MHP’Lİ AYHAN: AKP SAYESİNDE PKK’YA KATILIMLAR ARTI

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Emin Haluk Ayhan, milletin sonu gelmeyen bölücü taleplere, her gün yeni bir ihanete dayanacak gücü kalmadığını, Kandil’de bulunanların AK Parti sayesinde PKK’ya katılımların artığını söylediğini ifade etti.

MHP’nin Sarayköy İlçe kongresi belediye düğün salonunda yapıldı. Kongreye MHP Genel Başkan Yardımcısı Ayhan, MHP Denizli İl Başkanı Ferudun Ünal, Merkezefendi İlçe Başkanı Fatih Coşkun, Ülkü Ocakları Başkanı Hüseyin Ülgen ve partililer katıldı.

‘ANKARA’DA NE SÖYLÜYORSAK, TUNCELİ’DE DE AYNISINI SÖYLÜYORUZ’

Kongrede bir konuşma yapan Ayhan, AK Parti’nin ülkeyi bölmek için faaliyet gösteren bir örgütle müzakere ettiğini söyledi. Ayhan, “MHP, ülkenin arka kapı diplomasilerine, üçüncü gözlere, üst akıllara hiçbir zaman teslim edilmesine rıza göstermeyecektir. MHP, Türkiye’nin tamamında siyaset yapacak yeterliliğe, güce ve kucaklayıcı hasletlere sahiptir. Tunceli’nin diğer vilayet ve vatan köşelerimizden hiçbir farkı yoktur. Partimiz Ankara’da ne söylüyorsa Tunceli’de, Erzurum’da, Denizli’de, İstanbul’da aynı şeyleri söylemektedir. Sayın Genel Başkanımızın Tunceli ziyareti bunu açıkça ortaya koymuştur. Nabza göre şerbet vermek, bir gün söylediğinden ertesi gün çark etmek, AKP’nin ve hükümetin söylemlerinin tam tersi icraatlarda bulunmak, AKP’nin ve Sayın Başbakanın fıtratında vardır.” dedi.

‘BÖLÜCÜ ÖRGÜTÜN ÖZERKLİK TALEPLERİNİ DE MÜZAKERE EDİYOR MUSUNUZ?’

Milletin sonu gelmeyen bölücü taleplere, her gün yeni bir ihanete dayanacak gücü kalmadığını belirten Ayhan, “Sayın Davutoğlu’na buradan söylüyoruz; İmralı’da müebbet hapis cezası ile yatan kişi, terörist midir? Teröristbaşı mıdır? Bebek katili midir? Yoksa barış savaşçısı mıdır? Ülkemizin geleceğini onunla pazarlık ediyor musunuz? Bölücü örgütün özerklik taleplerini, vatan topraklarının bir bölümü için de müzakere ediyor musunuz? Hükümetin halka açıklamadığı sözde yol haritasını, BOP’un danışmanlık şirketleri tarafından internet üzerinden cümle aleme duyurmuştur. Bunlar gerçekten tavsiye midir? Yoksa önünüze konulmuş talimat mıdır? Aziz milletimizden bir sır gibi sakladığınız yıkım sürecinin sözde yol haritasını ve onun nihai hedefini, aracılarla gizli kapaklı İmralı ve Kandile göndereceğinize, çıkıp bir basın toplantısı ile aziz milletimize derhal açıklayın. AKP sayesinde PKK’ya katılımlar artmıştır. Bunu söyleyen Kandil’in ta kendisidir.” diye konuştu.

Parti kongrelerinin zaferin başlangıcı olacağını dile getiren Ayhan, “İktidar, ülkenin geleceğini 30 bin kişinin katili törör örgütü ile müzakere eder hale gelmiştir” dedi.

Türkiye ekonomisinde bazı sıkıntıların yaşandığını savunan Ayhan, şunları kaydetti:

“Büyümenin daraldığı, işsizliğin arttığı, enflasyonda hedeflerin iki katına çıktığı bir ortamı yaşıyoruz. Özellikle genç işsizliğin boyutlarının fevkalade yükseldiğini görüyoruz. Pamuk, 10 yıl önceki fiyattan devam etmektedir. Hayvancılıkta problemler büyümüştür. Tarımsal anlamda sıkıntılar baş göstermekte, daralma, kuraklığı bağlanamayacak bir şekilde net olarak görülmeketir.”

Ayhan, hükumetçe yürütülen politkalar nedeniyle Türkiye’de geleceğin “karanlık” olduğunu iddia ederek, Önümüzdeki 2015 Haziran seçimlerinde ülkenin geleceği, gayet net ve açık bir şekilde MHP tarafından aydınlatılacaktır” ifadesini kullandı.

Tek adayla gidilen genel kurulda Ahmet Çelikak, ilçe başkanı seçildi.

YORUM ALANI

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.