Hukuk yapboz tahtası değil

Bu haber 10 Ocak 2014 - 17:17 'de eklendi ve 764 kez görüntülendi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan, Türkiye gündeminin sürekli bir “hukuk garabeti, hukuk cinayeti” tartışmalarıyla işgal edildiğini belirterek, “Hukuk yapboz tahtası değildir. Hukuk ve adalet Türkiye’nin ve demokrasinin temelidir. Bu temelle oynamanıza, bu temeli tahrip etmenize, Türkiye’nin sadık vatandaşları ve milliyetçileri olarak izin vermeyeceğiz. Kendi batağınızda, kendi çamurunuzda istediğiniz kadar debelenebilirsiniz. Fakat bu çamuru etrafa sıçratmanıza müsaade etmeyeceğiz” dedi.

HaberRes_32635

MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan, yaptığı açıklamada, Türkiye gündeminin sürekli bir “hukuk garabeti, hukuk cinayeti” tartışmalarıyla işgal edildiğini, yaşanan bu sürecin tek sorumlusunun da AKP iktidarı olduğunu kaydetti. 17 Aralık’ta İstanbul’da başlatılan yolsuzluk ve rüşvet operasyonunun, AKP iktidarının içinde bulunduğu bozulmanın, yozlaşmanın ve çürümüşlüğün açık bir ispatı olarak kayıtlara geçtiğine dikkat çeken Adan, sonrasında yaşananların da Türkiye, adalet, hukuk ve vicdan adına kabul edilmesi mümkün olmayan olaylar silsilesiyle dolu olduğunu dile getirdi.

”TÜRKİYE’DE PARALEL OLAN TEK ŞEY HIRSIZLIKTIR”

Türkiye’yi yönetenlerin, hiçbir dönemde ve şartta, kendi çıkarları, kendi iktidarları için hukuk cinayeti işlemediklerini vurgulayan Adan, şunları ifade etti:

“Bu ülkede hiçbir zaman hırsızlar baş tacı edilmemiştir. Hırsızlığın üstünü örtmek için olağanüstü bir çaba gösterilmektedir. Hırsızları perdelemek için güya paralel devlet ve cemaat örtüsü kullanılıyor. Türkiye’de paralel olan tek şey hırsızlıktır. Paralel hırsızlar, paralel rüşvetçiler her yanı sarmıştır. AKP iktidarı bunlarla mücadele edeceğine, sadece kendi iktidarını koruyan uygulamaların, kanunların mücadelesini vermektedir.

12 yıldır iktidardasınız. Şimdi mi aklınıza geldi paralel devlet? Şimdi ne oldu da AKP yönetimi bir paranoya, bir histeri halinde sağa sola saldırmaya başladı? AKP’nin tepeden tırnağa yaşadığı bu paranoya ve histeri halinin nedeni ortadadır.

Artık mızrak çuvala sığmamaktadır. Referandumda bu HSYK düzenlemesini yüzyılın devrimi diye halkımıza yutturanlar siz değil miydiniz? Şimdi ne oldu da birden hepiniz HSYK düşmanı oldunuz. Türkiye’de artık ne yazık ki yargı, hukuk ve adalet düzeni alenen çökmüştür.

Bu çöküşün tek nedeni AKP iktidarı ve Başbakan’ın yaşadığı ruh halidir. Hukuk; kendisiyle oyun oynanacak bir oyuncak değildir. Hukuk ve adalet siyasetin, politik çekişmelerin ve mülahazaların konusu edilemez. Hiç kimse, hiçbir güç ve hiçbir iktidar; mahkemeleri ve dolayısıyla adaleti kendi meşrebine göre şekillendiremez.

 

”AKP İKTİDARI, MİLLETİ KORKUTARAK, SİNDİREREK AYAKTA DURMAYA ÇALIŞMAKTADIR”

Siyasi güç, iktidar gücünü millete umut vermek, insanları mutlu etmek için kullanılır. Oysa bugünün AKP iktidarı, milleti korkutarak, sindirerek ayakta durmaya çalışmaktadır. AKP kendi hukukunu tasarlama peşindedir. Bu öyle bir hukuktur ki; içinde adalet ve hakkaniyet yoktur. İçinde sadece korku ve zulüm vardır. Korku ve zulmün olduğu yerde kirlilik olur.

Bir yandan devletin kurumları kirlenirken, diğer yandan iktidar partisi bu kirlenmenin vebalini taşımaktadır. Hukuk yapboz tahtası değildir. Hukuk ve adalet Türkiye’nin ve demokrasinin temelidir. Bu temelle oynamanıza, bu temeli tahrip etmenize, Türkiye’nin sadık vatandaşları ve milliyetçileri olarak izin vermeyeceğiz. Kendi batağınızda, kendi çamurunuzda istediğiniz kadar debelenebilirsiniz. Fakat bu çamuru etrafa sıçratmanıza müsaade etmeyeceğiz.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments

takipçi satın alinstagram takipçi satın altwitter takipçi satın altiktok takipçi satın alyoutube abone satın alfacebook takipçi satın altwitch takipçi satın al