DOLAR
8,2970
EURO
10,0759
ALTIN
489,80
BIST
1.445
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Az Bulutlu
22°C
İstanbul
22°C
Az Bulutlu
Perşembe Az Bulutlu
23°C
Cuma Az Bulutlu
25°C
Cumartesi Az Bulutlu
26°C
Pazar Gök Gürültülü
21°C
BİR DAĞ DAHA GÖÇTÜ  Kenan EROĞLU (Celal Doğru’nun Ardından)  Çok değerli arkadaşım, kardeşim Celal Doğru’nun vefatı üzerine bir yazı yazmak pek aklıma gelmezdi. O hastaydı ve yatıyordu, fakat vefat edeceğini üzerine konduramıyorduk.   Ne diyelim Allah Rahmet eylesin.  1970’li yıllarda “Genç Ülkücüler Teşkilatı”nda ben yönetim kurulunda görev yaparken kendisiyle tanışmış,n1971 den itibaren arkadaşlığımızı...
YENİ ANAYASA YAZILIRKEN Fahrettin Masum BUDAK     Bir süreden beri, bazı partilerde yeni bir anayasaya ihtiyaç olduğuna dair  görüş beyanatları duymaya ve bu demeçleri gazetelerde okumaya başlamıştık. Bu doğrultuda MHP ile AKP’nin biraz daha  ön alarak yeni anayasa taslakları hazırlamak için kolları sıvadıkları gelen haberler arasındaydı. Nitekim bunun sözde kalmadığını ve ete...
 YUNAN İTTİFAKI VOLKAN YAŞAR BERBER         23 ocak 1913 tarihinde sadrazamlığa getirilen Mahmut Şevket Paşa, Balkan savaşının lehte netice vermeyeceğini sezerek kişisel gayretlerde bulunmuştur. Yıldız sarayında Maliye nazırı ile beraber ön istişaresini yaptıktan sonra diğer nazırlarla beraber topluca yemek yerler. Nazırlar odasında toplanılarak ilk defa bilahare kendileri Yunan ittifakı metnini açık...
ZİYA GÖKALPLE İLGİLİ ANILAR  Kenan EROĞLU               Büyük mütefekkirimiz Ziya Gökalp konusuna devam ediyoruz.               Daha önce de belirttim. Ziya Gökalp gibi büyük bir düşünürümüzü ne yazık ki yeteri kadar tanıyamıyoruz. Onun vefatından sonra 20 yılı geçkin bir süre kendisinin neredeyse unutulmaya terk edildiğini, hatta ders kitabı olarak yazdığı bazı eserlerinin basılmak...

SemihYalçın: 7 Haziran 13 Yıllık Fetret Devrinin Sonudur

SemihYalçın: 7 Haziran 13 Yıllık Fetret Devrinin Sonudur
30.04.2015
0
A+
A-

Semih Yalçın, “13 yıllık sıkıntılı dönemin artık meşru ve demokratik ilkeler çerçevesinde 7 Haziran’da bütün sonuçlarıyla ortadan kaldırılması için önemli bir fırsat yakalanmıştır”

MHP’nin İstanbul 1. Bölge milletvekili adayları,Kartal Sahili’ndeki Çeçenistan Parkı’nda düzenlenen Halkla Buluşma etkinliği ile tanıtıldı.

Tanıtım toplantısına, MHP İstanbul İl Başkanı Mehmet Bülent Karataş, MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul 1. Bölge milletvekiliadayı Prof. Dr. E. Semih Yalçın ile diğer 30 milletvekili adayı ve partililer katıldı.

AYNI HEDEFE BAKAN İNSANLAR BUNLAR

Semih Yalçın: MHP Tek Başına İktidara Yürüyor – İzleyiniz

MHP İstanbul İl Başkanı Mehmet Bülent Karataş, İstanbul’un 1. bölgesinde birbirinden değerli 31 milletvekili  adaylarının olduğunu belirtti. Karataş, “1 ile 31 arasında hiçbir fark yoktur. Çünkü bunların gönüllerinde Türkiye sevdası vardır. BugünküTürkiye’nin halinden haberdarlar, bugünküTürkiye’nin aydınlık çilesini gerçekleştirmek adına gayret ve mücadele etmektedirler. Onun için, hedefleri bir, gayeleri bir, amaçları bir, aynı hedefe bakan insanlar bunlar” dedi.
Karataş, şöyle devam etti

Geçmişten bugüne kadar AKP ve CHP’ye oy vermiş insanlarımız var. Bu insanların kandırılmışlığı ve aldatılmışlığı da var. Bir kısım muhafazakar, mütedeyyin, maneviyatçı insanların inançları ve duyguları da sömürülerek, din istismarı yapılarak bunların oyları alınmıştır. Bugün gelinen noktada ise bakıyoruz, ne AK Parti milliyetçi, muhafazakar, mütedeyyin, maneviyatçı bir yaşantı içerisinde, ne de CHP Cumhuriyet değerlerini koruyan, Atatürk ilke ve inkılaplarının peşinde giden bir siyasi parti… Diğer taraftan da din sömürüsü yapan, milletimizin inançlarını sömüren, ama Allah’ın bütün yasaklarını da meşru kılacak anlayışa sahip olan bir siyasi iktidarla karşı karşıyayız. Şimdi ‘Çalıyorlar ama yapıyorlar’ diyorlar. Çalmak, hırsızlık, kul hakkı yemek, dinde cezası nedir Haramdır, günahtır. Günahı, haramı meşrulaştırıp helal göstermek Allah’a şirk koşmak mıdır, değil midir O zaman kendilerine göre bir değerlendirme yapan, inançları da kendi değerlendirmeleri doğrultusunda yönlendiren bir siyasi parti ile MHP 7 Haziran’da hesaplaşacak.”

TEK BAŞINA İKTİDAR

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul 1. Bölge milletvekili adayı Edip Semih Yalçın da, 13 yıllık bir fetret dönemi sonrasında mevcut siyasi iktidarın Türkiye’yi uçurumun kenarına getirdiğini iddia etti.
Yalçın, “Bu 13 yıllık sıkıntılı dönem, artık meşru ve demokratik ilkeler çerçevesinde, 7 Haziran’da ortadan bütün sonuçlarıyla kaldırılmak suretiyle önemli bir fırsat yakalanmıştır. Bu anlamda düşündüğümüzde, MHP 7 Haziran seçimlerini bir karar anı, çok önemli bir milat ve bir menzil olarak mütalaa ediyor. 13 yıllık tahribatı MHP her kademede, her mensubuyla vatandaşlara anlatmış ve arz etmiştir. Bugünden sonra da hızımızı hiç kesmeksizin, mevcut siyasi iktidarın bu ayıplı halini aziz milletimize anlatmaya devam edeceğiz. Bunu yaparken, MHP’nin ortaya çarelerini de koymak suretiyle bir arayış içerisinde olduğunu, bu arayışın tek başına iktidar olduğunu milletimize ifade edeceğiz” dedi.

BU 13 YILLIK KARANLIK DEVİRDEN SONRA…

Yalçın, “Biz önemli bir siyasi hareketiz. Artık iktidar olmak vakti gelmiştir. Buna inanarak, sizinle bu duygu ve düşünceleri paylaşıyoruz. Değerli aday arkadaşlarımızla birlikte huzurunuzda bunun gerçekleşmesi konusunda size çalışacağımız noktasında söz veriyoruz. Halkın içinde olacağız. Hep beraber olacağız. İnsanımızı, ikna etme hususunda ve gelecekte, 7 Haziran sonrasında bu milletin isteklerini, taleplerini ve sıkıntılarını bertaraf etme veya yerine getirme noktasında verilen sözlerin tutulacağı konusunda ikna edin. Hep birlikte ikna edelim. Çünkü 7 Haziran’ı MHP  mensupları artık sadece sıradan bir seçim yarışı olarak görmemektedir. 7 Haziran, bu 13 yıllık karanlık devirden sonra artık bu ülkenin bölünüp bölünmeyeceği noktasında oylanacak bir tarihi gündür.  13 yıllık tahribatın, inşallah MHP iktidarıyla uçurumun kenarından çıkarılacağı, kurtarılacağı, insanımızın sıkıntılarına çare olunacağı şuuru ile gideceği bir gündür. Bu güveni, bu aziz millete hep birlikte vermek durumundayız. Bunu hep birlikte gerçekleştireceğiz” ifadelerini kullandı.

Aday tanıtımının ardından, MHP İstanbul 1. Bölge milletvekili adayları birlikte objektiflere poz verdi. Adaylar daha sonra esnaf ziyaretinde bulundu.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.