YOLLARDA

Kemal Çopuroğlu

“Çok Oluyorsunuz”

Bu haber 08 Ekim 2014 - 14:45 'de eklendi ve 723 kez görüntülendi.

Hamza ALPARSLAN

 

Nihayet yandaş medya  aklını başına toplamaya  başladı mı, yoksa biz mi yanılıyoruz anlamak mümkün değil! Yukarıdaki başlık,  evvelki günkü Hükümetyayın organı  Yeni Şafakın  manşeti; sanki bugüne kadar  açılım adı altında  âdeta örgüt propagandası yapmamışlar gibi! İmralı hükümdarı da,  açılımınyapay olduğunu  ifade buyurmuşlar ve devlete 15 Ekim’e kadar müsaade ediyorlar! Ne olacakmış bu tarihten sonra; işte şimdiden belli olmaya başladı: Ülkenin dört bir yanında taşkınlıklar ve alabildiğine  tahribat! Artık çok geçmeden  Kandilden beride pusuda bulunan  sözde gerillalar da,  harekete geçerler! Bu arada, doğrusu  gözlerimiz  şu akil insanları arıyor? Gerçekten bu adamlar nerededir? Kucak kucağa girdiği sahte İslâmcılar  şu birlikte ağıt yaktıkları Kürtçüleri unuttular mı?

Baştan beri bu işlerin  boş ve yapay olduğunu,  doğrusu Türk insanı  tepkileri ile ortaya koymuşlardı.Ahmet Taşgetiren gibi siyasi İslâm‘a göbekten bağlı mukallit ve yalakaların ne yazdığını merak etmiyor musunuz? Bu adamlar, şimdi  vatanın her tarafını tahribatçılara terk ettikten sonra  hangi yüzle gittikleri belli olmaz bir tarza sanıyorum Hacc’dadırlar ve keyifli keyifli, kendilerinin şeytan olduğunun  farkına varmadan şeytan taşlıyorlar! Arap Baharı’nın  haram Arap  parası  satın alınıp  mukallit ve yalaka siyasi İslâmcılara hediye edilen Star daha sus-pus durumunda. İnşallah onlar da, Yeni Şafak gibi  yarından itibaren doğruyu görmeye çalışırlar ve mübarek nefesleri ile Hacc dönüşü  milleti aydınlatırlar.

Hâlbuki Türk Milliyetçileri, onlara doğru yolu göstermişti; elbette Kürtler, bu milletin ayrılmaz parçasıydı; ama kucağınızda dinamit taşıdığınızda haber verilmişti. Bir türlü allame aklınız ve kuş beyninizle zamanında bu işi görmemezlikten geldiniz! Bu insanları Şımartıyorsunuz, yanlış yapıyorsunuz, başınıza belâ açacaksınız” denildiği zaman herkesi milliyetçilikten nemalanan MHP’liler olarak suçlamaktan da geri kalmadınız! İşte alın ise çözüm süreci, çözün bakalım nasıl çözeceksiniz! En iyisi görmemezlikten duymamazlıktan gelip  bir ay sonra Umreye  başlayın!

Yanlış hesabın Bağdat’tan döneceği belli idi; eğer  gerçekten göründükleri kanaati taşıyorlarsa Hükümet’in yeni politikası elbette yanlış değil. Yalnız yine bazı yönleri ile sulanmaya ve sallanmaya başlandığı da, gözlerden ırak değildir. Eğer Haşmetlü Başbakan Kobani’de PYD’ye yardım ettiğimiz gibi Türkmenleri de kurtarmamız gerekmiyor mu?”, saçmalıklar zincirinin  ilk halkasını ortaya koyu vermiş. Allah’tan korkunHaşmetlü, siz nasıl sahipsiz ve zavallı Türkmenleri PYD gibi ırkçı, ikiyüzlü, satılık bir örgüt bozuntusu ile karşılaştırıyorsunuz! Suriye’de Türkmenler sadece demokrasi istediler ve böyle bir durumda PYD gibi ayrılıkçılık yerine ülkelerinin bütünlüğünü savundular. Kurtarılmış bölgeler  ve kantonlar da teşkil etmediler. Türkmenlerin bir arada ve Türkmenlik şuuru içinde yaşadıkları Bayır Bucak pekâla ve çok kolay Kanton olacak bir  uç bölgesi; burada 500 bin Türkmen, Türlüğün bütün değerlerine sahip olarak, Esad’ın hava saldırılarına eski püskü tüfeklerine karşı kendilerini ve ailelerini korumaya çalışıyorlar. Medyada şu Kobani sevdalıları,  Yayladağı  ilçemize gidip de çadırkentte  yaşayan bir avuç Bayırlı, çocuk ve kadınları görse ne olur; sağlıklı olup da, burada  keyif çatan  bir Türkmen’e rastlayamazsınız! Irak’ta da öyle; yani buralarda tehcir olan yok mu ki, kıçı sıkışınca bu tarafa koşmuyorlar! Herkes doğup büyüdüğü ülkede ve tehcir şartlarında  namusunun bekçiliğini yapıyor. PYD-PKK ve Barzani’nin namusu da, IŞİD ve ABD’lilerin elinde milletler kerhanesi  durumundadır. Zavallı Türkmenleri ABD sevmez, Kürt sevmez, IŞİD’çiler sevmez, Esad sevmez! Sevmez tabii, çünkü onlar kendilerini başkalarına teslim etmezler!

Hacc yapmaya devam edin, bakalım milleti kandırmak gibi bir ihanetten sizi kim kurtaracak? Allah bu fikirde olanların Haccını  kabul etmesin  ve tırnaklarını uzatmasın.

Muhabbetle.

Hamza ALPARSLAN
Hamza ALPARSLANhamzaalparslan8@gmail.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.