ESKİ-YENİ ÜLKÜCÜLER

Bu haber 14 Eylül 2015 - 11:16 'de eklendi ve 159 kez görüntülendi.

       Ali ALPARSLAN

alialparslan78@gmail.com

 

 

 

 

 

“Eski” diye nitelendirlilen, MHP dışında veya içinde bulunan  birçok dâvâ arkadaşımız  maalesef hatâ yapmaya devam ediyor. Çok kötü bir alışkanlık veya rahatsızlık olarak sürekli parti ve Genel Başkan tenkid ediliyor! Böyle bir şeye hiçbir siyasi parti içinde müsaade edilmesi mümkün değildir! Bunlara kimse bir şey demiyor, denilmediği için de  tenkidler zararlı olmaktadır! Elbette bu arkadaşlar kötü niyetli değildir. Artık bu alışkanlıklardan vazgeçilip daha akıllı bir ülkücülük sergilenmesi gerekiyor. Mutlaka, çok inat bir tarzda  tenkidler bunlardan geliyor fakat çok güzel bir inançla reylerini MHP’ye veriyorlar. Yalnız tutarlılığı kaybettikleri için partide  etkili olamıyorlar. Dolayısiyla birçok insanı etkiledikleri ve bu insanların koşa koşa tercihlerini değiştirdikleri bilhassa görülmektedir. İşte dışarıda kalmanın fotoğrafı böyle ortaya çıkıyor.

 

Elbette kırk yılı aşkın bir süreden beri kendini muhafaza eden arkadaşların  belli bir birikimi ve kıdemi vardır. Bunlara her ortamda saygı gösteriliyor. Ağabeylik müessesesi bir isabet olarak tarih olmuştur; fakat “Fetvacılık” devam etmektedir ve zararlı bir şekil almıştır. Bazı odaklar bilhassa bu durumu teşvik etmekte  ve “Helâl olsun sizin gibi MHP’lilere”  diye hava basmaktadır. Düşünmek lâzımdır ki böyle bir oyuna gelmenin ne faydası vardır? Halis ülkücülük yapalım derken insanların moralleri bozuluyor ve “Bizimkilerden bir şey olmaz” demeye başlıyorlar. Harekete bundan fazla zararı dokunacak bir iş yapılması mümkün değildir!

 

Ülkücünün eskisi ve yenisi olmaz, her ülkücü daima yeni ve diridir. Bugün  “Yeni”  diye nitelendirilen ve kitleleşen bir ülkücülüğü görmemezlikten geliyoruz. Bunlar son yıllarda tam bir lider inancı ile bütünleşmişlerdir. Bu sebeble onlara karşı tenkidler yükselince iki kuşak veya kuşaklar arasında anlayış farklılıkları ortaya çıkmaktadır. Böylece tenkid ettiğin ve yerden yere vurduğun insanlarla bütünleşmek ve belli bir hedefe kavuşmak kesinlikle mümkün değildir. İşte bu durumu iyi bilen siyaset mühendislerinin ve provokatörlerin durumu körükleyerek  mevcut durumu yarattıkları bir gerçektir. Bir harekette siyaset belirleyicisi bellidir; hareketin tavanı! Bizde herkes tavan gibidir. O zaman emir-komuta inancının yeri nerededir! Bir kere de tevazu gösterip umumi seyre ve yönlendirmelere uyulursa ne olur?

 

Kırkbeş yıl elbette uzun zaman; tek olan reyimiz en az beş oya çıkmıştır. Artık çocuklarımız 20-40 yaşları arasındadır! Akıllı babalarını bu çocukların veya evlâtların dinlediği de söylenemez! Evlâtları tarafından görüşleri afakî bulunan “Eski” ülkücülerin mutlaka  aklını başına toplaması ve şu tenkid rahatsızlığından  kurtulmaları gerekiyor. Herhalde bizler kadar içinde bulunduğu  partiyi tenkid eden  başka bir hareket göstermek mümkün değildir. Artık bu işin farkına varmalı ve düşman oyunlarından kendimizi korumalıyız.

 

MHP’de nesil farklılığını tamamen ortadan kaldırırsak  mutlaka başarılı olacağız. Elbette eskilerin  kafası dışarıda gövdeleri ve fikirleri içeridedir. Çünkü aynı kitapları okuyoruz. Fikirde bir çizgisizlik mümkün değildir. Genel Başkan çok aşırı giderek  80 öncesi dervişliğinden geri adım atmamaktadır; her hareketi ve duruşu ülkücü normlara uygundur. Neden böyle bir durumu görmemezlikten gelerek hep kötümserlik dağıtıyoruz! Bir kere olsun  olumsuzluğu def edip yeni bir besmele ile işe başlayamaz mıyız!

 

Herkes biliyor ki MHP’de  bu fitnenin önü kesilirse hareket lâyık olduğu yere gelecektir. Yeni kuşak ülkücülerin  bilgisi ve görgüsü eski kuşaklardan geride değildir. Nezaketen susan bu insanlara kulak vermek durumundayız! Tutarsızlığı biz ihtiyarlar yapıyoruz! Evlât ile baba bu derece ayrı düşer mi? İşte şimdi müttehit bir cephede toplanma zamanıdır.

Muhabbetle.

 

Ali Alparslan
Ali Alparslanalialparslan78@gmail.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments