MHP MANZARASI

Bu haber 31 Ekim 2017 - 11:02 'de eklendi ve 214 kez görüntülendi.

    Hamza ALPARSLAN

       hamzaalparslan.80@gmail.com

 

İdeolojiler veya siyasi oluşumlar canlılar gibi doğar-büyür gelişir! Hatalarda ısrar edilirse yok olmak da mukadderdir! İşte bugünkü MHP’nin durumu budur, yaşamak veya ölmek! Yani tarihe karışmak; hamaseti iyi biliyoruz da kaybettiğimiz ülküdaşlarımızın öte dünyada yüzlerine nasıl bakacağımızı hiç düşünmüyoruz! Sokak gazetecileri açık oturumlarda avazı çıktığı kadar bağırıyor; hareketi mevta haline getiren mes’ul siyaset esnafı da programa katılarak hiç birşey yokmuş gibi racon kesiyor! Bal gibi MHP misyonu olan taban dağılmış, en azından çemberin merkezinden uzaklaşmış ve hareketsizdir. Bunu görmemek için ya işi olgunluğa vurmak veya ahmak olmak gerekiyor! Halbuki boy ölçüsü almak için bir seçime daha gerek olmadığı açıktır! İşte iktidar bakınız ve tetkik ediniz! Allah aşkına nedir “Beka” dediğiniz, bunu sizden başka gören yok mu? Barındırmadınız, kovdunuz da adamlar gitti parti kurdu, hâlâ bühtana ne gerek var? Hataları olabilir, fakat millet ilgi gösteriyor; camia o tarafa doğru akıyor! Toparlayabilir veya toparlayamazlar, ama duruşları sizleri geride bırakmıştır!

 

MHP MANZARASI

 

Bu sütûnlarda o kadar MHP yazısı yazdık ki; küsenler  ve darılanlar oldu! Bilhassa  bir çetenin elinde bulunan  MHP’li Adana Belediyesi’nin “Müzmin düşmanı” olarak  görüldük! Bunun aksini düşünüp yine MHP yazılarından ötürü yalaka diyenler de arzı endam etti! Fakat yılmadık, usanmadık, kimseden çekincemiz olmadı; hakikatleri yazdık ve yazılarımızın her satırının da arkasındayız!  Şu saatten sonra artık bunları tekrar etmenin bir faydası da kalmadı! Çok ilginçtir ki, “Doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar” misali, üç kağıtçılara koruyuculuk yapanlar bizim üzerimize gelmeye devam etti ve “Terk-i Diyar”a mecbur olduk! İşin daha ilginç yanı hop-hopçular da baş-boşçular da muhaceratı görmemezlikten geldi! Ne yapalım, “yersen” bu işler böyle; siyaset nankör!

 

Peki neden bu kadar yüklendik,  bu iş bize kadar düşer miydi? Bize göre düşer; çünkü Çukurova genel olarak milliyetçiliğin, özel olarak da ülkücülüğün kalesidir! Yani biz de ülkücüyüz, var mı aksine iddia edecek adam! Hep şunu arzuladık; siyasette Çukurova dürüst-düzgün-donanımlı ve yerli adam istiyor; yama tutmuyor ve hemen dağılıyor! Doğru, yerli oluyor da donanımlı ve dürüst olmuyor, zaten dümenin başına geçince hemen İstanbul-Ankara veya İzmir’leşiyor! Demek Çukurova’nın kaderi böyle, Osmanlı’da da öyle olmuş ki, önce insanlar parça bölük edilmiş! Şimdi bizim yerlilerden de  üç kağıtçılar ve  örgütçüler, organize adamlar tercih ediliyor! İşte bu sebeplerle Adana’da  MHP’ye bitmiş gözü ile bakabilirsiniz! Türkiye’yi de  Çukurova’ya bakarak tahlil  edebilirsiniz!  O yüzden Türkeş Bey Adana’ya çok önem verirlerdi; hiç hata da yapmadılar! İyi ve saygın bire âile idik; kavga eder eder sonra da öpüşür barışırdık! Şimdi o devir kapandı!

 

Biliyorum yine canı sıkılanlar olacaktır ama boşu boşuna kendinizi kandırmayınız! Adana dışında bir muhacir olarak elbette Adana’lıyız; çok malumat sahibi değiliz ama, MHP’li olduklarını iddia edenlerin  çöplük haline getirdikleri  “mail-mesaj-facebook-whatsapp” kutularımızdaki kirlilik  size işin seviyesini  göstermiyor mu? Öyle ki MHP’li yetkili yine MHP’li şahsa propaganda yapıyor “Cuma-bayram-faaliyet-vs.” Sizler de silip silip bitiremiyorsunuz! Ne kadar gülünç bir durum!

 

Aman kızmayın; biz hâlâ MHP’liyiz ama, şahsen ve camia olarak ülkenin MHP’den bir gelecek beklemediği de ayrı bir mesele! Siyasi hayatımızdaki bu tükenmişlikte idarelerimizin vebali yok mu? Ne yapalım ki çocukluğumuzdan beri hayalciyiz! Türkeş sonrası dönemde ha bugün ha yarın diyerek yirmi yılımız heba olmadı mı? Hani düzelecekti, daha beter olmadı mı? İlginçtir ki okuyucumuz takdir ve temenni yazılarımıza ehemmiyet vermiyor da tenkitlere kızıyor! Gerçi şimdilerde o da geçti; artık mevcut MHP’nin yanında olmak, hatta “MHP’liyim demek bile en azından ağır suçlamalara muhatap oluyor! Evet “İn”ciler gitti; fakat ve belki düzelme olur diyemiyorsunuz; çünkü cinler duruyor! Bunun da ötesinde hâlâ MHP’li görünüp de her tarafa kıçını sallayan dansözler çok! Bunlar neden azalmıyor; tabii ki “rant” veya “yağlı kemik” için!

 

Şu işi bir türlü başaramıyoruz; MHP’den ne vazgeçebiliyoruz ne de yanında olamıyoruz! Bu nasıl bir çelişki, neden böyle; ülkücülere doğuşta “muska” mı yapılmış, anlamak mümkün mü? Aslında ortada hiç de şaşılacak bir durum yok! Demek ki bir yerde hata yapılmış, b unu artık anlamış durumdayız da; geç de olsa araştırmalar yapmamız, en azından hataları ortaya koyup görmemiz gerekmiyor mu?  Şöyle birbirinizi sorgulayın, yaşadığınız zamanı ve bizim gibilerin yaşadığı elli yılı iyice analiz ediniz! Sadece ülkücülerle de değil! Artık eğitim seviyesi yükselmiş ülkemizde herkes bu işi yapabilir! Ülkücü olmayanlar eksiklik ve kusurları tek tek ve samimi olarak ortaya koyuyorlar! Bir kere bu adamlara düşman gözü ile bakmak yerine, katılalım veya katılmayalım fikir ve düşüncelerini dinlemenin ne mahsuru var?

 

İdeolojiler veya siyasi oluşumlar canlılar gibi doğar-büyür gelişir! Hatalarda ısrar edilirse yok olmak da  mukadderdir! İşte bugünkü MHP’nin durumu budur, yaşamak veya ölmek! Yani tarihe karışmak; hamaseti iyi biliyoruz  da kaybettiğimiz ülküdaşlarımızın  öte dünyada yüzlerine nasıl bakacağımızı hiç düşünmüyoruz! Sokak gazetecileri açık oturumlarda avazı çıktığı kadar bağırıyor; hareketi mevta haline getiren mes’ul siyaset esnafı da programa katılarak hiçbir şey yokmuş gibi racon kesiyor! Bal gibi MHP misyonu olan taban dağılmış, en azından çemberin merkezinden uzaklaşmış ve hareketsizdir. Bunu görmemek için ya işi olgunluğa vurmak veya ahmak olmak gerekiyor! Halbuki boy ölçüsü almak için bir seçime daha gerek olmadığı açıktır! İşte iktidar bakınız ve tetkik ediniz! Allah aşkına nedir “Beka” dediğiniz, bunu sizden başka gören yok mu? Barındırmadınız, kovdunuz da adamlar gitti parti kurdu, hâlâ bühtana ne gerek var? Hataları olabilir, fakat millet ilgi gösteriyor; camia o tarafa doğru akıyor! Toparlayabilir veya toparlayamazlar, ama duruşları sizleri geride bırakmıştır!

 

Muhabbetle.

Hamza ALPARSLAN
Hamza ALPARSLANhamzaalparslan8@gmail.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments