• Gençlere örnek bir ülkücü: Erdoğan Aslıyüce
  Gençlere örnek bir ülkücü: Erdoğan Aslıyüce
 • İlhan Egemen Darendelioğlu
  İlhan Egemen Darendelioğlu
 • ÜÇ HİLÂLİN KAHRAMANLARI – YAŞAR ÖZCİVLEZ
  ÜÇ HİLÂLİN KAHRAMANLARI – YAŞAR ÖZCİVLEZ
 • DOĞUNUN KAHRAMAN ÇOCUĞU: VEDAT GÜLDOĞAN
  DOĞUNUN KAHRAMAN ÇOCUĞU: VEDAT GÜLDOĞAN
 • Örnek Bir İşçi Lideri: Mustafa Günaydın
  Örnek Bir İşçi Lideri: Mustafa Günaydın
 • MÜKEMMELİ  ARAYAN ADAM: NECDET SEVİNÇ
  MÜKEMMELİ ARAYAN ADAM: NECDET SEVİNÇ
 • YUSUF’U VURDULAR
  YUSUF’U VURDULAR
 • İdealizmin ve Fedakârlığın zirvesine ulaşan adam: ÖMER IŞIK
  İdealizmin ve Fedakârlığın zirvesine ulaşan adam: ÖMER IŞIK
 • TÜRK SİNEMASININ DEV İSMİ: YÜCEL ÇAKMAKLI
  TÜRK SİNEMASININ DEV İSMİ: YÜCEL ÇAKMAKLI
 • Üç Hilâl’in Kahramanları: Bir Telefon İki Gazete Haberi
  Üç Hilâl’in Kahramanları: Bir Telefon İki Gazete Haberi
“BU, CİNNET HALİNİN SOMUT YANSIMASIDIR”
“BU, CİNNET HALİNİN SOMUT YANSIMASIDIR”

MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri,...

“AKP’YE VERİLECEK HER OY ÖCALAN’IN AFFINA VERİLECEK”
“AKP’YE VERİLECEK HER OY ÖCALAN’IN AFFINA VERİLECEK”

MHP Milletvekili Koray Aydın, İmralı’daki...

Olacağı buydu
Olacağı buydu

Ergun KAFTANCI     FETHULLAH Gülen ile Mehmet A....

Ölümden Öte Yol Yok
Ölümden Öte Yol Yok

Ali Bademci   Bütün dış...

Tedirginliğimiz Geleceğimize Paralel
Tedirginliğimiz Geleceğimize Paralel

H. NURCAN YAZICI   Hükümet,...

En kötü demokrasi bile…
En kötü demokrasi bile…

Bu, merhum Türkeş Bey’in bizlere...

Büyükataman: AKP, Esed’ı solda sıfır bıraktı
Büyükataman: AKP, Esed’ı solda sıfır bıraktı

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman,...

Hesabı sorulacak
Hesabı sorulacak

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve...

Bahçeli twiteer’dan sert konuştu
Bahçeli twiteer’dan sert konuştu

Sosyal paylaşım sitesi Twitter üzerinden...

Çetinkaya: “MHP, yolsuzlukların hesabını er geç soracak”
Çetinkaya: “MHP, yolsuzlukların hesabını er geç soracak”

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP), ’17-25...

Havalimanındaki altın dolu uçak Ebru Gündeş’in eşinin
Havalimanındaki altın dolu uçak Ebru Gündeş’in eşinin

Günlerce bekletilen havalimanındaki altın dolu...

İLKOKULLARDA ANDIMIZ NİÇİN KALDIRILAMAZ?
İLKOKULLARDA ANDIMIZ NİÇİN KALDIRILAMAZ?

                  Dr. Abdülkadir SEZGİN...

Elazığ Kardeşlik Mitingi
Elazığ Kardeşlik Mitingi

Elazığ Kardeşlik Mitingi  Millet Devlet...

Suriyeli Türkmenler’e MHP el uzattı
Suriyeli Türkmenler’e MHP el uzattı

Suriyeli Türkmenler’e MHP el uzattı...

ÜLKÜCÜLER “TÜRKİYE’NİN NABZI”NI TUTTU
ÜLKÜCÜLER “TÜRKİYE’NİN NABZI”NI TUTTU

Habertürk TV’de Didem Arslan Yılmaz’ın...

İspanyanın Demokratik Açılımı ile Mali Kriz Süreci
İspanyanın Demokratik Açılımı ile Mali Kriz Süreci

2. BÖLÜM Birinci Hamle Suarez;...

Ülkü Ocakları Genel Başkanından Ülkücü Şehitler Anıtı’na Ziyaret
Ülkü Ocakları Genel Başkanından Ülkücü Şehitler Anıtı’na Ziyaret

Duygulu anların yaşandığı ziyaret sırasında...

ÜLKÜCÜ İRADE VE MHP KURULTAYI – 5
ÜLKÜCÜ İRADE VE MHP KURULTAYI – 5

MHP Genel Başkan Adayı Sayın...

ÜLKÜ EVLERİ
ÜLKÜ EVLERİ
Neval KAVCAR   Bu fikri ortaya kim attıysa tebrik ediyorum. O fikri kim kabul ettiyse onu da. Hayata geçirmek için çaba gösterip, elini taşın altına koyanları da. Yaşatmak için gereken...
20 Eylül 2013 10:56
Font1 Font2 Font3 Font4

Neval KAVCAR

 

Bu fikri ortaya kim attıysa tebrik ediyorum. O fikri kim kabul ettiyse onu da. Hayata geçirmek için çaba gösterip, elini taşın altına koyanları da. Yaşatmak için gereken yardımı esirgemeyecek olanları da.

Okumak için baba ocağından ayrılan genci bekleyen tehlikelerden sadece bir tanesi, çengel atılmak. Nasıl çengel atılmak? Dünya ve ahretini yok edecek, ülkesini, milletini yok sayacak, yedi düvelin emrine hizmet eri yetiştirecek, küresel stratejileri boğaz tokluğuna savunacak bir geleceğe onları hapsetmek isteyenlerin yaptığı şey ‘çengel atmak.’ Onların ağına düşülmemesi için ‘Ülkü Evleri’ çoğalmalı.

Geçmişte ülküdaşlarımız tek göz odada, beş altı kişi kalırdı. Can güvenliği olmayan yurtlarda barınabilmek için, nelere katlandılar? Zeki gençlerimize ‘gel bizim evlerde kal, okullarımızda oku, cep harçlığını da verecekler’ diyerek, alıp götürdükleri de oldu. ulkucu kadro neval kavcar

Tek göz odalarında ekmeklerine margarin sürüp yiyen, lokmasını arkadaşınla paylaşan, hülasa her türlü ezayı cefayı çeken ülkü devleridir ki hareketi bugünlere getirdi. Geleceğe de şan ve şerefle taşıyacak yeni nesil ülküdaşlarımıza o bakımdan özen göstermek gerek. Geçmişte kırılmayla nasıl bitmediysek, bugünde tüm engellemelere rağmen yürüyüşümüzü sürdüreceğiz.

Ülkü Ocakları genel merkezi bir adım attı, bundan sonrası hepimize ait.

Başkalarının yanında sessizce, yeri geldiğinde taviz vermek zorunda kalarak

yaşayacağına, ülküdaşlarımız ‘Ülkü Evlerinde’ kalmalı. Şu an illere dağılmış “84 Ülkü Evi, bir apartman ve bir pansiyon”un sayısı daha da artmalı. Bu nasıl olur?

En azından herkes kendi ilindeki, ‘Ülkü evleri mütevelli heyeti’ ile bağlantı kurup, maddi-manevi yardımını esirgemeyerek ev sayısının artmasını sağlayarak tabi. ulkuevleri-300x200

Sadece kendi yardımları değil elbette. Üstelik buna yardım demeyi tutmadım. İnsan sevdiğine yardım etmez. Gönlü öyle istediği için, o yola gönüllü girer. Yıllardan beri beynime nakşolmuş düşünce ‘Allah (c.c)nin herkese ülkücülük nasip etmeyeceğidir.’ Eğer ki ülkücü oldu iseniz, ülküdaşlarınızla ağlayıp, güleceğiniz, ortak hareket edeceğiniz, düştüğünde elinden tutup kaldıracağınız bir yola girmişsiniz demektir.

Ülkücülük Türk Milliyetçiliğinin bükülmez koludur. “Bizim davamız, asırlarca devam eden büyük Türk varlığının, yine asırlarca devamını temin etmekten ibarettir. - Dr. Hasan Ferit Cansever”

‘Ülkü evleri’ projesini ilk duyduğumda heyecanlandım. Ülkü Ocaklarının bahsi geçen projesi, çocuklarımızı, ülküdaşlarımızı gözümüz arkada kalmayacak şekilde bırakacağımız yerler olacak. Onlara el vermeliyiz.

O evlerden yine kardeş hikâyeleri dinleyip, geleceğin ülkü devlerinin yetiştiğine şahit olacağız. Buna yürekten inanıyorum.

Diyor ki Ülkü Ocakları Genel merkezi:”Türkiye’nin dört bir tarafında üniversite öğrencisi olan Ülküdaşlarımızın barınmaları ve sosyal ihtiyaçlarının karşılanması için hizmet verecek olan Ülkü Evleri, aynı zamanda topluma kazandırılacak nesillerin milli manevi değerlere haiz, devlet-millet menfaatine duyarlı, milliyetçi dünya görüşüne sahip bireyler olarak yetişmesi amacıyla kurulmaktadır.”

Peki ya cennet mekân başbuğumuz ne diyordu? “Biz milliyetçiler belki tarihte ilk defa olarak misli görülmemiş bir mücadeleye girişmiş bulunuyoruz. Mücadelemiz büyük Türk milleti için en iyi, en doğru ve en güzeli ne pahasına olursa olsun elde etmektir.”

Bizler bugün varız, yarın yokuz. Allah’ın verdiği ömrü, hayırlı işlerle taçlandıralım. Gelin hep birlikte ‘Ülkü Evleri’ mayasını kabartalım. Sayısının çoğalmasına vesile olalım.

Bunu yapmaya muktediriz.

***

Aydın’da MHP Rüzgârı

Aydın MHP Milletvekili Ali Uzunırmak, dur durak bilmiyor. Aydın’da siyasetin nabzı MHP’de atıyor diyebilirsiniz. “Aydın’da bayraksız köy kalmayacak” kampanyası gereği, 489 köye dev bayraklar dikilecek. Her bakımdan hayırlı bir iş.

Aydın’ın merkezi konumundaki MHP İl Binasının üzerine de 490. bayrak dikilse acaba nasıl olur?

Hemen önlerindeki meydandaki bayrak, Aydın’ın her noktasından görülmüyor.

Yıllarca Aydın’da yaşamış biri olarak, orada ne olup bittiğini mutlaka gözlemliyorum. Dile kolay, 1978 Ocağında ilk göreve başlayıp, birkaç ay sonra Ecevit sürgünlerinden nasibini almış biri olarak, geri dönüşümle birlikte yirmi yıldan fazla Aydın’da ikamet ettim.

Aydın’ın son on yılına damga vurması gereken AKP iktidarından hiç pay alamadığını görüyoruz. Damla damla, Aydınlıyı süründürerek yapılan seçim yatırımlarının, toplu açılışları, toplama kalabalıklarla defalarca yapılıyor.

Çiftçinin, esnafın yüzü gülmüyor. İşsizlik giderek artıyor, hayat standardı düşüyor. Zincir mağazalar giderek artarken, yerelde vatandaşın önüne yeni iş imkânları konulamıyor. Memur ve işçinin durumu giderek kötüleşiyor. Kredi kartları derde derman olmuyor, taşıma suyla değirmen dönmüyor. Çiftçi ‘tarlamı ekmeyerek bu yıl kâr ettim’ diyor. Çünkü hasat ettikleri ürünü eder fiyata satamıyor.

 

Aydın’ın gerek iktidar ve gerekse yerel boyutta yüzü gülmüyor. 2004 yılında AKP, şimdi de CHP’li belediye döneminde, ‘işte budur’ denilecek adımın atılmadığı ortada. Aydın öngörüsüz iktidar ve belediye yönetimlerine lâyık değil. Seçime bir yıl kala, inşaat başlayıp iş yapar görünümlü belediyecilik anlayışı sona ermeli.

Siyaseten ‘Öcalan açılımı’ yapan AKP iktidarına, kredi veren CHP’nin nasıl yıprandığını önümüzdeki seçimlerde test edeceğiz. Kuvay-i Milliye şehri Aydın, bölücü politikalara merkezlik yapan partilere, haddini bildirmeli.

Aydın’da rüzgâr MHP’den yana esiyor.

Öyle olduğunu yerel seçimde göreceğiz.


Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa
the teen targets aren't any more interesting than the usual gang A monochromatic color scheme will elongate you. Diluted earnings per ordinary share were RMB0.21 in the third quarter of 2013, equivalent to RMB0.83 per ADS, compared to diluted EPS of RMB0.83 or RMB3.34 per ADS in the third quarter of 2012. Marketing managers earn a median annual salary of $92,520 annually as of May 2009, according to the Bureau of Labor Statistics. Available in an array of colors, these shoes are one of this season's best shoes that are having a good craze among many women.. Stylish Curves Known as the blogger behind Stylish Curves, Alissa has expanded her reach in the Youtube world. Dragon Ball Origins 2 (DS)Dragonball. The decline in popularity of fashionillustrations became evident when Women's Wear Daily fired themembers of its studio in 1992. Colours were bright and bold: Purples, blacks, fuchsia pinks, emerald greens and winter whites. I'm just saying that, by and large, zombie fiction refuses to acknowledge these small points that, when you think about them, are kind of a big deal for the fantasy to play out.. Keep sex talks appropriate to all viewing, no vulgarity. Here a good pic showing length dfference. Xxxholic stands out as its own show even while playing in the realm of the familiar.. Case in point: I had a panel to do at 5 pm that was changed to 1:30, but there was nothing on the programming sheet that noted this change. Detectives dressed like gigolos even when they weren't undercover and apprehended criminals accompanied by pulsing Jan Hammer beats. ? Professional leather clean Measurement taken from a size 6 Apparel > DressesVia Spiga Women's Luxurious Leather Moto Jacket, Black, X LargeWashed leather punched with pointed studs gives this biker jacket an authentic worn in look with an edge. Most fashion designers begin by designing their own clothes and accessories and then either selling them or adding them to their portfolio. Check out the baby section of a local department store. An interior pocket can carry an ice pack, snacks, or your multivitamins and the zip top ensures nothing will fall out. I was surprised they let Chill actually die. It planted stories among town residents of an Asuang living on the hill where the Huks were based. I also heard that I thought I was better than others, that I was a hard ass, black and white, aloof, a guy that could get things done. So people who love the environment will use it for sure.. Young boys dressed in tunics with long stockings or bloomer pants made out of stiffly starched fabric. However, Allen, who was Keaton's boyfriend at the time, stepped in, saying, "Leave her. The first of these is expected to launch for Fall 2002.Michael Kors outlet
electronic cigarette
kamagra uk
kamagra
burberry outlet
kamagra
replica bags
sac michael kors
electronic cigarette
michael kors taschen
sac louis vuitton
sac michael kors
michael kors klokker
michael kors veske
montre michael kors
michael kors watches
canada goose outlet
sac louis vuitton
coach outlet online
coach outlet
coach outlet
coach outlet
coach outlet store
replica uhren
Michael Kors Outlet
coach outlet store
coach outlet
soccer jerseys
abercrombie
sac louis vuitton
burberry schal
coach outlet
coach outlet
Michael Kors Watches
canada goose
replica watches
sac lancel
replique montre
links of london charms
coach outlet
orologi replica
woolrich
chanel espadrilles
kamagra
canada goose jacket
Michael Kors Watches
coach factory outlet
sac longchamp
replica clothing
coach outlet
coach outlet
coach outlet
gucci outlet
louis vuitton outlet
coach outlet
coach factory outlet
moncler outlet
coach outlet
sac longchamp
replica watches
Rolex replica
replica watches
coach outlet
canada goose outlet
valentino outlet
valentino outlet
gucci outlet
north face outlet
Michael Kors Outlet
louis vuitton outlet
kamagra
the north face outlet
kamagra now
kamagra
kamagra
kamagra
kamagra
coach outlet
coach outlet
coach outlet
replica uhren
Replique Montre
kamagra
replica watches
coach outlet
woolrich
Michael Kors Watches
Michael Kors Watches
rolex replica
Replica Uhren
new balance outlet
kamagra
replica clothing
buy instagram followers
replica watches
kamagra
replica watches
kamagra
kamagra
replica clothing
replica watches
orologi replcia
woolrich jassen
orologi replica
woolrich
borse replica
wandtattoo
Echarpe Burberry
woolrich outlet
burberry scarf
Christian Louboutin Online Shop
christian louboutin sale
Christian Louboutin Australia
Chanel Espadrilles
chanel espadrilles
Murnauer Kaffeerösterei
Net on TV
ISAD e.V.
burberry schal
North Face Denali
Parajumpers Jacka
Isabel marant sneaker wedges