YOLLARDA

Kemal Çopuroğlu

Semih Yalçın’dan Hasan Karakaya’ya Açık Mektup

Bu haber 03 Nisan 2014 - 19:25 'de eklendi ve 776 kez görüntülendi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. E. Semih Yalçın, 30 Mart Mahalli İdare Seçimlerinden sonra MHP’ye yönelik sert ve maksadını aşan yazı ve yorumlara devam eden Yeni Akit Gazetesi yazarıHasan Karakaya’ya, “Biliniz ki MHP’ye karşı kullandığınız saldırgan, sövgü dolu, edepsiz ve hayâsız üslubun hesabı ahrete kalmayacak. ” diyerek sert bir açık mektup ile cevap verdi.
semih-yalcinhasulku
Sayın Hasan Karakaya,

30 Mart yerel seçimlerinden önce girilen kritik virajdaAKP’nin akıbeti hakkında şüpheleriniz bulunduğundan ve iktidar partisinin kapı eşiğinde gelecek endişesine düştüğünüzden, ne olur ne olmaz diye bir süredir MHP düşmanlığı dolu yazılarınıza ara vermiştiniz.

Seçim sonuçları kesinleştikten sonra zembereği boşanmış gibi, âdeta derin bir oh çekerek yeniden partimize ve camiamıza dönük saldırılarınıza başladınız.

O kadar haddinizi aştınız, o kadar ileri gittiniz ki partililerimiz ve mensuplarımız için “aptal” ve “enayi” gibi ifadeler kullanarak hakarete cüret ettiniz.

Kullandığınız bu kelimelerden anlaşılıyor ki yazılarınızı aynanın karşısına geçip kendi utanmaz ve sevimsiz çehrenizi seyrederek kaleme alıyorsunuz.

Aslında mensuplarımız için kullandığınız o aşağılayıcı sözlerle hem kendi terbiyesizlik ve ahlaksızlığınızı ortaya koyuyor hem de sıfat ve niteliklerinizi sayıyorsunuz.

Sizin gibi sürekli yalan dolan yazmaktan ve AKP methiyeciliğinden mürai suratları tabaklananlar, AKP’yi medya köşkeri hâline getirdi.

Görülüyor ki iktidar partisinin elinde sizin gibi işlemeye müsait mebzul miktarda tabaklanmış köşe yazarı ve medya mensubu bulunmaktadır.

Yerel seçimlerde partilerin aldığı oylara gelince…

Öve öve “yağdanlık başı” mertebesine yükselmeyi umduğunuz AKP’nin oyları 2011 seçimlerine göre 2 milyon 300 bin kadar eridi. Buna karşılık MHP’nin oyları da 2 milyon 300 binden fazla arttı.

MHP, 30 Mart yerel seçimlerinde tarihinin en yüksek oy oranına ulaştı.

Ama sizin AKP ampulünden kamaşan gözleriniz bu gerçeği görmüyor, iktidar ulufelerinin tıkadığı kulaklarınız duymuyor.

Sizin duyduğunuz yalnızca Başbakan Erdoğan’ın kışkırtıcı çığlığı ile AKP saflarında edindiğiniz menfaatlerin madenî ve ayartıcı sesi…

MHP camiasında ve kamuoyunda sizin gibi iktidar şakşakçısı gazeteci taslaklarına MHP’nin baskı altında tutulması talimatı verildiği bilinmektedir. Çünkü MHP’nin bu seçimde artan ve AKP’nin eksilen oyları cumhurbaşkanlığı seçimleri için yapılan ince hesapları çok kritik bir noktaya taşıdı.

Başbakan Erdoğan, cumhurbaşkanı seçilebilmek için BDP’nin desteğini almak zorunda. Bu durumda AKP’nin oyları daha çok eriyecek. İktidar partisi bunun önüne geçmenin yolunu, MHP’ye saldırıp gardını düşürmekte görüyor.

Size verilen “MHP’ye her türlü vasıtayla hücum edin!” talimatının hedefi bu ama başarılı olmanız da mümkün değil.

Ne iftiralarla, aşağılamalarla, küfürlerle saldırıya geçtiğiniz MHP’nin iktidar yürüyüşünü ne de AKP’nin mukadder düşüşünü engellemeye gücünüz yetmez.

Diğer taraftan mahkemenin kadıya mülk olmadığını biliyor olmalısınız.

Yerel seçim sonuçlarına bakarak kendinizi bir defa daha sağlama aldığınızı zannetmeyiniz.

Padişah yerine koyduğunuz hükümetin başının ve partisinin bir gün siyasetten el ayak çekeceğini ve asıl kalıcı siyasi hareketle, MHP ile baş başa olacağınızı unutmayınız.

Biliniz ki MHP’ye karşı kullandığınız saldırgan, sövgü dolu, edepsiz ve hayâsız üslubun hesabı ahrete kalmayacak.
03.04.2013

E. Semih Yalçın
MHP Genel Başkan Yardımcısı

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.