TAŞ MEDRESELİ

Ali ALPARSLAN

MHP-AKP ORTAKLIĞI

Hamza ALPARSLAN

İYİ PARTİYE TUZAK MI?

Bu haber 14 Kasım 2017 - 2:56 'de eklendi ve 160 kez görüntülendi.

Hamza ALPARSLAN

       hamzaalparslan.80@gmail.com

 

 

Hatırlar mısınız bilmiyoruz ama daha başta Hataylı bir iş adamı Akşener adına  kurduğu Web sitesi ile  10 milyon kişiye ulaşmıştı! Adamın dürüstlüğüne bakınız ki Akşener’in peşine takıldığında noter kanalı ile MHP’den istifa etmiş! STK’larda  etkin görevi var, Hayad Derneği adlı bir hayır kurumu ile  Kırıkhan’da 50 bin Suriyeli’ye bakıyor! Adam açıkça talipti, koşturan ve  tavsiye eden de çoktu! Yani o da mı Koray’a takıldı! Halbuki   bu adam  tamamen bilimsel   araştırmaları  temel olan  Türkiye’de örnek teşkilat kuracak deniliyordu! Anlaşılan sıfırı tüketip  onu bunu  dolandıranlar  vekil olacak!  Namuslu insanlara  yine rey vermek düşüyor!

 

 

İYİ PARTİYE TUZAK MI?

 

Toplum olarak her yeniyi severiz, çok geçmeden de söveriz! Teşkilât kurmayı sür’atle sürdüren yeni partimiz İyi Parti’den de böyle aykırı sesler gelmeye başladı! Komplo teorilerine de çok meraklıyız; öyle çok seviyoruz ki  her gün “stratejist”  adı verilen şarlatanların  TV programlarını da hiç kaçırmayız! İş bununla kalsa ne ala da,   dinlediklerimizi anında satmaya başlarız! En azından dostlarımızı telefonla arar çok bilmiş insan pozunda  ahkâm keseriz! Aslında bunların gerçekle hiç alakası yoktur; doğru şeyler sadece dinlemekle değil okumak ve araştırmakla ancak öğrenilebilir! Tabii okumayan insanlar olduğumuz için de içimizden çıkanlar parmak kaldırmaktan başka işe yaramaz!

 

Efendim Meral Akşener’in şahıs olarak gerçekten toplumda bir karşılığı var; o münakaşalı delege hesaplarında da  bunu görmüştük. Ortaklarına göre en fazla kurultay delegesini o toplamamış mıydı? Kendinden sonra orakları Sinan Oğan, Koray Aydın, Ümit Özdağ gelmiyor muydu? Bunları dostlarımızı küçültmek için tekrarlamıyoruz; kemiyet olarak tablo böyleydi; herkes de biliyor! Kuvvetli ortak Oğan gelmedi, diğerleri İyi Parti’de Genel Başkan Yardımcısı oldu; elbette doğrusu da buydu!

 

Kuruculardan önemli isimler olarak takdim edilen birkaç âile çekilmiş; Cevheriler, Biliciler, Ulusaylar’ın desteklediği birkaç isim vs. Sebeb pek belli değil, kimine göre  Başkanlık Divanı’nda  MHP menşelilerin çokluğu kimine göre  iktidardan korku! Öyle ya zikrettiğimiz üç ailenin de devletle girintili çıkıntılı işleri var! Urfalı Cevheriler  Çukurova’da toprak ağası; akrabalıktan ötürü Adana Büyükşehir Belediyesi ellerinde! Biliciler de Darendeli, Adana’da büyük iş yapıyorlar! Ulusoylar’ı  söylemeye gerek yok! Örnekleri istediğiniz kadar çoğaltabiliriz, lâkin konumuz bu değil!

 

İyi Parti teşkilâttan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın; söylenenlere göre  30 civarında il teşkilâtı kurmuş; hayrettir ki hiç memnun olan yok! Görevliler genellikle  köşelerine çekilmiş öğretmenlerden oluşuyor! Tabii ki  arkalarında  birer kulağı kesik var! Elazığ’da böyle bir görevliyi otobüse bindirip göndermişler! Kurultay sürecinde Genel Başkan’ın   yanından ayrılmayanların esamesi okunmuyormuş! Ankara tam felaket; beklenen görevlendirme yapılmamış! Mersin için Reyhanlılı bir emekli işçiye görev verilmiş!  Hatay’da MHP’nin koalisyon devri “İhaleli İşler” uzmanı Bilal Karaca başoyuncu! Kurguya bakınız ki bütün bu işlerden Genel Başkan’ın haberi yokmuş da, Koray Aydın’ın işiymiş! Ve Aydın Devlet Bahçeli yahut  Hükümet tarafından  partiyi   dağıtmakla görevlendirilen birisi imiş! Yahu bu kadar karışık iş olur mu;  hadi diğer yerleri bir kenara bırakalım da Ankara gibi bir yerin İl Başkanı görevlendirilmesinden nasıl Genel Başkan’ın haberi olmaz! Sayın Akşener’e  bu kadar da toz kondurmamak yanlış değil mi?

 

Hatay’da baştan beri Genel Başkan’ın yanında eski MHP vekilleri Turan ve Şefik Çirkin vardı! Ne olmuş da Koray Aydın’a ateş püskürüyorlar! Tabii ki kendi adamlarına görevlendirme bekliyorlardı! Fakat olmamış ve daha çok marifetleri bulunan  Bilal Karaca’nın  adamı ve akrabası  öğretmen emeklisi Mustafa  Çığ görevlendirilmiş! Peki ya baştan beri ter dökenler; geç onları, onlar seçmen, oy versinler diye mi düşünülmüş! Daha da ötesi Çığ  Kömürcü Atakaşlar ile de akraba imiş ve çok paraları varmış! Bilal Karaca böylece kafaları boyamış ama  adamların işi gücü hükümet ile! Eğer gerçekten  söylendiği gibi bir baskı varsa  adamlar bu işe girer mi? Sahi şu Bilal Karaca kim? Eski Kaymakam, bir iddiaya göre hanımefendinin Bakanlık döneminde  bürokratı imiş! Yani Koray’ın hiç dahli  yok! Karaca üç kere MHP’den aday  olmuş da kazanamamış, Hatay’da  selam verecek üç kişi bulamazmış! Derler ki,  “MHP’yi batıran  Çirkinler bile bunlardan iyi idi!” Allah Allah  vatandaşın umudu nerede kaldı?

 

Hatırlar mısınız bilmiyoruz ama  daha başta Hataylı  bir iş adamı  Akşener adına  kurduğu Web sitesi ile  10 milyon kişiye ulaşmıştı! Adamın dürüstlüğüne bakınız ki Akşener’in peşine takıldığında  noter kanalı ile MHP’den istifa etmiş! STK’larda  etkin görevi var, Hayad Derneği adlı bir hayır kurumu ile  Kırıkhan’da 50 bin Suriyeli’ye bakıyor! Adam açıkça talipti, koşturan ve  tavsiye eden de çoktu! Yani o da mı Koray’a takıldı! Halbuki   bu adam  tamamen bilimsel   araştırmaları  temel olan  Türkiye’de örnek teşkilat kuracak deniliyordu! Anlaşılan sıfırı tüketip  onu bunu  dolandıranlar  vekil olacak!  Namuslu insanlara  yine rey vermek düşüyor!

 

Hoşçakalın.

Hamza ALPARSLAN
Hamza ALPARSLANhamzaalparslan8@gmail.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments