DOLAR
8,2747
EURO
10,0747
ALTIN
488,70
BIST
1.461
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Açık
19°C
İstanbul
19°C
Açık
Salı Az Bulutlu
20°C
Çarşamba Az Bulutlu
22°C
Perşembe Az Bulutlu
23°C
Cuma Az Bulutlu
25°C
BİR DAĞ DAHA GÖÇTÜ  Kenan EROĞLU (Celal Doğru’nun Ardından)  Çok değerli arkadaşım, kardeşim Celal Doğru’nun vefatı üzerine bir yazı yazmak pek aklıma gelmezdi. O hastaydı ve yatıyordu, fakat vefat edeceğini üzerine konduramıyorduk.   Ne diyelim Allah Rahmet eylesin.  1970’li yıllarda “Genç Ülkücüler Teşkilatı”nda ben yönetim kurulunda görev yaparken kendisiyle tanışmış,n1971 den itibaren arkadaşlığımızı...
YENİ ANAYASA YAZILIRKEN Fahrettin Masum BUDAK     Bir süreden beri, bazı partilerde yeni bir anayasaya ihtiyaç olduğuna dair  görüş beyanatları duymaya ve bu demeçleri gazetelerde okumaya başlamıştık. Bu doğrultuda MHP ile AKP’nin biraz daha  ön alarak yeni anayasa taslakları hazırlamak için kolları sıvadıkları gelen haberler arasındaydı. Nitekim bunun sözde kalmadığını ve ete...
 YUNAN İTTİFAKI VOLKAN YAŞAR BERBER         23 ocak 1913 tarihinde sadrazamlığa getirilen Mahmut Şevket Paşa, Balkan savaşının lehte netice vermeyeceğini sezerek kişisel gayretlerde bulunmuştur. Yıldız sarayında Maliye nazırı ile beraber ön istişaresini yaptıktan sonra diğer nazırlarla beraber topluca yemek yerler. Nazırlar odasında toplanılarak ilk defa bilahare kendileri Yunan ittifakı metnini açık...
ZİYA GÖKALPLE İLGİLİ ANILAR  Kenan EROĞLU               Büyük mütefekkirimiz Ziya Gökalp konusuna devam ediyoruz.               Daha önce de belirttim. Ziya Gökalp gibi büyük bir düşünürümüzü ne yazık ki yeteri kadar tanıyamıyoruz. Onun vefatından sonra 20 yılı geçkin bir süre kendisinin neredeyse unutulmaya terk edildiğini, hatta ders kitabı olarak yazdığı bazı eserlerinin basılmak...

Muş Halkına Devlet Sözü Verdi

Muş Halkına Devlet Sözü Verdi
11.05.2015
0
A+
A-

Kısa vadeli hedefimiz tek başına iktidar olmaktır. Birinci iktidar dönemi tahrip edilen ülkenin onarılmasını sağlayacağız. AKP’nin kayırmacı özgürlükleri kısıtlayıcı bozuk düzenine son vereceğiz. Terörü tamamen bitirerek toplumsal huzur ve güveni temin edeceğiz.

“Muş’un en işlek alışveriş merkezlerinden biri olan Ceylan AVM de,il Başkan Yardımcılarımız
İhsan Kul ve Recep Karakan, Merkez ilçe başkanımız Tahsin Sahin ile birlikte esnafa ziyaretlerde bulunduk . Gösterilen sıcak ilgi ve alaka üst seviyede, Muşhalkıyla kucaklaşıyor, muş halkına Devlet sözü veriyoruz.

 Muş ilimizdeki tekstil atölyesinde çalışanbayan kardeşlerimiz ile küçük bir istişare toplantısı yaptık. Bu toplantımızavesile olan ve bu kardeşlerimize bu imkanı sağlayan girişimci hemşehrimize canıgönülden teşekkür eder, başarılarının devamını dileriz. Muş Halkına mhp nin seçim vaadlerini anlatıyor büyük ilgi görüyoruz.”

MHP Muş Vekil adayı Abdurrahman Gümüş Şöyle devam etti;

“-Kısa vadeli hedefimiz tek başına iktidar olmaktır. Birinci iktidar dönemi tahrip edilen ülkenin onarılmasını sağlayacağız. AKP’nin kayırmacı özgürlükleri kısıtlayıcı bozuk düzenine son vereceğiz. Terörü tamamen bitirerek toplumsal huzur vegüveni  temin edeceğiz.

-İşsizlik ve yoksulluğu önemli ölçüde hafifleteceğiz. İstihdam yaklaşık 29,1 milyon kişiye ulaşacaktır. Yüzde 5,2 büyüme sağlayacağız.

-Yıllık ortalama yüzde 6,6 büyüme sağlanacak. Kişi başına milli gelir 20 bin dolara yükselecek.

-Siyasi faaliyetlerin temeline demokrasi, hukukun üstünlüğü, adalet oturtulacak.

-Yapay azınlık yaratılmasına, milli kimlik tanımının değiştirilmesine Türkçe dışında ana dil eğitimine karşıyız.

-Güvenlik güçlerimizi, kışlada karakollara hapseden uygulamalara mutlaka son vereceğiz.Herkes bilsin ki terörün ve bölücülüğün kökünü kazıyacağız. Terörle pazarlıklar derhal bitirilecek, ihanet süreci bıçak gibi kesilecek. İhanete ortak olanlar adalete sevk edilecektir.

-Kadınlarımıza,çocuklarımıza, yaşlılarımıza yönelik şiddet olaylarında dava zaman aşımı kaldırılacak, harç ve mahkeme masrafı alınmayacak.

-Yolsuzluk yoluyla elde edilen mal varlığına el koyulacak. Servetlere de zaman aşımı gözetilmeden el koyulacaktır, -Emekli aylıklarında sosyal güvenlik destek primi kesilmeyecektir.

-Mazot, gübre ve yem üzerindeki vergiler kaldırılacak. Mazot, çiftçiye 1 lira 75 kuruş olacaktır.

-Asgari ücretlilere,büyük şehirlerde her ay 100 lira şehir içi ulaşım desteği vereceğiz.

-Evi olmayan muhtaç ailelere 250 lira kira yardımı yapacağız.

-Kamuda çalışan taşeron işçileri kadroya geçireceğiz.

-Asgari ücretten vergi almayacağız. Yıllık ortalama 700 bin kişiye iş imkanı vereceğiz.

-Emekliye mart ve eylül’de bin 400 lira destek ödeneği tanınacak,dedi.”


Özel Haber:Turan RECEPOĞLU

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.