ÖN YARGI

Zeliha Alkan

II.Türk Gençlik Çalıştayı Tamamlandı

Bu haber 04 Mayıs 2014 - 20:21 'de eklendi ve 947 kez görüntülendi.

85069_1

Ülkü Ocakları Genel Merkezi tarafından geleneksel hala getirilmesi planlanan II.Türk Gençlik Çalıştayı 2 Mayıs’ta 4 konu başlığında düzenlenen oturumlarla tamamlandı.

II.Türk Gençlik Çalıştayı Genel başkanımız Olcay Kılavuz’un delegeler ve müşahitlere hitaben yaptığı açılış konuşmasıyla başladı. Kılavuz’un konuşması şu şekilde oldu:
Kıymetli katılımcılar,
Çok muhterem misafirler,
Değerli dava arkadaşlarım,
Hepinizi sevgi ve saygılarımla selamlıyorum.
Hoş geldiniz, şeref verdiniz.
Ülkü Ocaklarının eğitim çalışmaları arasında özelbir yer teşkil eden çalıştayımıza katılımlarından ötürü tüm delegeleri ve kıymetli misafirlerimizikutluyorum.
Sizlerle bir arada bulunmaktan dolayı son derecemutlu olduğumu belirtmek istiyorum.
Geçtiğimiz yıl ilkini gerçekleştirdiğimiz TürkGençlik çalıştayı son derece verimli bir şekildegeçmişti.İnanıyorum ki bu çalıştayımız da Türk gençliğiiçin hayırlı sonuçların oluşmasına vesile olacaktır.Türkiye’nin ve Türk dünyasının, arzu ettiğimizonurlu ve berrak ufuklara kavuşabilmesi için, Türkgençliğinin bilgi ile hikmeti, azim ile sabrı, disiplinile inancı bir arada yaşaması gerekmektedir.İçerisinde bulunduğumuz bilgi çağında;
Düşünmeyen, sorgulamayan, üretmeyen ve nihayetgelişmeyen toplumlar kaybetmeye mahkûmkalmaktadır.Dünya üzerinde söz sahibi olan gelişmiş ülkelerebaktığımızda, eğitim ve bilgiye verdikleri önemiçok net bir şekilde görmek mümkündür.
Türk milletini layık olduğu modern milletlerseviyesine çıkarmak ve çağın kalbine Türk’ün mührünü vurmak iddiasına ve idealine olanülkücüler, bu ağır sorumluluğun gerektirdiği,büyük ama kutlu bir yükü sırtlarında taşımaktadır.
Türk milliyetçilerinin çağı doğru okuması veduruşunu da bu bağlamda netleştirmesi, ülkemiz, milletimiz ve inandığımız dava için bir mecburiyet arz etmektedir.O sebepten dolayı, tüm ülküdaşlarımızınkendilerini ispatlamaları için yoğun ve sistemli birokumaya, araştırmaya, düşünmeye ve üretmeyeyönelmesi lazımdır.
Kendisini geliştirmeyen, fikirleriyle rabıta kuramayan, öze inmeden kabukla yetinen kimselerle davamızın bir mesafe kat edemeyeceği iyi bilinmelidir.
Bu çalıştay, Türk dünyasının her bir köşesindenbüyük bir samimiyetle bu salona iştirak edenTürk milliyetçisi iman ve fikir erlerinin görüş ve önerilerini paylaşacağı bir platformdur.Buradan çıkacak kararların Türk ve dünya kamuoyuna duyurulacak olması da fikirlerimizin taşıdığı kıymet bakımından son derece önemli bir hadise olacaktır.
Tüm arkadaşlarımızın görüş ve düşüncelerini özgürce aktarabileceği çalıştayımız, inşallah ilerleyen yıllarda da içeriği genişleyerek devam edecektir.
Çalıştayımıza katılan delege ve müşahitlerimiz ile çalıştayın organizasyonunda yer alan görevlilerimize teşekkürlerimi sunuyor, çalışmalarında başarılar diliyorum.
Hepinizi Cenab-ı Allaha emanet ediyorum.” Dedi.
Genel Başkanımız Olcay Kılavuz’un konuşmasını tamamlamasının ardından çalıştayımız 250 delege ve çok sayıda müşahitin de katılımıyla 4 konu başlığında eş zamanlı yapılan oturumlarla başladı.
Çalıştay kapsamında;
Gençlik, Milli Kimlik ve Değerler
Gençlik, Bağımsızlık ve Modernleşme
Türk Gençliğinin Sosyo-Ekonomik Sorunları
Küreselleşme, Emperyalizm ve Milliyetçilik
Konu başlıkları altında atölye çalışmaları gerçekleştirildi. Atölye çalışmalarının neticesinde belirlenen tebliğciler tarafından gün boyu yapılan çalışmalar ve ortaya çıkan veriler divan kurulu başkanlarının moderatörlüğündetebliğciler tarafından okundu.Çalıştay kapsamındaki konu başlıklarının sonuçlarına bakıldığı zaman Türk Gençliğinin yaşadığı temel sorunlara ilişkin çok sayıda çözüm önerisinin yer aldığı görüldü.
Çalıştay sonrasında Türk Dünyası’ndan gelen soydaşlarımız görüş ve önerilerini diğer katılımcılarla paylaştı. Yapılan konuşmalarda Turan mefkuresinin ana gündem maddesi olması dikkat çekti.
Türk Dünyasının temsilcilerinin konuşmasını tamamlamasının ardından Avrupa’dan gelen soydaşlarımızın katkıları ve Divan Kurulu Başkanı Tolga Arslan’ın moderatörlüğüyle Avrupa ve Türklük Forumu gerçekleştirildi. Forumda Avrupa’da yaşayan soydaşlarımızın sorunları dile getirildi.
Çalıştay programı çerçevesinde akşam yemeği verilirken bu yemeğe Genel Başkanımız Olcay Kılavuz’un yanı sıra Ülkü Ocakları Eski Genel Başkanı ve MHP Genel Başkan Yardımcısı Şefkat Çetin, Ülkü Ocakları Eski Genel Başkanı ve MHP Genel Başkan Yardımcısı Atila Kaya, MHP Genel Başkan Yardımcısı Zuhal Topçu’da katıldı.
Yemeğin ardından plaket ve sertifika töreni gerçekleştirildi. Moderatörler, tebliğciler ve divan kurulu başkanlarına hediyeleri verilirken delegasyona da katılım sertifikaları takdim edildi.
Toplu fotoğraf çekimlerinin ardından başarıyla düzenlenen II.Türk Gençlik Çalıştayı sona erdi.
II.Türk Gençlik Çalıştayı Tamamlandı

II.Türk Gençlik Çalıştayı Tamamlandı

II.Türk Gençlik Çalıştayı Tamamlandı

II.Türk Gençlik Çalıştayı Tamamlandı

II.Türk Gençlik Çalıştayı Tamamlandı

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.