• DOĞUNUN KAHRAMAN ÇOCUĞU: VEDAT GÜLDOĞAN
  DOĞUNUN KAHRAMAN ÇOCUĞU: VEDAT GÜLDOĞAN
 • Örnek Bir İşçi Lideri: Mustafa Günaydın
  Örnek Bir İşçi Lideri: Mustafa Günaydın
 • MÜKEMMELİ  ARAYAN ADAM: NECDET SEVİNÇ
  MÜKEMMELİ ARAYAN ADAM: NECDET SEVİNÇ
 • ÜÇ HİLÂLİN KAHRAMANLARI – YAŞAR ÖZCİVLEZ
  ÜÇ HİLÂLİN KAHRAMANLARI – YAŞAR ÖZCİVLEZ
 • YUSUF’U VURDULAR
  YUSUF’U VURDULAR
 • İdealizmin ve Fedakârlığın zirvesine ulaşan adam: ÖMER IŞIK
  İdealizmin ve Fedakârlığın zirvesine ulaşan adam: ÖMER IŞIK
 • TÜRK SİNEMASININ DEV İSMİ: YÜCEL ÇAKMAKLI
  TÜRK SİNEMASININ DEV İSMİ: YÜCEL ÇAKMAKLI
 • Üç Hilâl’in Kahramanları: Bir Telefon İki Gazete Haberi
  Üç Hilâl’in Kahramanları: Bir Telefon İki Gazete Haberi
 • ÜÇ HİLÂL’İN KAHRAMANLARI: FARUK AKKÜLÂH
  ÜÇ HİLÂL’İN KAHRAMANLARI: FARUK AKKÜLÂH
 • Seçimin Kısa Tahlili ve Bir Hatıra
  Seçimin Kısa Tahlili ve Bir Hatıra
Özcan Yeniçeri“3 şehit’in yakalanan failleri gerçek değil”
Özcan Yeniçeri“3 şehit’in yakalanan failleri gerçek değil”

MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri,...

Derviş Eroğlu’ndan Rum Yönetimine sert eleştiriler
Derviş Eroğlu’ndan Rum Yönetimine sert eleştiriler

KKTC Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Kanal...

Osman Çelebi
Osman Çelebi

Osman B.Karabacak     Evliya...

Türkiye Kamu Sen’den Türk Milletine Beyanname
Türkiye Kamu Sen’den Türk Milletine Beyanname

“İkinci Habur vakası olarak değerlendirilebilecek...

ÜLKÜCÜLER VARDIR
ÜLKÜCÜLER VARDIR

Gazi Karabulut   Ülküler vardır;...

OKTAY VURAL “Soma’nın hesabı mı soruldu?”
OKTAY VURAL “Soma’nın hesabı mı soruldu?”

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural,...

Adan: 91 yıllık Cumhuriyet tarihimizde böyle bir rezalet görülmemiştir
Adan: 91 yıllık Cumhuriyet tarihimizde böyle bir rezalet görülmemiştir

CELAL ADAN: “Cumhuriyetimizin kurulduğu 29...

Devlet Bahçeli’ye Andız Pekmezi
Devlet Bahçeli’ye Andız Pekmezi

Çukurova Bölgesi ile ilgili tarih...

Astsubay Necdet Aydoğdu, şehit oldu
Astsubay Necdet Aydoğdu, şehit oldu

Diyarbakır’da hamile eşiyle birlikte alışverişe...

İLKOKULLARDA ANDIMIZ NİÇİN KALDIRILAMAZ?
İLKOKULLARDA ANDIMIZ NİÇİN KALDIRILAMAZ?

                  Dr. Abdülkadir SEZGİN...

Havalimanındaki altın dolu uçak Ebru Gündeş’in eşinin
Havalimanındaki altın dolu uçak Ebru Gündeş’in eşinin

Günlerce bekletilen havalimanındaki altın dolu...

Elazığ Kardeşlik Mitingi
Elazığ Kardeşlik Mitingi

Elazığ Kardeşlik Mitingi  Millet Devlet...

Suriyeli Türkmenler’e MHP el uzattı
Suriyeli Türkmenler’e MHP el uzattı

Suriyeli Türkmenler’e MHP el uzattı...

İspanyanın Demokratik Açılımı ile Mali Kriz Süreci
İspanyanın Demokratik Açılımı ile Mali Kriz Süreci

2. BÖLÜM Birinci Hamle Suarez;...

ÜLKÜCÜLER “TÜRKİYE’NİN NABZI”NI TUTTU
ÜLKÜCÜLER “TÜRKİYE’NİN NABZI”NI TUTTU

Habertürk TV’de Didem Arslan Yılmaz’ın...

Ülkü Ocakları Genel Başkanından Ülkücü Şehitler Anıtı’na Ziyaret
Ülkü Ocakları Genel Başkanından Ülkücü Şehitler Anıtı’na Ziyaret

Duygulu anların yaşandığı ziyaret sırasında...

ÜLKÜCÜ İRADE VE MHP KURULTAYI – 5
ÜLKÜCÜ İRADE VE MHP KURULTAYI – 5

MHP Genel Başkan Adayı Sayın...

ÜLKÜ EVLERİ
ÜLKÜ EVLERİ
Neval KAVCAR   Bu fikri ortaya kim attıysa tebrik ediyorum. O fikri kim kabul ettiyse onu da. Hayata geçirmek için çaba gösterip, elini taşın altına koyanları da. Yaşatmak için gereken...
20 Eylül 2013 10:56
Font1 Font2 Font3 Font4

Neval KAVCAR

 

Bu fikri ortaya kim attıysa tebrik ediyorum. O fikri kim kabul ettiyse onu da. Hayata geçirmek için çaba gösterip, elini taşın altına koyanları da. Yaşatmak için gereken yardımı esirgemeyecek olanları da.

Okumak için baba ocağından ayrılan genci bekleyen tehlikelerden sadece bir tanesi, çengel atılmak. Nasıl çengel atılmak? Dünya ve ahretini yok edecek, ülkesini, milletini yok sayacak, yedi düvelin emrine hizmet eri yetiştirecek, küresel stratejileri boğaz tokluğuna savunacak bir geleceğe onları hapsetmek isteyenlerin yaptığı şey ‘çengel atmak.’ Onların ağına düşülmemesi için ‘Ülkü Evleri’ çoğalmalı.

Geçmişte ülküdaşlarımız tek göz odada, beş altı kişi kalırdı. Can güvenliği olmayan yurtlarda barınabilmek için, nelere katlandılar? Zeki gençlerimize ‘gel bizim evlerde kal, okullarımızda oku, cep harçlığını da verecekler’ diyerek, alıp götürdükleri de oldu. ulkucu kadro neval kavcar

Tek göz odalarında ekmeklerine margarin sürüp yiyen, lokmasını arkadaşınla paylaşan, hülasa her türlü ezayı cefayı çeken ülkü devleridir ki hareketi bugünlere getirdi. Geleceğe de şan ve şerefle taşıyacak yeni nesil ülküdaşlarımıza o bakımdan özen göstermek gerek. Geçmişte kırılmayla nasıl bitmediysek, bugünde tüm engellemelere rağmen yürüyüşümüzü sürdüreceğiz.

Ülkü Ocakları genel merkezi bir adım attı, bundan sonrası hepimize ait.

Başkalarının yanında sessizce, yeri geldiğinde taviz vermek zorunda kalarak

yaşayacağına, ülküdaşlarımız ‘Ülkü Evlerinde’ kalmalı. Şu an illere dağılmış “84 Ülkü Evi, bir apartman ve bir pansiyon”un sayısı daha da artmalı. Bu nasıl olur?

En azından herkes kendi ilindeki, ‘Ülkü evleri mütevelli heyeti’ ile bağlantı kurup, maddi-manevi yardımını esirgemeyerek ev sayısının artmasını sağlayarak tabi. ulkuevleri-300x200

Sadece kendi yardımları değil elbette. Üstelik buna yardım demeyi tutmadım. İnsan sevdiğine yardım etmez. Gönlü öyle istediği için, o yola gönüllü girer. Yıllardan beri beynime nakşolmuş düşünce ‘Allah (c.c)nin herkese ülkücülük nasip etmeyeceğidir.’ Eğer ki ülkücü oldu iseniz, ülküdaşlarınızla ağlayıp, güleceğiniz, ortak hareket edeceğiniz, düştüğünde elinden tutup kaldıracağınız bir yola girmişsiniz demektir.

Ülkücülük Türk Milliyetçiliğinin bükülmez koludur. “Bizim davamız, asırlarca devam eden büyük Türk varlığının, yine asırlarca devamını temin etmekten ibarettir. - Dr. Hasan Ferit Cansever”

‘Ülkü evleri’ projesini ilk duyduğumda heyecanlandım. Ülkü Ocaklarının bahsi geçen projesi, çocuklarımızı, ülküdaşlarımızı gözümüz arkada kalmayacak şekilde bırakacağımız yerler olacak. Onlara el vermeliyiz.

O evlerden yine kardeş hikâyeleri dinleyip, geleceğin ülkü devlerinin yetiştiğine şahit olacağız. Buna yürekten inanıyorum.

Diyor ki Ülkü Ocakları Genel merkezi:”Türkiye’nin dört bir tarafında üniversite öğrencisi olan Ülküdaşlarımızın barınmaları ve sosyal ihtiyaçlarının karşılanması için hizmet verecek olan Ülkü Evleri, aynı zamanda topluma kazandırılacak nesillerin milli manevi değerlere haiz, devlet-millet menfaatine duyarlı, milliyetçi dünya görüşüne sahip bireyler olarak yetişmesi amacıyla kurulmaktadır.”

Peki ya cennet mekân başbuğumuz ne diyordu? “Biz milliyetçiler belki tarihte ilk defa olarak misli görülmemiş bir mücadeleye girişmiş bulunuyoruz. Mücadelemiz büyük Türk milleti için en iyi, en doğru ve en güzeli ne pahasına olursa olsun elde etmektir.”

Bizler bugün varız, yarın yokuz. Allah’ın verdiği ömrü, hayırlı işlerle taçlandıralım. Gelin hep birlikte ‘Ülkü Evleri’ mayasını kabartalım. Sayısının çoğalmasına vesile olalım.

Bunu yapmaya muktediriz.

***

Aydın’da MHP Rüzgârı

Aydın MHP Milletvekili Ali Uzunırmak, dur durak bilmiyor. Aydın’da siyasetin nabzı MHP’de atıyor diyebilirsiniz. “Aydın’da bayraksız köy kalmayacak” kampanyası gereği, 489 köye dev bayraklar dikilecek. Her bakımdan hayırlı bir iş.

Aydın’ın merkezi konumundaki MHP İl Binasının üzerine de 490. bayrak dikilse acaba nasıl olur?

Hemen önlerindeki meydandaki bayrak, Aydın’ın her noktasından görülmüyor.

Yıllarca Aydın’da yaşamış biri olarak, orada ne olup bittiğini mutlaka gözlemliyorum. Dile kolay, 1978 Ocağında ilk göreve başlayıp, birkaç ay sonra Ecevit sürgünlerinden nasibini almış biri olarak, geri dönüşümle birlikte yirmi yıldan fazla Aydın’da ikamet ettim.

Aydın’ın son on yılına damga vurması gereken AKP iktidarından hiç pay alamadığını görüyoruz. Damla damla, Aydınlıyı süründürerek yapılan seçim yatırımlarının, toplu açılışları, toplama kalabalıklarla defalarca yapılıyor.

Çiftçinin, esnafın yüzü gülmüyor. İşsizlik giderek artıyor, hayat standardı düşüyor. Zincir mağazalar giderek artarken, yerelde vatandaşın önüne yeni iş imkânları konulamıyor. Memur ve işçinin durumu giderek kötüleşiyor. Kredi kartları derde derman olmuyor, taşıma suyla değirmen dönmüyor. Çiftçi ‘tarlamı ekmeyerek bu yıl kâr ettim’ diyor. Çünkü hasat ettikleri ürünü eder fiyata satamıyor.

 

Aydın’ın gerek iktidar ve gerekse yerel boyutta yüzü gülmüyor. 2004 yılında AKP, şimdi de CHP’li belediye döneminde, ‘işte budur’ denilecek adımın atılmadığı ortada. Aydın öngörüsüz iktidar ve belediye yönetimlerine lâyık değil. Seçime bir yıl kala, inşaat başlayıp iş yapar görünümlü belediyecilik anlayışı sona ermeli.

Siyaseten ‘Öcalan açılımı’ yapan AKP iktidarına, kredi veren CHP’nin nasıl yıprandığını önümüzdeki seçimlerde test edeceğiz. Kuvay-i Milliye şehri Aydın, bölücü politikalara merkezlik yapan partilere, haddini bildirmeli.

Aydın’da rüzgâr MHP’den yana esiyor.

Öyle olduğunu yerel seçimde göreceğiz.


Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa
the teen targets aren't any more interesting than the usual gang A monochromatic color scheme will elongate you. Diluted earnings per ordinary share were RMB0.21 in the third quarter of 2013, equivalent to RMB0.83 per ADS, compared to diluted EPS of RMB0.83 or RMB3.34 per ADS in the third quarter of 2012. Marketing managers earn a median annual salary of $92,520 annually as of May 2009, according to the Bureau of Labor Statistics. Available in an array of colors, these shoes are one of this season's best shoes that are having a good craze among many women.. Stylish Curves Known as the blogger behind Stylish Curves, Alissa has expanded her reach in the Youtube world. Dragon Ball Origins 2 (DS)Dragonball. The decline in popularity of fashionillustrations became evident when Women's Wear Daily fired themembers of its studio in 1992. Colours were bright and bold: Purples, blacks, fuchsia pinks, emerald greens and winter whites. I'm just saying that, by and large, zombie fiction refuses to acknowledge these small points that, when you think about them, are kind of a big deal for the fantasy to play out.. Keep sex talks appropriate to all viewing, no vulgarity. Here a good pic showing length dfference. Xxxholic stands out as its own show even while playing in the realm of the familiar.. Case in point: I had a panel to do at 5 pm that was changed to 1:30, but there was nothing on the programming sheet that noted this change. Detectives dressed like gigolos even when they weren't undercover and apprehended criminals accompanied by pulsing Jan Hammer beats. ? Professional leather clean Measurement taken from a size 6 Apparel > DressesVia Spiga Women's Luxurious Leather Moto Jacket, Black, X LargeWashed leather punched with pointed studs gives this biker jacket an authentic worn in look with an edge. Most fashion designers begin by designing their own clothes and accessories and then either selling them or adding them to their portfolio. Check out the baby section of a local department store. An interior pocket can carry an ice pack, snacks, or your multivitamins and the zip top ensures nothing will fall out. I was surprised they let Chill actually die. It planted stories among town residents of an Asuang living on the hill where the Huks were based. I also heard that I thought I was better than others, that I was a hard ass, black and white, aloof, a guy that could get things done. So people who love the environment will use it for sure.. Young boys dressed in tunics with long stockings or bloomer pants made out of stiffly starched fabric. However, Allen, who was Keaton's boyfriend at the time, stepped in, saying, "Leave her. The first of these is expected to launch for Fall 2002.coach outlet
replique montre
coach outlet
louis vuitton outlet
replica bags
canada goose outlet
Replica Uhren
woolrich parka
canada goose outlet
isabel marant sneakers
fake Rolex Submariner watch
replica shoes
replica watches
replica watches
Thrifty NW Mom
coach outlet
Thrifty NW Mom
coach outlet
Thrifty NW Mom
coach outlet
Thrifty NW Mom
coach outlet
coach outlet
Thrifty NW Mom
coach outlet
Thrifty NW Mom
coach outlet
red bottom shoes
Montres & Co
replica watches
replica watches
louis vuitton outlet
replica watches
replica watches
Replique Montre
replica watches
replica shoes
red bottom shoes
Thrifty NW Mom
coach factory store
louis vuitton outlet
coach outlet
chriatian loubotuin outlet
replica shoes
orologi replica
Roger Vivier Shoes
new balance outlet
Luxury Watches VIP
wholesale dresses
replica watches
replica shoes
replica watches
christian louboutin outlet
louis vuitton outlet
woolrich
replica clothing
replica clothing
replica watches
replica watches
replica watches
woolrich outlet
louis vuitton outlet
red bottom shoes
woolrich
Dresslink
laser pointer
Abercrombie And Fitch
Abercrombie And Fitch
woolrich jassen
borse replica
Orologi Replica
Chanel Espadrilles
Louis Vuitton Outlet Online
Omega watches
wandtattoo
burberry schal
Louis Vuitton Outlet
Louis Vuitton Oslo
Echarpe Burberry
woolrich outlet
burberry scarf
Christian Louboutin Online Shop
christian louboutin sale
Christian Louboutin Australia
power inverter
Ferngesteuerter Hubschrauber
syma x5c
Isabel Marant Sale
louis vuitton speedy
Isabel Marant Shoes
Chanel Espadrilles
Isabel Marant Sneaker
woolrich outlet
clutch bags
burberry sale
pandora ringe
chanel espadrilles
Kalamazoo State Theatre
Murnauer Kaffeerösterei
louis vuitton taschen
Net on TV
ISAD e.V.
isabel marant boots
pandora charms australia
pandora charms
chanel uk
louis vuitton neverful
woolrich arctic parka
woolrich jassen
woolrich arctic parka
burberry schal
valentino studded heels
Mixed Company Theatre
North Face Denali
Parajumpers Jacka
Pandora Charms UK
woolrich sale
Isabel marant sneaker wedges
woolrich jacken
chanel espadrilles flats
hollister uk
woolrich jassen
abercrombie and fitch paris
woolrich parka
canada goose jackets
abercrombie and fitch uk
canada goose jacke
woolrich outlet
woolrich outlet
hollister uk
hollister paris
pandora armband