ATTİLA

Asena Kınacı Moral

ZİYA GÖKALP

Kenan Eroğlu

Lağım patladı: AKP’ye yolsuzluk operasyonu

Bu haber 17 Aralık 2013 - 12:09 'de eklendi ve 909 kez görüntülendi.

Türkiye, güne flaş bir operasyonla uyandı. Ünlü işadamı Ali Ağaoğlu ile sanatçı Ebru Gündeş’in eşi Reza Zarrab’ın da aralarında bulunduğu 22 kişi gözaltına alındı.

Soruşturmada hükümet üyesi üç bakanın oğulları, Halkbank Genel Müdürü, Fatih Belediye Başkanı’nın da gözaltına alındığı iddia ediliyor. Soruşturmayı yürüten savcılar, kamuoyunun yakından tanıdığı isimler. Eski Ergenekon Savcısı, şu anki İstanbul Cumhuriyet Başsavcı vekili Zekeriya Öz ile ona bağlı olarak görev yapan savcı Celal Kara…

Operasyonda, 18’den fazla adrese baskın yapıldı, Mali ve Organize Şube Müdürlüğü’ne bağlı polisler katıldı. Özellikle TOKİ ihalelerinin adı geçiyor. Ağaoğlu’nun avukatı gözaltı sürecinin devam ettiğini açıkladı.

Savcılık operasyonun konusu hakkında şimdilik bir açıklama yapmayacağını açıkladı.

KİMLER GÖZALTINA ALINDI

Şu ana kadar  gözaltına alınanlar:

İşadamı Ali Ağaoğlu, Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir, İçişleri Bakanı Muammer Güler’in oğlu Barış Güler, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan’ın oğlu Salih Kaan Çağlayan, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın oğlu Abdullah Oğuz Bayraktar, sanatçı Ebru Gündeş’in eşi işadamı Reza Zerrab, Halk Bankası Genel Müdürü Süleyman Aslan, Çevre Bakanlığı Genel Müdürü Mehmet Ali Kahraman, Çevre Bakanı Danışmanı Sadık Soylu, Zafer Çağlayan’ın Özel Kalem Müdürleri  Mustafa Behçet Kaynar ve Onur Kaya.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments
mahmutbey araç kiralamabaşakşehir evden eve nakliyat