Kriz Tellalları Mutlu Musunuz?

Bu haber 20 Ağustos 2018 - 17:31 'de eklendi ve 582 kez görüntülendi.

Kenan Eroğlu

 

Senelerden beri her bahar ve her sonbahar kriz çıkacak diye diye bekliyordunuz nihayet kriz geldi kapıya dayandı, nasıl mutlu musunuz?

            Mutlusunuz tabi, çünkü bekliyordunuz, özlüyordunuz,  ufuktan bir görünse ve bir kriz çıksa diye adeta vecd içinde çırpınıyordunuz. İşte oldu mutlu musunuz?

            “Biz söylemiştik”, “biz bunun böyle olacağını biliyorduk”, “sonunda kriz çıkacağını tahmin ediyorduk” diyordunuz. İşte kriz, alın bakalım şimdi ne yapacaksanız.

            Sizin tarafınız belli zaten. Siz her zaman karşısında olduğunuza savaş açan kim olursa olsun onun yanında yer aldınız. Sizin yeriniz hiçbir zaman devletten ve milletten yana olmadı, üstelik yerinizden de memnunsunuz. Tam da bunu istiyordunuz Emperyalizmin yanında olmak hatta emperyalistin kucağına oturmak..

Aslında hiçbir zaman devletin yanında olmadınız, hiçbir zaman milletin de yanında olmadınız. Sizin bu millet ve devlet hakkında pek söyleyeceğiniz bir şey de yok, ama yinede konuşuyorsunuz.

 

            Siz evet, partinizi ve ideolojik görüşlerinizi milli menfaatlerin önüne geçirenler. Ekonomi tökezler gibi oldu mutlu musunuz?

            Yıllarca ekonomik değeri olmayan ve uygulanabilirliği meçhul olan fikirler ileri sürdünüz. Toptancı fikirlerinizi savundunuz. En nihayet beklediğiniz oldu, muradınıza erdiniz. Şu an zil takıp oynuyor musunuz?

            Hani siz ABD ve emperyalizminin baş düşmanıydınız. Emperyalizme karşı en zorlu mücadeleleri sizler vermiştiniz. Hatta bu amaçla okullar işgal ettiniz, öğrenci olayları yaptınız. Dağlara çıkıp eylemler yaptınız. Fakat şimdi ne oldu bu gün ülkemiz üzerinde ABD emperyalizminin nefesini hissetmiyor musunuz? ABD’nin tehditlerin tehditten saymıyor musunuz?, Sizin ABD emperyalizmi dediğiniz şey zamana ve zemine göre değişiyor ve sizin dışınızda ve karşısında olduğunuz hükümetlere karşı uyguladığı tehdit tehditten sayılmıyor mu?, yoksa siz eski fikirlerinizden vazgeçip Emperyalizmin uşağı haline mi geldiniz.

Yalandı, baştan sona yalandı, sizin, solculuğunuz da, ulusalcılığınız da, milliyetçiliğiniz de hep eksikti biliyorduk. Sizin her türlü emperyalizme karşı olduğunuz da yalandı. Sizin ABD emperyalizmine ve kapitalizmine karşı olduğunuz da yalandı.

Sizin Türk milletini sevdiğiniz de yalandı.

 

            Yıllarca söyleyip, sakız gibi çiğneyip durdunuz; “Cumhuriyetin kazanımları olan fabrikalar satıldı ve alınan para çar çur edildi” diye. Özel sektörümüzün yaptığı fabrikaları görmediniz, Özel sektörümüzün hamle üstüne hamle yaptığını görmezden geldiniz. Komünist ülkelerdeki gibi devlet sektörünün savunuculuğunu yaptınız.

 Peki, sormazlar mı insana: Diyelim fabrikalar satıldı. Bu fabrikaları alan özel sektör bu fabrikaları söküp başka bir ülkeye mi götürdüler, yoksa daha verimli çalışması için fabrikalara çeki düzen mi verdiler.

            Ayrıca o satılan fabrika ve kurumlar ne kadar verimliydi ve ne kadar siyasilerin işe adam yerleştirme tarlası gibiydi.

            Sizin için Devletin batmasının, milletin sıkıntıya girmesinin hiçbir önemi yoktur. Yeter ki kriz çıksın, rakibiniz tökezlesin. Sizin için; “kriz çıktı” diye bol bol konuşma imkânı bulabilmek önemliydi.

            Evet, şimdi bol bol konuşabilir ve ayakları yere basmayan teorik tekliflerinizi bol bol yapabilirsiniz, konuşun konuşun. Sosyal medyada istediğiniz kadar atar tutarsınız, aslı astarı olmayan paylaşımlar yaparsınız, videolar yayınlarsınız.  Nasıl olsa kimse size cevap veremez.

            Söyler misiniz? Siz Türk Milletinin neresindesiniz? Açıkça söyleyin Türk Milletinden yana mısınız, değil misiniz?

Kenan Eroğlu
Kenan Eroğluknn.eroglu@hotmail.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments