MHP İstanbul Büyükşehir Belediyesi için aday enflasyonu: Taha Akyol ve Ali Müfit Gürtuna

Bu haber 08 Kasım 2018 - 18:15 'de eklendi ve 267 kez görüntülendi.

Mart 2019’da yapılacak olan yerel seçimler öncesi aday arayışlarını sürdüren MHP’de, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için iki isim ön plana çıktı. Kulislerde konuşulan iki ismin ise Ali Müfit Gürtuna ile gazeteci Taha Akyol olduğu öğrenildi.

Mart 2019’daki yerel seçimler için aday arayışlarını hızlandıran MHP’de, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için Ali Müfit Gürtuna ve gazeteci Taha Akyol ismi öne çıktı. Daha önce İstanbul için Bedrettin Dalan ismini gündemine alan MHP, Dalan’ın ‘istemiyorum’ mesajının ardından bu isimden vazgeçmişti.

MHP lideri Devlet Bahçeli’nin AKP ile yerel seçimlerde ittifak yapmayacağını açıklamasının ardından siyaset kulisleri, bu soruya yanıt arıyor. İstanbul’da daha önce Bedrettin Dalan ismini gündemine alan MHP’de, Ali Müfit Gürtuna ve Taha Akyol ismi öne çıktı.

12 Eylül’den sonra partiye uzak kalan Taha Akyol’un bir şansı olmadığı söylense de heveslendiği yönünde duyumlar var.

T24’ten Hülya Karabağlı’nın habere göre, siyasi kariyerine Anavatan Partisi’nde başlayan ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı da yapan Ali Müfit Gürtuna’nın adı kulislerde MHP’nin İstanbul adayı olarak dolaşıyor.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments