“HEPİMİZ ERMENİ’YİZ DEME HAZIRLIĞI”

Bu haber 24 Nisan 2014 - 17:19 'de eklendi ve 597 kez görüntülendi.

139834644590569833

MHP Genel Başkan Yardımcısı – Gaziantep Milletvekili Semih Yalçın “Sadece Ermeniler için duyulan acı ve söylenen bu sözler özür dileme anlamına gelir. Bu özür ise Ermeni taleplerine yönelik bir tavizdir. Bir başka ifadeyle Başbakanın taziyelerini iletmesi “Hepimiz Ermeniyiz” deme hazırlığıdır.” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı – Gaziantep Milletvekili Prof. Dr. E. Semih Yalçın, Başbakan Erdoğan’ın “24 Nisan Açıklaması” hakkında Twitter’da açıklamalarda bulundu.

Yalçın’ın açıklaması şu şekilde:
Başbakanın,“bu yıl acılarınızı paylaşıyoruz, o günleri esefle ve acıyla karşılıyoruz” demesi fevkalade talihsiz ve tehlikeli bir açıklamadır.
Diğer taraftan tarihi gerçekliği görmezden gelerek Tehciri gayriinsani görmesi tarih bilmezliktir.
Dünya savaşında zarar gören diğer milletleri ve özelliklede Türkleri bir tarafa bırakıp sadece Ermenilerin hatırlanması talihsizliktir.
Sadece Ermeniler için duyulan acı ve söylenen bu sözler özür dileme anlamına gelir. Bu özür ise Ermeni taleplerine yönelik bir tavizdir.
Bir başka ifadeyle Başbakanın taziyelerini iletmesi “Hepimiz Ermeniyiz” deme hazırlığıdır.

Türkiye Başbakanı bu sözleriyle 100 yıllık Türk dış politika ilkelerinden ve tezlerinden vazgeçildiğini ifade etmiştir.
Erdoğan bu çıkışıyla ülkeyi uçurumun kenarına getiren “PKK açılımının” yanı sıra bir de “Ermeni açılımını” başlatmaktadır.
Bir Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı “24 Nisan açıklaması” yapamaz. Bu tür açıklamalar Ermeni diasporasının işidir.

Dünya savaşındaki “mukateleyi(çatışma)” abartıp, ermeni ayaklanmasını mazur gören Başbakan,bu tavizle batılı emperyalistlerden aferin almıştır.
Ermeni diasporası 90 yıldır Dünya kamuoyunu etkileme ve Tehcir’e soykırım dedirtme adına faaliyet yürütmektedir.
Diasporanın 100. Yıl hazırlıkları yaptığı şu günlerde Başbakanın bu sözleri 100.yılında Tehciri “soykırım” olarak tanıma hazırlığıdır.
Başbakan önümüzdeki yıl Tehcire “soykırım” demeye mi hazırlanıyor?

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments

takipçi satın alinstagram takipçi satın altwitter takipçi satın altiktok takipçi satın alyoutube abone satın alfacebook takipçi satın altwitch takipçi satın al