TAŞ MEDRESELİ

Ali ALPARSLAN

MHP-AKP ORTAKLIĞI

Hamza ALPARSLAN

MHP’YE SİYASET DERSİ

Bu haber 12 Aralık 2017 - 19:17 'de eklendi ve 112 kez görüntülendi.

    Hamza ALPARSLAN

       hamzaalparslan.80@gmail.com

 

 

Vallahi MHP buharlaşmadı; davet bekleyenlere ve çağırmamak için gurur yapanlara söylüyorum; bu kadar kısır döngü artık bitmeli! Mal sahibi gelmeden tarlanın işgalcilerden kurtarılması mümkün değildir! Elbette düzgün insanlarla menfaatperestler bir arada olamaz, hırsız  polisten evvel malını çalandan korkarmış! MHP’nin son kurultaylarından sonra   Adana örneğinde olduğu gibi  kalite ve ehliyet biraz daha düştü! İnanın ki MHP’nin ayağa kalkması için çok gayrete gerek yok, liyakat esas alındıktan, biraz nefisten taviz verdikten ve gereksiz gururdan vazgeçtikten  sonra  iş  biter!

 

 

MHP’YE SİYASET DERSİ

 

Kusura bakmayın böyle bir başlık atmak için kendini ya çok akıllı hissetmek veya haddini bilmemek gerekiyor! Çok şükür elli yıllık ülkücülük geçmişimizde böyle bir eğilim olduğunu bile kimse söyleyemez! Yalnız önümüzdeki ilk seçimlerde  AKP-MHP  ortaklığı kendileri tarafından ortaya konduğuna göre artık MHP üst yönetiminin ayakları yere değmiş olmalıdır. Elbette ülkenin idaresine talip her siyasi harekete oy lâzım; demokrasilerde bunu bir an akıldan çıkardığınız gibi mutlak olarak kaybedersiniz ve partinin içi birden boşalır! Haziran 2015 seçim sonuçları  MHP için böyle bir mesaj vermişti ama  esas Kasım’da  takke düştü ve kel göründü! Kongre sürecinde  partinin hamile olduğu bilindiği halde  birgün doğum yapacağı düşünülemedi; lakin istesen de istemesen de  babası olmayan bir çocuk doğdu ve ana kucağında hayatını sürdürtüyor.

 

Sayın Bahçeli’nin partinin eridiğini görerek ve çok düşünülüp tartışılmadan AKP ile işbirliğini açıklaması aslında durumu kabullenmekten başka anlama gelmiyor! Bereket siyaseti iyi bilen AKP Genel Başkanı şüpheli konuşmadan  bu teklifi kabul eden bir eğilim göstererek  radikallerin aksine  kadrolarına da tavsiyelerde bulunmuş olmalıdır; en azından durum bunu  göstermektedir. Yeni seçim sistemine göre  partilerden ziyade  şahıslar öne çıkacak, bu düşünce seçmen  ve  aday düzeyinde de  geçerli olacaktır! Kim ne derse desin siyasette  popülaritesi en yüksek şahıs Tayyib Erdoğan, en düşüğü ise  Devlet Bahçeli’dir. MHP’de hâlâ parti oyları Genel Başkan oylarından fazla, AKP’de ise  Genel Başkan’ın oyları parti oylarından fazladır!

 

MHP’de ihanet hâlâ  dışarıda değil içeridedir, yani hastalık parti bünyesindedir ve en küçük hücrelere kadar yayılmıştır. Günlük medyayı incelerseniz bu sonuçlara kolay ulaşırsınız! Sayın Bahçeli’nin günlük gelenlere kapıları sonuna kadar açıktır, fakat ne yazık ki   gidenlere gel demeyi gurur meselesi yapıyor, gidenler de gelmek için  davet bekliyor! Siyasetin böyle basit bir çelişkiyi görmemezlikten gelmesi mümkün değildir, işte MHP’deki kördüğüm buradadır. Aslına bakarsanız ne biri başka yere gitmiş ne de siyasetin dışına çıkan vardır! Eski veya yeni her ülkücünün  gönlü kırık da olsa aklı  MHP’dedir. Bir kere bunu iyice anlamak gerekiyor!

 

Bakınız evvelki gün babasız parti bir Genel Kurul yapmış ve ülkenin her yanından  ülkücü birçok ağabey  katılmış ve hiç de tatmin olmamışlar da hazır gelmişken bir yerde toplanalım da  hasret giderelim demişler! Bize ilk ağızdan yapılan  açıklamaya göre MHP’den başka bir şey konuşulmamış! Anlaşılan ülkücüler hiç de İP’ye itibar etmiyor ve  eski siyah beyaz filmlerden  farklı görmüyorlar! Anlamayanlara hayırlı olsun da babasız evladın bir ellerde  isalam edilmesine de  “Ana”nın tahammülü yok! Dünyası küçük rüyalarında katiyen  heyecan yok!  Zaten bu durumu görenler hemen terkettiler de  hala  ümitsiz de olsa sabır çekenler var!

 

Çok ilginç, yuva boşalınca   boş eve fareler dolmuş, Bahçeli durumu anlamaya anlamış da  teşkilatların ayakları  yere değmiyor! İl Başkanlarına ulaşamazsın, hele elde bir Belediye varsa  adamcağız her gün orada iş ve menfaat takibinde! Manisa farklı ama  Adana ve Mersin öyle diyorlar!  Şahsen Adana İl Başkanı’na ulaşamadım, adam herşeyi halletmiş oylarını bir milyona çıkarmış ki telefon bile kaldırmıyor! Teşkilatları “aman çalışın” diye bizlere  mesaj atıyor, lakin mesajları açan bile olmadığının farkında  değiller! Adana’da  seçim kazanacaksınız ha, buna Genel Başkan inanıyorsa hâlâ gözü boyanıyor demektir! Gerçi  teyzeoğulları Urfa’lı Cevheriler, İP’ye itibar etmeyince   MHP’den başka yer kalmadı! Peki rey verecek adam var mı? O adam, şu 5 yıl mahkumiyet cezasını çeksin de Bahçeli’nin deyimi ile “Aklansın da gelsin!” Öyle değil mi?

 

Vallahi  MHP buharlaşmadı; davet bekleyenlere ve çağırmamak için gurur yapanlara söylüyorum; bu kadar kısır döngü artık bitmeli! Mal sahibi gelmeden  tarlanın işgalcilerden kurtarılması mümkün değildir! Elbette düzgün insanlarla menfaatperestler bir arada olamaz, hırsız  polisten evvel malını çalandan korkarmış! MHP’nin son kurultaylarından sonra   Adana örneğinde olduğu gibi  kalite ve ehliyet biraz daha düştü! İnanın ki MHP’nin ayağa kalkması için çok gayrete gerek yok, liyakat esas alındıktan, biraz nefisten taviz verdikten ve gereksiz gururdan vazgeçtikten  sonra  iş  biter!

 

Muhabbetle.

Hamza ALPARSLAN
Hamza ALPARSLANhamzaalparslan8@gmail.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments