GÖKTÜRKLER ÜZERİNE

Celil Altınbilek

“Mağrur Olma Padişahım”

Bu haber 07 Ağustos 2014 - 12:47 'de eklendi ve 945 kez görüntülendi.

Sayın Başbakan TV’lerde korkunç kıyımına devam ediyor. Karşısındakileri de kendileri seçince önlerinde hiçbir engel kalmıyor. Ne Ekmeleddin bırakıyor ne Bahçeli, ne Kılıçdaroğlu ne de Demirtaş! Yani bütün mesele karşılarına aday olarak çıkmak ve çıkarılmak mı? Demokrasilerde insanların ve kurumların böyle bir teşebbüse hakları yok mudur? Doğrusu milleti karşısına aldığının da pek farkında değildir; gururun ve saldırganlığın bu kadarına da “pes” doğrusu! Kendinden başkasına hayat hakkı tanımayan gerçek anlamı ile bir “Ortaçağ” kafası değil mi? Bir taraftan muhalefete sükunet telkin edip bu konuda basına sansür uygularken diğer taraftan  kaşımadık  mesele bırakmıyor; bu nasıl devlet adamlığı ve nasıl devlet ciddiyeti?

Öyle görülüyor ki kafalardaki hile de sökmeyecek ve seçim düşünüldüğü gibi olmayacaktır! İnsan Başbakan’ı dinlerken her şeyin bittiğini düşünüyor; lâkin milletteki öfke ve nefreti görünce de bu kanaat tamamen değişiyor. İtiraf etmek lâzımdır ki en saf ve hatta “avel” seçmen geleneksel sağ seçmendir. Bu kadar suiistimal haberleri, tek adamlık, hakikatten diktatörlüğe heveslenmek gibi çok açık manzaralar, ne yazık ki bunlar tarafından görülmüyor! Sol “Ulusalcılar” doğru yola gelmiş, milliyetçilerde nazara bile alınmayacak ufak tefek sıkıntıları inkar etmek mümkün değildir!

Sanıyor ve umut ediyoruz ki anahtar mevkiinde olan “Kürt” oyları işin kaderini tayin edecek. Şüphesiz ki adam “tek adam” olunca ve Hükümeti de sahiplenince tam tersine dönecek ve ırkçılık ile faşizmin dik âlâsını uygulayarak demokrasiye sırt çevirecektir. Kürtler de tedirgin, ”Hükümet” yerine “Devlet”e oy vermeyi seçeceklerin tavırlarını görmemek mümkün değildir. Eh yurt dışından da beklen oy gelmedi; durum kesinlikle Tayyip Bey aleyhine bir mecrada seyrediyor. Sanırız bu kadar hezeyanın sebebi de budur. Eğer Demirtaş sözünde durur ve Kürtlere sahip olabilirse şüphesiz Başbakan Cumhurbaşkanı olamayacaktır! Kürtlerin sözlerinde durmalarının kendi hanelerine yazılacak artı puan 2015 seçimlerinde en az %5 olacaktır ve bu hali ile “Türkiye Partisi” olma hakkını kazanacaklardır. Böyle bir davranışın temin edeceği itibarı düşünebilir misiniz?
Sayın Abdullah Gül de harcanmışlığını ve tasfiye edildiğini düşünerek itibarını korumalıdır. Devlet bürokrasisi de aynı davranışı gösterip tek adamlığa karşı dik durmalıdır. Ekmeleddin Bey herkesin kafasına göre bir insan olmayabilir; zaten böyle birini bulmak da mümkün değildir. O zaman teraziye müracaat edeceğiz ve en geç ikinci turda ya Tayyib’i yahut da Ekmeleddin’i, tercih edeceğiz! Öyle sandığa gitmemek, boş oy atmak kesinlikle Başbakan’ı tercih anlamı taşımaktadır!

Sayın Başbakan Cumhurbaşkanı değil gerçekten “Padişah” da olsa onun karakterini ve çarpık davranışlarını değiştirmek mümkün değildir. Bu kadar gurur neden Sayın Gül de yok; o da aynı ocağın insanı değil mi? Sağ seçmen, özü sözü bir Anadolu bu gidişe “dur” demeyecek misin?

Muhabbetle.

Ali Alparslan
Ali Alparslanalialparslan78@gmail.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.