ÜLKÜCÜ BİR NESLİN HİKÂYESİ: PK. 546

Efendi Barutçu, Kitap Kulübü

YÜKSEL DURNA

Hamza ALPARSLAN

MERTLİK İLÂNIDIR

Bu haber 08 Ocak 2018 - 20:42 'de eklendi ve 158 kez görüntülendi.

Recep SAVRAN
recepsavran49@gmail.com

Ve Bahçeli’den bir kalemde vazgeçmeyin; hesap da sorabilirsiniz; ziyaret edin sizleri kovacak hali yok ya!  Şahsen parti içinde üçkağıtçıları  koruyor diye benim ellerim yakasındadır! Üçkağıtçıları, hırsızları, haramzadeleri, çağırsınlar da  bir bir anlatalım! Hoş bu sütunlarda anlatıyoruz, anlatmaya da  devam edeceğiz! Şühedanın  ruhu  ile helalleşmedikten sonra, 20 yıldan beri hareketin başında bulunan  zat-ı muhterem can veremez!

MERTLİK İLÂNIDIR

Canım  o kadar da farklılık olsun, Adanalıyız yani! Adanalı Bahçeli,  Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde  aday çıkarmayacaklarını ve Tayyip Erdoğan’nın  arkasında olduklarını yüksek sesle ifade etti! Efendim kaç sene evvel Bahçeli demiş ki “ Erdoğandan Cumhurbaşkanı olmaz!” Diyebilir, bugün de “böyle” diyor bunda ne var? Yıllar önce  Demirel “Dün dündür bugün bugündür” dememiş miydi! Ülke ve millet iki yıl öncesinde mi ki, Edoğan da orada olsun! Yani Bahçeli değişti de  Sayın Cumhurbaşkanı hiç mi değişmedi! Şu  tartışdığınız işe bakınız! Dün kurulan içi boş bir partinin lideri Cumhurbaşkanlığına adayım” diyerek ne kadar gülünç duruma düşüyorsa Bahçeli’nin tercihinin de  kınanacak yanı yoktur!

Meselenin diğer boyutu çok farklı, Bahçeli referanduma “evet” denmesini istemişti, fakat en az %75 çoğunluk ülkücü  “hayır” dedi! Ne oldu;  verilen destek yetti ve  referandum geçti! Elbette MHP’nin bir daha öyle bir durum yaşaması çok iyi birşey değil! Öyle bir sonuç Genel Başkanın hiç ağırlığı olmadığını ortaya koymaz mı? Kaldı ki  referandumda  yeterli olan takviye şimdi yetmeyebilir! Bunları Sayın Bahçeli hiç mi düşünmemiştir! Bahçeli siyasete başladığı zaman  ana muhalefetin Grup Başkan Vekili şortla geziyordu! Kim dükkânı kapatıyormuş! Her zaman için  MHP’ye bu gözle bakılmıştır da  hiç de bir şey olmamıştır!

Ne yazık ki  bu ülkenin Cumhurbaşkanına  geçmişteki  kıdemi veya hizmetleri görmemezlikten gelinerek  hep “kötü” demek âdet olmuştur! Böyle  saçma şey olur mu? Elbette  başta ABD’den icazet alır gibi algılanması tartışılabilir de, azarlanması veya protesto edilmesine de  aynı değerlendirmeyi yapabilir miyiz? Böyle bir  görüş açısını hiçbir  siyaset bilimi kabul etmez! Siz pembe solun  gaddarlığına  bakmayın da  siyaset bilimci olarak  iyiler arasında, hatta iyilerin iyisi olduğu kabul edilen rahmetli   Prof. Şerif  Mardin’in “AKP’nin başarısı  Kemalizm’in zaferidir” tesbitine ne dersiniz! En azından tartışmaya değmez mi?

Orta Asya’yı bırakın; bu ülkede  Saidi Nursi-Şeyh Sait-Menemen Canavarları ve son olarak da  Fethullah Gülen  “Nakşi” gelenekten geliyorlardı! Yine Şerif Merdin bir eserinde “Tayyip Erdoğan Nakşilik karşısında sağlam bir  sed oluşturdu” diyor! Bakınız bunlar da kimsenin telâffuz etmediği  şeyler! Yani hiç mi düşünmeye değmez! Durun hemen  “Hoca bizi AKP’ye  yönlendiriyor” demeyin!  Tayyip Bey’in aleyhinde herşeye kıymet veriyorsunuz da  kendinize göre  bazı şeyleri neden  araştırmak ve tartışmak istemiyorsunuz!

Sayın Bahçeli MHP Yerel ve Genel seçimlere girecek, Cumhurbaşkanı seçimlerinde aday çıkarmayıp Erdoğan’ı destekleyeceğini söylüyor! Ne var bunda?  Bahçeli’yi adayların tesbiti için ortaya koyacağı iradede eleştirin! Çünkü yine  “zat-ı âlileri” tesbit ederse  “yandı gülüm  keten helva!” Birçokları başını aldı gitti ama  kalanları bir daha seçmek zorunda kalırsanız ne olacak? Bize göre asıl mesele bu? Adana’da yine yarım milyon oy alınabilecek mi? Veya Mersin, yahut da  Manisa! Benzer listelerle  ne yerel ne de genel seçimde Adana ve Mersin’de seçim alınamaz! Bu saatten sonra aklanma bile  çözüm değildir! Bahçeli’nin son Adana ziyaretinde  sanki gayri memnuniyet görüntüsü yoktu! Asıl handikap bu değil mi?

Bahçeli’ye  Cumhurbaşkanlığı seçiminde  Tayyip Bey’i destekliyor diye kızmak, eleştirmek, küsmek yerine  kadroların iyi olmadığını, bu yüzden ağır mağlubiyet oluştuğunu neden söylemiyorsunuz! Kapıları Salı günü dışında Pazar günleri bile sonuna kadar açık;  kahvehanelerde dedikodu yapacağınıza gidin konuşun!  Ülkücü olmayanı aday yapmayacağını vaadeden Bahçeli’nin  bu sözü duruyor; bir de bu noktada  mertlik göstersinler! İstemediğiniz ne varsa;  kim hırsızsa, kim verdiğiniz oylarla  PKK yandaşlarına  yol açıyorsa, kim Yılmaz Güney denen katilin ahını çekiyorsa  varın söyleyin kardeşim!

Ve Bahçeli’den bir kalemde vazgeçmeyin; hesap da sorabilirsiniz; ziyaret edin sizleri kovacak hali yok ya!  Şahsen parti içinde üçkağıtçıları  koruyor diye benim ellerim yakasındadır! Üçkağıtçıları, hırsızları, haramzadeleri, çağırsınlar da  bir bir anlatalım! Hoş bu sütunlarda anlatıyoruz, anlatmaya da  devam edeceğiz! Şühedanın  ruhu  ile helalleşmedikten sonra, 20 yıldan beri hareketin başında bulunan  zat-ı muhterem can veremez

Hürmetle!

Recep SAVRAN
Recep SAVRANrecep.savran@gmail.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments