YOLLARDA

Kemal Çopuroğlu

Gazze: Hadi Oradan Güldürmeyin Yahudiyi

Bu haber 19 Temmuz 2014 - 4:16 'de eklendi ve 716 kez görüntülendi.

Sayıları yüzleri bulan Vehhabî – Selefî, Arap Milliyetçisi- köktendinci örgütleri nasıl olsa ABD baba dünyanın dört bir tarafına yaydı. Afganistan’dan Irak ve Suriye, Mısır’dan Mağrib’e kadar cirit atıyor, kanun koyuyor, sanki bu kadar Arap Devleti bir işe yarıyormuş gibi yeni devletler kuruyor. Buna karşılık geçmişte Türklerin en zayıf zamanlarında bile  bir karış toprağa karşı bütün borçlarının ödenmesi teklifine  karşılık Yahudi’ye geçit vermediği asaletini bir düşünün! Ve 1.Dünya Savaşı’nda mübarek ve muazzez Türk Irkının bir-iki-üç hatta dördüncü Gazze harekâtında döktükleri kanı ve kansız Arapların arkadan vurmalarını ve Türk’ün sağlam iradesinin işte bugünkü olayların cereyan ettiği topraklara çekilerek vatan parçasını nasıl kucakladığını adam gibi sahiplenin! Siz bugün Türkiye Başbakanı’nın bir kelime ile olsun ecdadı hatırlamamasına ve bu ilâhi Türklük hareketini hatırlamak istemediğine bakmayın! Bir taraftan İsrail ile kapalı mekânlarda dans edeceksiniz, bir taraftan kendini İslâm’ın merkez gücü sanan Suudi-Katar-Emirliklerin kara çarşaflı örgütlerini destekleyeceksiniz, bir taraftan da Gazzeci olup çıkacaksınız.

Suriye ve Irak az-çok Filistin diyor ve ara sıra İran ile birlikte, Hizbullah ile birlikte İsrail’in önlenemez haydutluğuna karşı çıkıyorlardı. Şimdi Suriye ve Irak’ta  bu potansiyeli  IŞİD’e çiğnettiniz ve bu ülkeleri masum insanlarının kanları ile  suladınız. Yandaş medyanın köşe yazarlarının ümmetçi yorumlarına lütfen bir bakın; merhamet edebiyatından başka bir şey bulamazsınız! Nerede bu coğrafyada bin yıllık Türk asırlarının huzurunun adı! Neden hatırlamak istemiyorsunuz, ne için bir kere olsun Başbakan gibi “Türk” adını ağzınıza almıyorsunuz? Şu “Siyonizm” edebiyatına da doğrusu karnımız doymuştur! Hele hele zamanın “Gazze” kahramanlarını “Mason” ilân edip “Şehid”e ihanet yüklemek ne kadar sakat ve iptidai bir görüştür! Bu kafa ile Türkiye iktidarı ve yandaşları iç politikaya yönelik kandırmacalardan başka bir halt işleme gücüne sahip değildir! Erkekseniz IŞİD’e verdiğiniz desteği Filistinlilere verin de görelim boyunuzu boşunuzu! O zaman ülke içinde görün İsrail operasyonlarını! Sahi şu dokuz canı alan gemi ne oldu; hani Başbakan Gazze’ye gidecekti?
Bizim kertiş şimdi de olmayan İslâm Âlemi’ne çağrı yapıyor! Yahu İslâm Âlemi mi bıraktınız? Hepsi Suriye ve Irak’ta, hele o insanlık yoksunu Müslümanları bir harekete geçirin sana! Acaba Konya’dan zavallı Telafer Şiilerine karşı IŞİD’e katılmalarına müsaade ettiğiniz gibi Gazze’ye neden yönlendirmiyorsunuz? Kendi insanına aslan kesiliyor önünüzü boş görüyorsunuz da Yahudi’ye gelince arazi oluyorsunuz! 

Söyleyin, çağırtı-bağırtı ve merhamet edebiyatının dışında İsrail’in dün başlayan kara harekâtına bir şey yapabilir misiniz? Mezhepçilik yapılmaması gerekliymiş! Yani Telafer’de insanın mezhebi yerin dibine geçirilir ve 100 bin kişi tehcir edilirken bu insanları mı Gazze’ye davet ediyorsunuz? Bizim vekillerin, Başbakan’ın  kuş sütü eksik olmayan iftarlarında mezhep-tefsir-akayit-kelam dersleri almaları, pür dikkat dinlemeleri, hatta gözyaşları ile mi Gazze’ye  reva görülenleri engelleyeceksiniz! Hadi oradan güldürmeyin Yahudi’yi!

Ali Alparslan
Ali Alparslanalialparslan78@gmail.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.