O mantık…

Erol KILINÇ

YARGI

Bu haber 27 Aralık 2018 - 20:25 'de eklendi ve 640 kez görüntülendi.

    Hamza ALPARSLAN

       hamzaalparslan.80@gmail.com

 

 

Uzun süreden beri yasalar çerçevesinde yaptığımız yayınlardan anlaşılmaktadır ki MHP’li Adana Büyükşehir Belediyesinde kanun ve sözleşmelere uymak gerekmiyor!  Tabii olarak Anayasa da tanınmıyor, tanınsa devlet başkanına hakaret edilir mi? Bahçeli istediği kadar bu adamı aday yapsın Allah bu zâlimden Adana’yı kurtaracaktır! Anlamıyoruz ki bizim partimizde aday olacaklara kıran mı girmiş de bu adamda ısrar ediliyor! Ne yapalım CHP’ye oy veririz olur biter! Oylarımıza ipotek koymadılar ya! İşte Bay Hüseyin sekiz yeminli oyun gitti!  Belki de ilk olarak MHP’li olmayan birine oy vereceğiz! Verecek miyiz, kesinlikle! Hatta işi ondan sonra da takip edeceğiz! Ne için? Yetimlerin hakkı için!

 

 

YARGI

 

MHP’li Adana Büyükşehir Belediyesi ASKİ Genel Müdürlüğü ihaleleri ile ilgili yaptığımız belgesel yayın sonuç verdi ve uygulamasına başlanan üç iş için kredi müessesesi İLBANK Genel Müdürlüğü Teftiş Kuru Başkanlığı soruşturma açtı. Elimize ulaşan tebligata cevap verdik;  muhtemelen şimdi iş yargıya intikal ettirilecektir. Kredi kurumunun ihale ile ilgili yetkilerini bilmiyoruz, lakin yargıda her şey aydınlanacak ve varsa yasal olmayan tasarruflarından ötürü ilgililer cezalandırılacaktır. Bir MHP’li olarak bu iş elbette hepimizin görevidir, şikayet etmek, dertlenmek ve dedikodu yapmak ülkücüye yakışan bir tavır değildir. Elbette iğneyi önce kendimize batıracağız, ancak ondan sonradır ki çuvaldızı başkalarına gösterebiliriz!

 

Adana Büyükşehir Belediyesi’nin 31 Mart 2019 seçimlerinde MHP’ye bırakıldığı artık kesin gibi, hatta AKP Genel Başkanı bu işi “Jest” diye nitelendirdi. Fakat hala MHP adayı kesinleşmiş değildir. Gerçi iki sefer adayın Hüseyin Sözlü olduğunu bizzat Genel Başkan Bahçeli açıkladı. Bu açıklamaya MHP tabanı ve AKP seçmeni büyük tepki gösterdi; MHP’den ziyade AKP kurmayları bu adaylığa şiddetle karşı! Malum adamın devlet başkanına hakareti herkes tarafından bilindiği gibi kardeşlerinden biri de tam bu suçtan mahkum oldu ve cezaevine kondu! Sözlü geçmişteki davranışlarını tekrar etmiyor ama  eski sözlerinden de  geri adım atmış değil! O kafaya göre devlet büyükleri ile ne kadar uğraşırsan o kadar büyük adam olursun! Bizi işin bu yönü çok ilgilendirmiyor, konunun muhatabı AKP’liler ve yargıdır!

 

Biz MHP’liler için önemli olan adamın devrinde yapılan kanunsuzluklar ve istismar olaylarıdır. Mahalli medyada her gün istemediğiniz kadar haber var! Ayrıca Ceyhan Belediye Başkanlığı döneminden ihaleye fesat karıştırmak ve mükerrer ödeme yağmaktan beş yıl bir mahkumiyet kararı bulunuyor! Sayın Genel Başkanımız aday yapmaya ne kadar kararlı olursa olsun acaba bu yargı kararı nasıl aşılacak da Sözlü aday yapılacaktır! Yargıda dalavere dönmez, olsa olsa kanun boşluklarından şeytanca yollarla yararlanılabilir!  Temyize gidip geldiğini biliyoruz ama şu safhada beş yıllık cezanın akıbetini en azından kamuoyu bilmemektedir.

 

Sözlü’nün bürokratları seçime az kalsa da harıl harıl keşifler yaptırıp ihaleye gidiyorlar. İki ülkücü şahsa da birer göstermelik iş vermişler, şöyle bir veya iki milyonluk! Halbuki taahhüt işi ile ilgisi olmayan boru fabrikalarına 22 milyonluk düşük tenzilatlı işler bahşedilmişti! Eh ne de olsa adam Adıyamanlı ve kabadayı! Yüklenicilere makam huzurunda  “Ben şuyum, ben buyum,  artık kan davalıyız” diyen adamlar! Biz bunları belgelerle ortaya koyduk. Aynı zamanda  mağdur bir yüklenici ile bizzat bu satırlar yazarı  C. Savcılığına müracaatla suç duyurusunda bulunmuşuzdur! Neşrettiğimiz belgeler resmi vesikalardır, hiç yorum yok! Bunu mutlaka müfettişler de tesbit edecektir! Yasal yollardan işin peşini bırakmayacağız! Ne kadar tahrik olursa olsun yasa dışına çıkmayacağız!

 

ASKİ. Genel Müdür Yardımcısı Yüksel Durna, bir yüklenicinin 63.000 TL nakit teminatını şifai talimatla iade ettirmiyor ama, Ankara’da aşındırdığı kapının birinde, ”Haklarıdır alırlar” demiş! Peki neye ödemiyorsunuz denildiği zaman da, “Dâvâ etsinler” anlamında başını eğmiştir. Yani bu kuruma emanet verdiğin parayı da yargı yolu ile mi alacaksın! O zaman 169.000 TL. tutarında gayri nakdiyi (banka mektubu) neden iade ettin. Devlet ihale kanunu ve yüklenici sözleşmesi 33. maddede  “SSK’dan ilişiksiz belgesi getirilmesi halinde teminat iade edilir” diyor. Sözleşmenin altında Bay Yüksel’in imzası var! Öyle dava açarak veya icraya verilerek alınır diye bir hüküm yok!

 

Uzun süreden beri yasalar çerçevesinde yaptığımız yayınlardan anlaşılmaktadır ki  MHP’li Adana Büyükşehir Belediyesinde kanun ve sözleşmelere  uymak gerekmiyor!  Tabii olarak Anayasa da tanınmıyor, tanınsa devlet başkanına hakaret edilir mi? Bahçeli istediği kadar bu adamı aday yapsın Allah bu zâlimden Adana’yı kurtaracaktır! Anlamıyoruz ki bizim partimizde aday olacaklara kıran mı girmiş de bu adamda ısrar ediliyor! Ne yapalım CHP’ye oy veririz olur biter! Oylarımıza ipotek koymadılar ya! İşte Bay Hüseyin sekiz yeminli oyun gitti!  Belki de ilk olarak MHP’li olmayan birine oy vereceğiz! Verecek miyiz, kesinlikle! Hatta işi ondan sonra da takip edeceğiz! Ne için? Yetimlerin hakkı için!

 

Muhabbetle.

Hamza ALPARSLAN
Hamza ALPARSLANhamzaalparslan8@gmail.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments