TAŞ MEDRESELİ

Ali ALPARSLAN

MHP-AKP ORTAKLIĞI

Hamza ALPARSLAN

İYİ PARTİ ÖLÜ MÜ DOĞUYOR?

Bu haber 08 Kasım 2017 - 12:10 'de eklendi ve 180 kez görüntülendi.

Hamza ALPARSLAN

       hamzaalparslan.80@gmail.com

 

 

“Bizler ne istiyorduk”;  talebimizin karşılığı bellidir; Her bakımdan örnek teşkilât, arkasında gizli emeller  bulunmayan teşkilât! Şişirme kayıtlar değil gerçek üyeler ve sicilleri temiz insanlar! Modern teşkilât, bilimsel kurallara göre çalışacak örgüt! Muhterem Genel Başkan siyasette  hırslı insandır, hiçbir şekilde “Küçük olsun bizim olsun” şeklinde kısır görüşlere  itibar edecek bir kişiliği yoktur!  Bekleyip görelim!

 

İYİ PARTİ ÖLÜ MÜ DOĞUYOR?

 

Sayın Akşener’in milliyetçi aydınlar arasında  sağlam bir adı var; bunu inkâr etmek mümkün değildir! Şartlar ne olursa olsun MHP’de de kendini bir hayli  geliştirmiştir; Türk sağını da iyi tanıyor! Elbette Türk aydını 2000’lerden sonra  çok değişti, tam olmasa da  büyük ölçüde dünya standartlarını yakalamış durumdayız. Mutlaka ideolojiler  geri plânda kaldı; milliyetçilik de  yeni dünyaya göre şekillenmek  zorunda; aydınlar işin farkında; lâkin çok mesafe kat’edilmiş değil!

 

Sayın Akşener  MHP’nin kurultay gürültülerinde fevkâlede bir performans  sergiledi ve topluma lider olabileceği intibaını verdi! MHP içindeki mücadelede günlerinde bazı tasarruflarına anlam verilemiyordu, çok şey konuşuluyordu ve istenmeyen şeyler de oluyordu!  Neydi bunlar; siyaset tüccarları veya politika esnafları! Bulundukları yerde itibarı kalmamış aday gösterilmeyince sokağa çıkmış  kasaba yalakaları! Bunlar Akşener’ın vitrininde boy boy poz veriyorlardı! O ortamda bu gibiler sırf delegedir, oyu vardır diye görmemezlikten gelindi!  Fakat Akşener’den olağanüstü şeyler bekleyen milliyetçiler oldukça sabır gösterdiler! Ve MHP’de muhalefet  bildiğimiz sebeblerle başarıya ulaşmadı;  mecburen parti kurma yoluna gidildi!

 

Ha bugün, ha yarın derken  parti kurma süreci uzadıkça uzadı; fakat  milliyetçiler Akşener’e o kadar bağlanmışlardı ki  sabırla beklediler! Ve parti  mahşeri bir kalabalığın desteği ile kuruldu! Şimdi teşkilât  kurulumları gerçekleştiriliyor; birkaç il belli oldu; duruma bakılacak olursa  görevlendirilen kişilerin  hiç de   büyük resmi taşıyacak  kapasitede olmadıkları söyleniyor! Açıkça gönül bağlayanlarda bir burukluk var! Elbette  bilinmeyen şeyler olabilir; mutlaka parti üzerinde açık ve gizli operasyonlar da düşünülüp  sahnelenebilir!  Ana muhalefet partisinin feveranlarını dikkate almak gerekmiyor mu? AKP’nin kendi içinde  ne derece ağır kurallar ve geleneklerle çalıştığını biliyoruz; parti dışı güçlerin tanzimi veya dağıtılması, 2019 seçimleri, MHP ile  ittifak gibi  senaryoların rüzgarı mutlaka İyi Parti’ye vuracaktır. Akşener hareketinin oluşmaya başladığından beri  sabırla hareket eden kamu oyu ve ilgililerin biraz daha dişini sıkması gerekmiyor mu? Şu anda veya ortamda başka umut da yok!

 

Görevlendirilen kişiler öyle yayıldığı gibi kötü halleri görülmüş insanlar değil; oldukça yeni isimler! Lakin insanların aklından geçen kişiler  görevlendirilmiş olsaydı belki de en örnek teşkilât resimleri ortaya çıkacaktı! Bildiğimiz kadarı ile  Ankara-Mersin-Hatay böyle! Beklendiği halde  görev verilmeyen  arkadaşlar işe müdahil olur mu? Belki destek olmazlar ama  köstek olacaklarını da sanmıyoruz; lâkin görev verilenlerle  iktidar yolunu açacak sonuçlar  elde etmek bir hayli zor görülüyor! Belki biraz da iyi oldu, çünkü başa güreşen  ekiplerden birisi “kaşarlılar” veya “şaibelilerden” oluşuyordu, bunlar kendilerini veya ekiplerini garanti sandıkları için teşkilât bile kurmuşlardı!  Hiç olmazsa  o kalıntı-kuluntu kişiler tasfiye olacaktır!

 

Görev beklediği halde  alamayan arkadaşlara daha fazla sabır tavsiye ediyoruz; çünkü altın yere düşmekle değer kaybetmez! Belki  Türk siyasetinde bir rahatsızlıktır ama “Genel Başkan herşeyin doğrusunu bilir” görüşü çok da yanlış değildir! Akşener’in peşinde  yakından tanıdığımız hakikatten  düzgün, donanımlı ve siyaset için imkanları olan dünya kadar yetişmiş insan var, meselelere  biraz daha   yumuşak yaklaşmaları gerekiyor! Herşeye rağmen, az-çok medyanın harekete geçtiği bir dönemde ayrılık-gayrılık ve küskünler hiç de  akıllı adam işi değildir! Tabii olarak böyle bir tavsiyeyi ülkücü kökenli, yeni ve düzgün arkadaşlar için  yapıyoruz! Aday yapılmadığı için  İyi Parti’de çöreklenen  “esnaf” kafalı insanlar bizi çok ilgilendirmiyor; hatta cehenneme gitsinler! Esas bizlerin yüz karası onlar! Görevlendirilen insanlar namuslu ve dürüst  olduktan sonra söylenecek fazla bir şey  yok!

 

“Bizler ne istiyorduk”;  talebimizin karşılığı bellidir; Her bakımdan örnek teşkilât, arkasında gizli emeller  bulunmayan teşkilât! Şişirme kayıtlar değil gerçek üyeler ve sicilleri temiz insanlar! Modern teşkilât, bilimsel kurallara göre çalışacak örgüt! Muhterem Genel Başkan siyasette  hırslı insandır, hiçbir şekilde “Küçük olsun bizim olsun” şeklinde kısır görüşlere  itibar edecek bir kişiliği yoktur!  Bekleyip görelim!

 

Esen kalın.

 

Hamza ALPARSLAN
Hamza ALPARSLANhamzaalparslan8@gmail.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments