ÜLKÜCÜ BİR NESLİN HİKÂYESİ: PK. 546

Efendi Barutçu, Kitap Kulübü

YÜKSEL DURNA

Hamza ALPARSLAN

49 YETER 50 İSTEMEM!

Bu haber 27 Haziran 2018 - 13:47 'de eklendi ve 745 kez görüntülendi.

    Hamza ALPARSLAN

       hamzaalparslan.80@gmail.com

 

Ah yine neler yazdık neler! Tehlikeli mecralara girdik! Çok pis kokular etrafı sarıyor! En iyisi 50 istemem 49 yeter!  Görelim bakalım şu bilge lider yaklaşan mahalli seçimlerde ne yapacak? Ah Osmaniyeli herşeyi biliyorsun! İşte ma’şeri vicdan!

 

 

49 YETER 50 İSTEMEM!

 

Şu işe bakın bizim ömrümüzü verdiğimiz MHP kilit partiymiş, yani iktidarın ortağı, hem de stratejik ortak! Tıpkı Amerika’nın Türkiyesi gibi! ABD’nin stratejik ortaklığı Türkiye için ne kadar verimli ise  MHP’nin de AKP ortaklığı o kadardır! Belki devlete adam istenecek, kimi vereceksin, 49 seçkin adamın hangisini? Adam gibi bir siyaset bilimci var mı? Hepsi Astsubay Hazırlama Okulu  orta bölümünden terk! Bunlarla mı  devlette temsil edileceksiniz! Genel Başkanımız maaşallah ekonomi doktoru ve güya bilge adam, lakin 20 yılda bir bilge ürününü göremedik!

 

Yazık oldu ömrümüze, heba ettik; halbuki neler yapacaktık neler! Mesela çok dürüst olacaktık, olabildik mi? Belediyelerde hırsızlık Timur kullerini geçmiş! Atalarımızı bile şaşırdık ki  “Şamili bilmeyen  atasını bilir mi” diye tutturduk! Halbuki Türkiye “Çeçen” değil ki! Elbette  Şamil kahraman, ama benim için anlamı İskender’i aşmaz! Stratejik ortaklık Çakıcı’nın kurtarılmasına endeksli, ama merak etmeyin çıksa da  gecikmeden geri girer! O AKP referandumana “Hayır” demiştik hatırlarsınız,  dolayısiyle içeride 30 yılını dolduran  ülkücülerin dışarı çıkmasını istemedik! Neden acaba! Üstüne “Evet” diyenleri  “Hain” ilan etmedik mi?

 

TV’ler, MHP  için “Böyle ufuksuz siyaset olur mu?” diye kınama yapıyorlar! Gazete ilânları ile onların MHP düşmanı  olduğunu ilân ettik! Fakat görmüyoruz ki yavru MHP neredeyse MHP  kadar oy aldı! Bizler MHP potansiyelinin en az %20 olduğunu savunuyorduk, yanlış mıymış! %30 rakamı bile aslında hayal ürünü değil, ülkücüler ne kadar geniş alana dağıldı görmüyor musunuz?  Dünyanın her yerinde siyasi lider toparlayıcıdır da biz de harikulade dağıtıcı! Aman 50 vekil çıkarmayalım, yar yaran, yağcı ve yalaka 49 kişi yeter! Yeter ki biat etsin, kaldır elini dediğin zaman kaldırsın! İşte MHP’nin hali!

 

Kederlenin bakalım; verem olmadan  ölmeyi Allah nasip etmeyecek! İlk yavuklumun anası da öyle demişti, “Allah size normal ölüm nasip etmez”diye! Allah rahmet etsin ne kadar haklıymış! Ve demişti ki ”Ya kendirle ya sicimle giderseniz”; bu da ikinci nasihat ya! Allah o  şerefi de nasip etmedi  de işte bu mukallidlerin eline kaldık! Açız be açız, açığız; 14 tavuk bir keçi ile 4 aile geçinir mi?  Allah belanı versin Hüseyin Sözlü, bizi Adana’dan kovdun ya, sende bir yıl kalmadan babayı yersin!  Bari Yüksekbaş’ı kurtarın da görevinizi yapın, katil Yılmaz Güney’i Adana’da dirilttiğiniz gibi! Adana’nın kalbi Van-Dörtyol menşeyli  Ceyhanlılar’la atıyor! Şu feleğin işine bakın ki Muharrem Varlı da bunlardanmış derler!

 

Ülkücülere kaçma zamanı, tehcir tehcir! Dağlara gidin  ovalar eski sahiplerininmiş! Erkek evlâtlarını Osmanlı’ya vere vere kökün kazındı, şimdi de mukalidllere! Ver oyunu MHP’ye! Verdik ne yapalım! Kızsak da sinirlensek de verdık ve stratejik ortaklığı kurduk! Hadi ekmek versin, hadi hırsızları toplasın, hadi  gizli etnisiteciliği önlesinler bakalım! Geçen gün de yazdım; nerede bir sicili veya nesebi bozuk varsa  Bahçeli’nin gözde adamı!  Osmaniye kabristanı  zamanının mutasarrıfı  Mesut Fani’nin sallandırdığı  Türklerle  dolu! Osmaniyeliler Allahaşkına  bir şehit mezarlığımızı ziyaret edin! İşte güneyde siyaset yapanlar o gizli komitecilerin Kürt gösterilen  yüzleri! İyi bakın iyi,  hiç Kürd’e benzer mi?

 

49 yeter 50 istemem! Yahu bu iş zeka zaafiyeti zeka! Öyle Ya Osmanlı’nın akılları “Sebataistler”, işte  bunu görmemezlikten geliyoruz! Bizim de içinde bulunduğumz dağ milletlerinden hayır çıkmaz ya, adam gibi dağlı olmayı da beceremiyoruz! Zaman Kürdü’nin Ermeni ve Asuri ekmeğinde gözü olduğu gibi bizimkiler de Türk insanın rızkına ipotek koymamışlar mı?

 

Ah yine neler yazdık neler! Tehlikeli mecralara girdik! Çok pis kokular etrafı sarıyor! En iyisi 50 istemem 49 yeter!  Görelim bakalım şu bilge lider yaklaşan mahalli seçimlerde ne yapacak? Ah Osmaniyeli herşeyi biliyorsun! İşte ma’şeri vicdan

 

Hoşçakalın.

Hamza ALPARSLAN
Hamza ALPARSLANhamzaalparslan8@gmail.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments