ATTİLA

Asena Kınacı Moral

ZİYA GÖKALP

Kenan Eroğlu

Başbakan İstikBİLAL mücadelesi yapıyor

Bu haber 10 Ocak 2014 - 19:11 'de eklendi ve 707 kez görüntülendi.

TBMM’nde bir basın toplantısı düzenleyen MHP Adana Milletvekili Seyfettin Yılmaz, “Sayın Başbakan yandaşlarını toplayarak yolsuzluk ve rüşvet operasyonlarıyla ilgili biz bir istiklal mücadelesi yapıyoruz diyor. Hayır siz istiklal mücadelesi değil istikBİLAL mücadelesi yapıyorsunuz” dedi.

HaberRes_32633

“Hükümet paralel devlet arıyorsa PKK ve KCK’ya baksın. Sayın Başbakanın abdestinden şüphesi yoksa savcıları itibarsızlaştırıp polis kıyımı yaparak yolsuzluk ve rüşvet soruşturmalarının neden engellenmeye çalışıldığını izah etmelidir”. Şeklinde konuşan MHP’li Yılmaz, Ulaştırma ve Denizcilik Bakanlığı tarafından yapılan 4 ihalede tahmini maliyetle gerçekleşen maliyet arasında iki trilyon (eski parayla 2 katrilyon) fark olduğunu belirterek “şayet burada fakir fukaranın, garip gurebanın hakkı yeniliyorsa boğazlarında dursun”. dedi

SORUŞTURMALAR ENGELLENİYOR

TBMM’de düzenlediği basın toplantısında hükümeti eleştiren MHP Adana Milletvekili Seyfettin Yılmaz, yargıda ve emniyette görülmemiş kıyımlar olduğunu söyleyerek, “Asrın yolsuzluğunun ve rüşvet skandalının örtbas edilmesi ve engellenmesi için yargıda, emniyette ve diğer kurumlarda cumhuriyet tarihinde görülmemiş kıyımlar yapılmaktadır.

Dün kahraman ilan ettikleri savcı Zekeriya Öz’ü yandaş medya tarafından itibarsızlaştırıp tayin etmekteler. Asrın yolsuzluğu takibatını yapan polisler kıyıma uğramakta. Ben buradan abdestinden şüphesi olmadığını söyleyen Sayın Başbakana sesleniyorum. Bu ülkede hiç kimse Sayın Başbakan’a olmayan belgelerle suç isnat edemez. Olmayan görüşmeleri tespit edemez. Olmayan fotoğrafları çekemez. Bu suçlamaları meydanlarda nutuk atarak geçiştiremezsiniz. Şayet abdestinizden şüpheniz yoksa Türk yargısına, Türk adaletine, Türk polisine güvenmek zorundasınız. Bu soruşturmaların engellenmesiyle milletin vicdanlarına mahkum olursunuz”

BAŞBAKAN VE BAKAN YAKINLARI SORUŞTURULAMAZ KANUNU ÇIKARIN

MHP’li Yılmaz basın toplantısında kendileri tarafından getirilen HSYK’nın yapısının tekrar değiştirile çalışmalarını da eleştirerek, ” yargıda bütün yetkiyi Adalet Bakanlığına bağlayarak her şeyi kontrolleri altına almak istiyorlar. Bu kadar uğraşacaklarına yeni bir yasa çıkarsınlar. Başbakan, Bakanlar, onların eş ve çocukları, yeğenleri, bacanakları ve tüm aveneleri hakkında hiçbir şekilde soruşturma yapılamaz hale getirsinler”.

ULAŞTIRMA BAKANLIĞINDA 2 KATRİLYONLUK ŞÜPHE

Başbakan’ın Ulaştırma Bakanlığı yatırımlarıyla övünerek ülkeyi demir ağlarla ördüğünü söylediğinin ifade eden MHP Milletvekili Seyfettin Yılmaz, ” Ülkeyi demir ağlarla değil yolsuzluk ağlatıyla örmüşler. İzmir’de yolsuzluk operasyonu yapan 3 üst düzey emniyet görevlisi hemen görevden alınıyor.

Diğer polisler savcının yakalanmasını istediği 10 yolsuzluk yanlısını hala yakalamıyor. Sayıştay 2012 raporunda Ulaştırma ve Denizcilik Bakanlığının demiryolu yapım işlerinde danışmanlık yapan firmalara yaptırılan projelerde hükümete yakın müteahhit firmaların keyfine göre yapılan değişikliklerle hem işlerin yapımı geciktirilmiş hem de proje maliyetleri 4 kat artırılarak devletin milyonlarca lira parası heba olmuş ve bu durumu raporlayan Sayıştay denetçisi denetim ekibinden çıkarılmıştır. Yolsuzluk ve usulsüzlüklerin üzerine kim giderse ya görevden alınmakta ya da görev yeri değiştirilmektedir.

Devlet demiryollarının Adapazarı-Karasu ihalesinde tahmini maliyet, 469 milyon 569 bin gerçekleşen maliyet, 1 trilyon 682 milyon 682 bin olmuş, Tekirdağ-Muratlı projesinde tahmini maliyet, 102 milyon 340 bin, gerçekleşen maliyet 174 milyon 623 bin, Kars-Tiflis projesinde tahmini maliyet 325 milyon iken gerçekleşen maliyet 1 trilyon 75 milyona çıkmış, İzmir-Kemalpaşa projesinde ise tahmini maliyet 51 milyon iken gerçekleşen maliyet 154 milyona çıkmıştır.

Tahmini maliyet ile gerçekleşen maliyet arasındaki eski parayla 2 katrilyonluk fark var. Şayet burada fakir fukaranın garip gurebanın hakkı yeniliyorsa hepsinin boğazlarında dursun. Bu ihalelerle ilgili soruşturmaları savcı ve polisleri değiştirerek engelliyorsanız, öncelikle analarının aksütü gibi helal oylarını sizlere vermiş olan AK Partili seçmenlere bunları açıklamak zorundasınız.

İSTİKLAL DEĞİL İSTİKBİLAL MÜCADELESİ

MHP Milletvekili Seyfettin Yılmaz konuşmasının sonunda yolsuzluk ve rüşvet soruşturmalarını komplo diye geçiştirmeye çalışıp bunun arkasında ABD ve İsrail savunmasının yapıldığını belirterek, Böyle bir komplo varsa biz MHP olarak milli devletin yanında hep var olduk ve olmaya da devam edeceğiz ama önce yolsuzluk, rüşvet konusunda soruşturmaların akibetini ve ortaya çıkan milyon dolarları açıklamak zorundasınız.

Abdestinden şüphesi olmadığını söyleyen Başbakan yargıdan korkmaz. Soruşturmaların savcı ve polislerini görevden almaz. Sayın Başbakan İstanbul ve Ankara’da yandaşlarını toplayıp nutuk atıyor ve bu durumu istiklal mücadelesi yapıyoruz diye açıklıyor. Hayır Sayın Başbakan siz İstiklal mücadelesi yapmıyorsunuz. Yaptığınız olsa olsa İstikbal mücadelesi hatta üzerin basa basa söylüyorum İstikBİLAL mücadelesidir başka bir şey değil..

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments
mahmutbey araç kiralamabaşakşehir evden eve nakliyat