TAŞ MEDRESELİ

Ali ALPARSLAN

MHP-AKP ORTAKLIĞI

Hamza ALPARSLAN

MHP DAĞILIYOR MU?

Bu haber 10 Ocak 2018 - 10:15 'de eklendi ve 113 kez görüntülendi.

Ali ALPARSLAN
alialparslan78@gmail.com

 

Nereden bakarsanız bakın Türk Devleti’ne ömür biçen ve yanılmış olan batılılar gibi MHP’nin dağılacağını  sanan   kuş beyinliler de  bir algı çizgisi üzerindedir! MHP’nin kurumsal kimliği dükkânı kapatsa da ülkücülük kitle ve siyaset olarak ayaktadır! Hatta kurumsal kimlik ne kadar çökerse  hakiki ülkücülük  o kadar öne çıkacaktır! Siz çok görmüyorsunuz ama  yaşı çoktan seksene dayanan  ağabeyler bile ayaktadır! Tarihimizde şühedası olan  hiçbir Türk haykırışı  “Göktanrı” tarafından  mükâfatsız kalmamıştır! Siz öyle kadının kızın peşinden gitmeyi bırakın, onlar hakikatten nesepsiz! Siz işin suretine değil aslına bakın aslına! O asıl her şeye  rağmen ayakta durmaktadır ve ölümsüzdür! Ülkücülük  kurumsal  ünitelerin mafyalaşması değil “Bekaa” alanında  şuur savaşıdır! Gündelik düşünmeyin! Bu milletin aşkı  bitmeyecek aşktır, yeter ki “Milletim Canım Benim” diyerek besmele çekin!

 

MHP DAĞILIYOR MU?

 

Alparslan Türkeş  zamanı MHP’sinde  partinin  dağılmasından kimse söz etmezdi; bu ondan korkudan mı yoksa böyle bir eğilim hiç olmadı mı, bunu iyice düşünmek gerekiyor! Sosyal medyada akıl veren çok, Adana MHP’nin köşe taşlarından  Özdemir Akı Ağabey bile  partinin özelliğini kaybettiği  düşüncesinde! Elbette bu görüşler  yarınki tarihçiler için pek önemlidir! Politize ülkücülerin çoğu  erken milliyetçiler olduğu için sanki imalât hatası; vurmadan düşürüyorlar, lâkin durum hiç de öyle değildir! Yakın zamana kadar ülkücüleri bölme düşüncesi hiç gündeme gelmedi; Bahçeli’ye Genel Başkanlık yolunu açan Ramiz Ongun  bile  böyle bir yola tevessül etmedi; âlimleri dinlemiş olsaydı hayda hayda bu yola girilebilirdi!

 

Ramiz Ongun dedik de bir paragraf ile  onu pencereden gösterelim: Ongun MHP geleneğinde kraldan fazla kralcı olan,  çok aydınlanmadı ama  Türkeş’in halef tayin ettiği veya kendilerinin öyle sandığı  derecede tutucu! Ne oldu ise hep amcalarla (Yenimahalle) yatıp kalkan  güya âlimler onu birden bire çizgisinden saptırdı ve âdeta Türkeş’in karşısına dikti! Tabii olarak böyle bir hareket tutmadı ve âlimler bile ülkücü listelerden silindi! Ongun’a  geçenlerde “Gel biraz Bahçeli konuşalım” dedik de, “Bu konuda bana çok güvenmeyin, çünkü ve tabii olarak  duygusalım” demişti! Anlaşılan belli bir yolu yok “zatı şahsına münhasır” fakat  üzerinde durulması gereken  önemli bir ülkücü kişilik!

Hep suçlarlar ki Bahçeli’nin çevresi veya kadrosu  “”Yeni Mahalle icazetli” diye! Kiminki öyle değil ki, al birini vur ötekine! Tayyip Bey  Ramiz’e birkaç yıl önce pek önem vermişti ama söylenenlerin aksine  sanırız ondan  açık kapı bulamadılar! Toplumsal bilinç de bunu yanlış yorumladı ve Ramiz’e hemen  AKP’ye gidiyor diye  bir yafta yapıştırdı! Bize göre  Ongun hâlâ ülkücülükte önemli bir misyon!

 

Başlangıçta Bahçeli iyi bir Ramizist, Ramiz de  iyi Bahçeli dostuydu! Asıl Yeni Mahalle  onların arasını açtı ve  başta Bahçeli’nin kanadını kırdı!  Maalesef  balık akıllı ülkücüler  bunu görmedi ve şimdiki nesiller de  Ramiz’i hiç tanımazken, Bahçeli’yi de partiyi “Bir bitiren” olarak görmeye  başladı! Bu konuda biraz sosyolojik düşünmek istiyorsanız   sosyal medyaya bakın  ondan sonra konuşun! Gerçekten bir dağılma manzarası var! Çünkü MHP kadroları hep cinlerden oluşmuşmuş, Adana örneğinde olduğu gibi yeni yetme  çadırcılar hem hırsızlığı mübah görüyor hem de “Turancıyım” diyor! Siyaset böyle bir tersliği kaldırmaz, çünkü Osmanlı’dan gelen toplum yapımız  devlete kazık atanlara  karşı çok duyarlıdır!

 

Amann… çok dağıtıyoruz veya uzatıyoruz, şöyle bir konuya dönelim  ve işin iç yüzüne bakalım, MHP dağılıyor mu? Hiç kimse itiraz etmesin, doğru veya yanlış kurumsal MHP gerçekten bir dağılma devri yaşamaktadır! Bu malum tanımı yapılmış MHP’nin durumudur! Peki ya tanımı yapılmayan ve “Dışarıdakiler dediğimiz  büyük  MHP resmi nerede? Hiç merak etmeyin  “MHP dağılmaz” diyorsak  onların varlığından mutlaka haberdar olmamız gerekiyor! Çünkü artık âileleri ile birlikte  milyonları bulan onlar Türkeş Bey’in “Şüheda” üzerine yemin ettirdiği büyük siyasi ve aynı zamanda da sosyal varlık! O sebeble  bir bölen hanımefendiye rağmen MHP dağılmaz, kaldı ki o hanım ülkücü de değildir! Zaten modası geçti ve  çöplüğe atılmak üzeredir!  Hanım kadının “Uruk” olduğu dahi belli değildir ama Türk kültür tarihinde  ana uruk “Başbuğ”luğu  hiç tutmamıştır! Bu konuya Türk etnolojisi pek duyarlıdır!

 

Nereden bakarsanız bakın   Türk Devleti’ne ömür biçen  ve yanılmış olan batılılar gibi MHP’nin dağılacağını  sanan   kuş beyinliler de  bir algı çizgisi üzerindedir! MHP’nin kurumsal kimliği dükkanı kapatsa da   ülkücülük kitle ve siyaset olarak ayaktadır! Hatta  kurumsal kimlik ne kadar çökerse  hakiki ülkücülük  o kadar öne çıkacaktır! Siz çok görmüyorsunuz ama  yaşı çoktan seksene dayanan  ağabeyler bile ayaktadır! Tarihimizde şühedası olan  hiçbir Türk haykırışı  “Göktanrı” tarafından  mükâfatsız kalmamıştır! Siz öyle kadının kızın peşinden gitmeyi bırakın, onlar hakikatten nesepsiz! Siz işin suretine değil aslına bakın aslına! O asıl herşeye  rağmen ayakta durmaktadır ve ölümsüzdür! Ülkücülük  kurumsal  ünitelerin mafyalaşması değil “Bekaa” alanında  şuur savaşıdır! Gündelik düşünmeyin! Bu milletin aşkı  bitmeyecek aşktır, yeter ki “Milletim Canım Benim” diyerek besmele çekin!

 

Rastgelsin!

 

Ali Alparslan
Ali Alparslanalialparslan78@gmail.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments