YOLLARDA

Kemal Çopuroğlu

AKP Kurultayı ve Cumhurbaşkanı

Bu haber 28 Ağustos 2014 - 11:03 'de eklendi ve 648 kez görüntülendi.

Dün AKP Olağanüstü Genel Kurulu yapılarak beklendiği ve önceden ilân edildiği şekilde Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu Genel Başkan olarak seçildi; tabii olarak bugün de, Başbakan olarak tayin edilecektir.

Cumhurbaşkanı’nın “Cumhurbaşkanları gibi” bir konuşma yapacağı gibi zayıf beklenti de nihayet suya düşmüş ve CHP’den MHP’ye kadar saldırmayı ihmal etmeyerek tam bir partili “Başkan” olacağını ortaya konulmuştur. Davutoğlu uzun konuşmasında daha ihtiyatlı bir tutum sergilemiştir. İnşallah bu mülâyim duruş devam eder de, vatandaşlar “Tayyib Bey” konuştuğunda asapları bozulmasın diye  televizyonlarını kapatmak zorunda kalmazlar.

Cumhurbaşkanı’nın Sultan Alparslan hayranlığına doğrusu diyecek yoktu. Birden 13 yıllık iktidarını unutmuş gibi; bugün o muhteşem insanın dünyaya meydan okuduğu mukaddes topraklar dâhil, devlet içinde devlet oluşturduklarını anlamazlık ve duymamazlıktan geldi. Hâlbuki Alparslan Malazgirt’te ”Biz bu ülkeleri silâh kuvveti ile aldık” demişti. Fakat pazarlık usulü verilmiştir; devletin vergi alamadığı, asayişi sağlayamadığı toprak kendinin midir? Esasında bu kafanın ne Alparslan’ın, ne Atatürk’ün, ne de Yahudi’ye bir karış toprak vermeyen II. Abdülhamid’in  yüzlerine bakacak halleri yoktur. Hatta veda Haccı’nda Türkler için “benim neslim” ifadesini Peygamber’e ileten İmam-ı Âzam’ın bile!

MHP “kan”la besleniyormuş! Nasıl oluyor? Şehit cenazeleri istismar edilirmiş! Ne yapmak lâzım, şehit cenazesi geldiği zaman kurşun sıkanlar gibi davul mu çalmak gerekiyor! Adamlar askere kurşun sıkanların heykelini dikecek, benim Devlet Başkanım şehit cenazesinde “tekbir” getirmişler diye insanları tekdir edecek! Bazı şeylerin “Şuyuu vukuundan beterdir” derler ya, şehit cenazesine sahip çıkmayı kınamak,  hainin heykelini dikmekten daha beterdir!

Ne yapalım milletim dinlemiyor ve rey veriyor; o millet hatırına bu duruma kimsenin diyeceği bir şey olamaz. Lâkin ikide bir kalkıp milletin değerleri ile devlet katının oynaması ne kadar insaflı bir harekettir? Bizim gibi insanlara küfür gibi geliyor. Başa gelen çekilir, başka çare de yoktur!

Dünkü AKP Kongresi’nde, Cumhurbaşkanı’nın konuşmasının elbette musiki ve edebiyat açısından değersiz olduğunu söylemek mümkün değildir. Neşet Ertaş’lı dizeler resmen cami cemaatini ağlattı; bizi de böyle bir komedya karşısında güldürdü. Kötü günler geçirmiş Sayın Devlet Başkanı; topu topu üç-beş ay cezaevinde misafirlik yapmış, düşmanlık yaptığı MHP’liler gibi ipten dönmemiş ki!

Şu, “Haşhaşi” lafı doğrusu bilgisizlikten başka anlama gelmiyor! Bir kere Alamutçular’ın hepsi gözünü kan bürümüş insanlardı. ”Haşhaş” alıyorlardı ama merhamet duygusundan uzaklaşmak ve daha kolay cinayet işlemek için! Yani cemaat denilen hedef Allah aşkına, böyle mi? ”Haşhaşiler” devlet başkanı, devlet adamı, halife katlediyorlardı; yani hangi “Persivanyalı” böyledir. Adamların elinden bedduadan başka şey gelmiyor! Vay paralel devlet vay!

Sağlıcakla kalın.

Ali Alparslan
Ali Alparslanalialparslan78@gmail.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.