ÖN YARGI

Zeliha Alkan

Sosyal Medya ve MHP

Bu haber 17 Ağustos 2014 - 13:23 'de eklendi ve 715 kez görüntülendi.

Sosyal Medya”da  MHP ile ilgili korkunç boyutlarda tenkit ve suçlamalar var. Herkes aklına geleni yazıyor; birbirini koşuya koyuyor ve kendisini daha idealist buluyor. Bunlara zaman zaman bizler gibi “İnternet Medya”dan cevap veren ve açıklama getirenlere de iyi gözle bakılmıyor ve hatta “yalaka-yağcı” gibi yakışıksız sözlerle saldırılarda bulunuluyor. “Bırakın yazsınlar” deyip geçemeyiz; şartlar ne olursa olsun bunlar ülkücü şahıslardır ve belli bir çile çekmişlerdir. Esasında, kadroların bunları  dinlemesi ve çare üretmesi lâzımdır; elbette iyi niyetli olanlar çoğunluktadır. Fakat kadrolar; bir kısmı “Genel Başkan”a karşı olan bu tenkitler karşısında,  sadece “boyun bükmekle” yetiniyorlar. Gerçekte saldırı ve tenkitlere cevaplar bu şekilde yumuşak geçilince daha büyük meseleler ortaya çıkıyor. Tenkit edenlerin daha akıllıları “Genel Başkan”dan ziyade kadrolara yükleniyorlar. Bu durum karşısında da kadroyu oluşturan insanlar meselenin “Hizip”le üzerine gidiyorlar. Bu durum da çeşitli kamplaşmalara ve olmayan suçlamalara kadar gidiyor. Olgunluk tavsiye ve ikazları kesinlikle fayda etmiyor.

Elbette bu karışık ortamdan dava zarar görmektedir. ”Genel Başkan”nın tek başına böyle bir meseleyi çözmesi mümkün değildir. Kadrolar marifetiyle teşkilât bazında bu işler çözümlenirse kesin olarak, “Genel Başkan” tenkitlerinin önüne geçilir ve camia huzur bulur. İşte en önemli mesele budur. Teşkilâtlar bu kabil ülkücüleri adam yerine koyup şöyle bir dinlese birlik ve beraberlik sağlanır. Bunun tam aksine onları çemberin dışında addedip görmemezlikten gelmek yarayı azdırmaktadır. Basit ve kestirmeden şöyle Türkiye’yi 10 bölgeye ayırıp, bölge toplantıları yapılıp,  öncelikle gayrı memnunlar ve arkasından da aklı başında insanlar dinlense, problemler aile içinde halledilmiş olacaktır. Kendi seçim bölgesinin milletvekilinin adını dahi bilmeyen çok ülkücü vardır. Bu insanlar can ve kan kardaşları olan camianın atardamarı ülkücüleri de, yakından tanıma imkânına kavuşsa ne olur? Mübarek vekiller zaten koca bir seçim döneminde bir kere olsun  “Meclis Kürsüsü”ne çıkıp üç-beş kelime etmezlerse işte böyle artık dikiş tutmaz hale gelen söküklükler oluşur ve insanlar dedikoducuların, hatta fırsatçı provokatörlerin elinde kalır.

Bizim gördüğümüz kesinlikle MHP’de bir “Genel Başkan” sorunu yoktur. Kadroları yenileyelim derken çok yetersiz kadroların oluşturulduğunun ne yazık ki farkına varılmamıştır. Bu kadrolar ile ancak bu şekilde sonuçlar elde ediliyor ve bu sonuçlar da insanları tatmin etmeyince Türk’ün ayranı kabarıyor. Hâlbuki MHP’nin büyümesi, gelişmesi, topluma hâkim olması için şartlar o kadar müsait ki, bir türlü gerekli olan analizleri yapıp kendi insanımıza sahip olamıyoruz. Her nedense sokakta herkesin gayet öfkeli biçimde karşı olduğunu beyan ettiği AKP, yine sandıktan çıkıyor! Yani bu hususu hiç mi düşündürücü bulmuyoruz?

Sağlıcakla kalın.

Ali Alparslan
Ali Alparslanalialparslan78@gmail.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.