ARAPNÂME

Ali BADEMCİ

CUMHUR-ÜLKÜCÜLER-MHP

Bu haber 05 Mart 2018 - 3:21 'de eklendi ve 301 kez görüntülendi.

     Recep SAVRAN

     recepsavran49@gmail.com

 

İyi Parti’nin  bir kısım ülkücüleri  CHP’ye taşıması bir hayli zor! Çünkü CHP,  HDP ile  işbirliği yapmazsa hali yaman! “Cumhur” cephesi BBP ve SP için bu kadar ter dökerken, CHP kimi yanına alacak da %50’yi bulacak! Sürpriz olur mu? Mümkün değil! Cumhurbaşkanı çok sağlam gidiyor, su kaçağını önlemek için bütün delikleri kapatıyor! Bekleyip göreceğiz, şunun şurasında  fazla zaman kalmadı! Bahçeli yeni bir şey yapar mı? İhtimal verilmiyor! Hırsız belediyeler de kalır, hatta yeniden aday yapılabilir, düşünen adamlar yine parti kapısından içeri alınmaz!

 

CUMHUR-ÜLKÜCÜLER-MHP

 

Başta ATV olmak üzere yandaş medya AKP ve MHP seçmeninde karşılık bulamayacak bir algı uyguluyor; yazılı basın ve anket çalışmalarının da amacı bu!  Hâlbuki devletin içeriye ve dışarıya dönük politikası doğru, dolayısiyle yapmacık işlere hiç gerek yok! Geniş kitleler neyin doğru neyin yanlış olduğunu biliyor! Yani antidemokratik düzenlerde olduğu gibi her şeyi organize etmenizin ne anlamı var? Geri tepebilir de!

 

Bir kere ülkücülerin partilerinin hatırı için  %98’lik oranla “Cumhur ittifakına” taraftar oldukları hiç de doğru değildir; ilginçtir ki AKP’liler de öyle! Elbette iktidar çeşitli yollarla seçmenine baskı yapıyor ve düşündüklerini kabul ettirmeye çalışıyor! MHP’de böyle bir şey yok, her şey Bahçeli ile başlıyor ve onunla bitiyor! Çünkü partide başka irade yok! Adana örneğinde olduğu gibi  Belediyeler hırsızlık yuvası, Bahçeli de ne yazık ki  bunlara destek veriyor! O sebeble partilerinin hatırı için hiç de “Cumhurcu” olan veya olacak ülkücü yok! Şöyle bir sokakları gezin, ülkücüler nezdinde, MHP’nin oy kaybettiği değil, hiç oyunun kalmadı bir gerçek! Şahsen Adana seçmeniyiz şimdi gidip de Sözlü’ye rey mi vereceğim; Allah nasip etmesin! Bahçeli de Adana seçmeni olsa bu adama rey vermez! Halka da sorabilirsiniz!

 

AKP seçmeni bütünlükleri bozulur diye hiç de MHP ile ittifaka taraftar değil; doğru veya yanlış! Ve genel olarak ülkücüler  “Cumhurbaşkanı”nı hiç sevmiyor! Aynı durum devam ederse rey veren olmaz! Olur diyorsanız “referandum”da olduğu gibi en az %75 yanılırsınız! Herkes görüyor ki toplumda iki MHP var; birisi  “halk-ülkücü-millet MHP”si, diğeri de  “organize” adamların işgalindeki MHP! Tam Adana’da olduğu gibi!

 

Peki ülkücüler “Cumhur”a yatar mı? Çok kolay yatar, MHP üst yönetimi karışmayacak! Yani kendiliğinden olacak! Zaten halk bazında taban olarak bu iki partinin düşünce olarak birbirinden farkı yok! Bunun da şartları var ki Cumhurbaşkanı ve AKP yönetimi ülkücülerle oynamayı bırakıp samimi yaklaşım içinde bulunması gerekiyor! Bunlar nelerdir? Devlette açılan alanlarda ülkücü istihdam ederek özellikle yaralı olanları normal hayata döndürmek! Devlette açılan alana mahalli idareler aile talukatı ve başkanlar faydalanırsa dönüş olmaz! Ayrıca Adana gibi açıkça zimmetten suç işlemişlerin Hükümet tarafından görevinden alınması! Ülkücüler devlette düzgünlük ve şeffaflık istiyor, başkaca bir meseleleri yoktur!

 

Siz o anketleri geçin, işte vatan işte millet, işte halk, işte seçmen! Ülkücüler diyor ki bizi partimiz satacağına, bir kısım insanlara menfaat kapıları açılacağına biz bu işi kendimiz yaparız! Devlet ve Hükümet’in siyaseti doğru, ülkücüler özellikle Cumhurbaşkanına rey vermekle ne kadar değişirlerse  “Devlet”in de değiştiğini kabullenenlerin sayısı bir hayli fazla! Bütün mesele  Cumhurbaşkanı’na “ülkücü” öfkeyi  frenleyebilmek! Eğer Cumhurbaşkanı bunu başarabilirse MHP’nin kurumsal iradesine gerek kalmayacaktır!

 

Şu hususu iyi bilmek ve kabullenmek gerekiyor, MHP kurumsal iradesinin ülkücü camiada karşılığı yoktur! Yeniler çıkar için, eskiler namus belası MHP’liyim diyor! Bunu görmemek için ahmak olmak gerekiyor! Allahaşkına son seçimlerden bu yana kurumsal irade partinin küçültülmesinden başka ne yaptı? Hangi siyasi ürünü ortaya attı, hangi düşünceyi savunmada başarılı oldu?  Kurumsal kimlik partinin barajı aşamayacağını anlayınca  işbirliğine gitmedi mi? Kongre sürecinde o kadar hata yapıldı ki şimdi CHP ile işbirliği yapmaya hazır bir partinin ortaya çıkmasını sağladı! İyi Parti’yi ortaya çıkaran Sayın Bahçeli inadı değil mi? Kabul etmek lazım ki halk nezdinde MHP’den daha fazla cazibe topluyor! Topluyor olmasına topluyor da bunu  CHP ile işbirliğine taşıyabilecek mi?

 

İyi Parti’nin  bir kısım ülkücüleri  CHP’ye taşıması bir hayli zor! Çünkü CHP  HDP ile  işbirliği yapmazsa hali yaman! “Cumhur” cephesi BBP ve SP için bu kadar ter dökerken, CHP kimi yanına alacak da %50’yi bulacak! Sürpriz olur mu? Mümkün değil! Cumhurbaşkanı çok sağlam gidiyor, su kaçağını önlemek için bütün delikleri kapatıyor! Bekleyip göreceğiz, şunun şurasında  fazla zaman kalmadı! Bahçeli yeni bir şey yapar mı? İhtimal verilmiyor! Hırsız belediyeler de kalır, hatta yeniden aday yapılabilir, düşünen adamlar yine parti kapısından içeri alınmaz!

 

Esen kalın.

Recep SAVRAN
Recep SAVRANrecep.savran@gmail.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments