betexper
ÜlkücüMilliyetçiTürkçüTürkeşÜlkü Ocaklarıdövizakpchpmhp
DOLAR
8,8689
EURO
10,4740
ALTIN
499,21
BIST
1.385
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Parçalı Bulutlu
23°C
İstanbul
23°C
Parçalı Bulutlu
Pazar Az Bulutlu
26°C
Pazartesi Az Bulutlu
25°C
Salı Sağanak Yağışlı
24°C
Çarşamba Sağanak Yağışlı
23°C

MHP’DE  OYUN HA!

MHP’DE  OYUN HA!

Hamza ALPARSLAN 

hamzaalparslan@gmail.com

 

Her zaman dağlı olduğumu, Antakya-Şenköy-Yayladağı-Altınözlü olduğumu söylerim ve bununla şeref duyarım! Hiç oyun kurmam! Bayır-Bucak dâvâsı önümüzdeki yıl  okul müfredatında; bir bakın  bu konu ile ilgili  kaç kitap yazılmış! Türkeş Bey’in gölgesinde  ve kendi şahsına ait yayınevinde  çıkan ilk kitabımız Özbekistan’da  ders kitabıdır! Biz ipe giderken bile  oyun kurmadık! Dün “Şenköylüyüz, Hataylıyız, Atatürk’ün Askeriyiz” diyorduk, bugün Alparslan Türkeş’in askerleriyiz, diyoruz!

 

 

 

Aslında dünkü yazının devamını getirmek istemiyordum; çünkü bir polemik başlayacağını biliyordum! Çok iyi dostlarıma  arama talimâtı vermişler de biri kapatıp diğeri arıyor!  Bir de “Facebook”da  tenkit ve kınamaya başladılar! Bir de “Gazeteciyim falan” diyormuş, kabilinden ukalalık yapanlar var! Onları  listemden çıkaracağım! Elbette görevden alınmış da olsa  Eski İlçe Başkanı M. Ali Yıldırım  ve  yakın hemşehrim hatta benim zamanımdan kalan  tek dostlardan Kemal Bilecek’in sitayişlerini haklı bulmamakla beraber saygı ile karşılıyorum. Bu yazıyı biraz da onlar için  yazdım; esasında Ankara’dan geldim ve pek de yorgunum! Ayağımın tozu  kurumadan  İl Başkanımız Lütfi Kaşıkçı  geldi ve bu kadar gürültüye rağmen  tek kelime  mahallî konuşma yapmadı! Tabii böyle bir masum ziyaret zihniyeti bozuk insanların pek  aklına  sığmaz! Üstelik beni de değil “Ana” dediği  ameliyat geçirmiş eşimi  ziyarete gelmişti!

 

Ülkücü Kadro arşivine bakın bugün ilgili arkadaş için ne diyorsanız benzer düşünceleri biz de ortaya koyduk  ve emekleri olduğunu  inkâr etmedik! Karşınızdaki kalem çocuk değildir; o zaman  bu arkadaşın kusurlarını veya o soyadın hatâlarını bilmiyor muyduk? Elbette biliyorduk; dün yazdım büyük birader Türk Milliyetçiliği’nin  başşehri olan  Adana’yı 1999’da ateşe veren adam! Hoş şimdi “Adana delegeleri benim” diyerek satışta da bulunuyormuş ama  bunlar “Oyun Kurma”dan başka bir şey değildir. Dünkü yazıya tenkid getirenlerin akıl hocası Meral Hanımefendi’nin  Hatay’a gelmesi açıklanınca  sosyal medyada “Oyun kuran biz olacağız” diye açıklama yapmış! Halbuki bizler o saatte  siyasette taraf olan ekipler arasında   nasıl olur da ele-âlame rezil olmadan  bu işin içinden  çıkarız diye  görüşmeler yapıyorduk! Devlet Bey’in dünkü beyanına lütfen bakın da oyuna gelmeyin! Fakat adam MHP’yi bu duruma getiren oyunlar olduğunu ve kuracak kişilerin de kendileri olduğunu itiraf ediyor!  Cidden MHP’de ne oyun kuruluyor merak ediyoruz! Elbette gelmek isteyenler gibi Devlet Bey’in de gitmek istememesi normal değil mi? Kurultaycılar’a  imza veren üst kurul delegeleri geçen kongrede  Olağan Genel Kurul’un 2018’de yapılacağına dair  kararı almadılar mı? Hâlâ bu karar  yürürlükte değil mi? Bu demokrasi değil de   değnekçibaşılık yapmak mı  demokrasi?  Neden  mevcuda karşı bu kadar saygısız davranışları  haklı buluyoruz!

 

Şahsen MHP bu satırları yazan zat MHP Genel Merkezi’ne borçlu değildir; işte bu sebeble  meşruiyetin ve kuralların yanındadır. Bir yiğit gösteremezsiniz ki  bizim kadar Sayın Genel Başkan ve MKYK’nu çok ağır biçimde, fakat daima nezaket kuralları içinde  tenkit etmiş olsun! Elbette her yiğidin bir yoğurt yemesi vardır ve gönüllerde yatan aslanlar farklıdır. Haziran ve Kasım’da  aday adayı olduk da  kimseden ve kurumdan ayrıcalık mı  istedik? Listeye girmediğimiz halde  “Eyvallah” deyip,  MHP Genel Merkezi’ni de  Kâbe kadar kutsal bir mekân addedip, ceketi alıp çıkmak yerine  fikirlerimizi  o mekânda  söylemeye devam ettik! İster dinlensin ister dinlenmesin! Tabii onlar ceketlerini alıp kaçtılar ve kendilerine göre kadeh tokuşturacak mekânlar ve şahıslar buldular! Dolayısıyla  seçildiğin vekil olduğun zaman MHP binası câmi, doğru veya yanlışta olsa listeye giremedin mi  kilise oluyor! Bu ayrıcalık  neden? Kendini bu şekilde görmek ne için? Hepimizi bir ana doğurmuş da  bu kıymeti kendinden menkul insanlar sultan çocuğu mu?  Hataylılar’ın hepsi bizlerin kim olduğunu, ana ver babamızı; bizi kimin doğurduğunu pekâla biliyor! Antakya’da çok söylenir; “Anamız soğan babamız sarımsak” diye! Yani bizim dağlı babalarımız döviz alıp satacak para bulamamış diye kötü adam mı? Benim anam 14 evlât doğurmuştur; bana göre dünyanın en büyük anasıdır! 10 yıl lise ve yüksel tahsilde babam bana hiç para veremedi! Ne yapalım vardı da mı vermedi? Parti, ocak, çalıştığım gazetelerin sandalyeleri üzerinde yatarak, bir mercimek çorbası ile iki gün oruç tutarak büyük ustaların yanında elimiz kalem tutar hale geldi! Yüksek lisans, ikinci, üçüncü eğitim için kimseye el açmadığımız gibi, şerefimizle 12 Eylül zindanlarında olmayan borcumuzun  hesabını verdik!

 

Şimdi öyle hâlâ kendini oyunda sananlar  oyun kuramaya devam etsin! Bahçeli dahil kimsenin ne karşısında ne de yanındayız! Çünkü partinin tabelâsı da kalsa ülkücülerin oyuncak olmasını, kendi partisinde ve ocağında horlanmasını istemiyoruz! Ülkücülere  altın tepsi talebimiz de yok, karınları doysun  yuvaları dağılmasın yeter! Her ülkücü politika yapacaksa  kendi adına yapsın, kimseden merhamet dilenmesin! Meral’i karşılamada  350 değil de 1000 kişi varmış! Bu neyi ifâde eder, o adam için mi gelmişler? Bu kadar telâş tükenen itibarı toplamak içindir! İsteyen 16 Mayıs’da gelsin rakamı verenin adını ve soyadını  söyleyeyim ve “Sönük geçti” diyenle karşılaştırayım! Biz bu iş daha iyi olurdu, “Oyun kuruldu” kimseye haber verilmedi, diyoruz iddiamız budur? Akşener  kendisine düşman gösterilen partiyi de ziyaret edebilirdi, buna kimse engel olmazdı! Biraz partili ve partici, ülkücü olun ülkücü!

 

Geçen sene bir yaz “oyun kurmak” yerine Hatay’da iki büyük hizbi barıştırmaya çalıştım! Başarılı olsaydık  M. Ali Yıldırım da yerinde kalırdı! Hatta  amacını  aşan beyanlarda  bulunmaması için Şubat ayı içinde ziyarette de bulundum! “Antakyalılar  ihmal ediliyor, köyünden 24 oy çıkanlar vekil oluyor,  önce  merkez ve taşrasını kurtarın! Yayladağı ve Altınözü’nde rey alınmıyor, merkezde lideriniz yok sen ol” demiştim! Söylesin yalan mı? “Kırıkhan, İskenderun, Dörtyol kendini iyi satıyor siz neredesiniz?” demedim mi?  Karbeyazlı adam İskenderun’da  siyaset yapıyor da “Neden kendi toprağına  gitmiyorsun?” dememiş miyim! Şahsen 47 seneden beri  Adana’dan  Türkiye siyaseti yapıyoruz; eğer seçilmek önemli ise  oradan aday adayı olamaz mıydık? Fakat kıraç da olsa kendi toprağımızı tercih ettik? Her zaman  dağlı olduğumu, Antakya-Şenköy-Yayladağı-Altınözlü olduğumu söylerim  ve bununla şeref duyarım! Hiç oyun kurmam! Bayır-Bucak dâvâsı önümüzdeki yıl okul müfredatında; bir bakın bu konu ile ilgili  kaç kitap yazılmış! Türkeş Bey’in gölgesinde ve kendi şahsına ait yayınevinde çıkan ilk kitabımız Özbekistan’da  ders kitabıdır! Biz ipe giderken bile oyun kurmadık! Dün “Şenköylüyüz, Hataylıyız, Atatürk’ün Askeriyiz” diyorduk, bugün Alparslan Türkeş’in askerleriyiz, diyoruz!

 

Hürmetle efendim![*]

 

GECE NOTLARI

 

Dünkü yazı zülfiyare dokunmuş; okuyucu ve  ülkücü şahıslara  saygı duyuyoruz. Bay Şefik’i biberlenmiş ve gece ateş basmış; benim dayım olan Ali Bademci’ye  mesaj yağmuru. Saat 02.47:

 “Ali Bademci, çok rezil bir adamsın. Dostlarımızla oturduğumuz gün içki içtiğimizi ve iki kişinin kolunda çıktığımızı yazmışsın! Video da var demişsin, bu doğruysa videoya yayınla! Değilse özür dile! Bunları da yapmıyorsun! Ailene bak! Allah verir karşılığını! Ailenden alma! Köpek!” 

Hoppala! Şimdi nereden çıktı bu! Bu adamlar bugüne kadar  ortalığı boş sanmışlar! Gelen yorumlar yazı altında  adam gibi yayınlanıyor! Elbette ben sebeb olduğum için  kendim muhatap  alınmalıydım! Müstear isim sanılabilir; öyle bilenler için böyle bir gelenek  edebiyatımızda vardır! Hakaret etmek kolaydır, küfür de öyle! Fakat alınılan mesele  ve mesajın saatine  dikkat ediniz! Herşey belli değil mi? Muhteremler vekil seçildiğinde  Ankara’da nerelerde  o meşhur kasetçi ile  kutlamalar yapıldığını  biliyoruz! Kimse onların içkisine karışmıyor; lâkin Kilis dönüşü  âdeta bir zafermiş  gibi kutlamalar yapmak geçmiş özlemlerini hatırlamak elbette artık mümkün değildir! Kim seçilirse seçilsin  Hatay 1999’u yakalayacaktır. Sayın Bademci ölünceye kadar babasına ve anasına hakkıyla baktı; evli olmayan kızkardeşini de evleninceye kadar himaye etti. Bu âile meseleleri  Çirkin Efendiyi alâkadar etmez!  Ana-baba   hatırına da  bedelini ödeyerek  evlerini satın saldı! O da  zengin bir adam değildir ve kalemi ile geçinmektedir. Her âilede miras meselesi olur, fakat 11 hissedarın tapuları cebindedir! Dayım bu mallar üzerinde mekân kurmadı! Herkes kendine baksın! Ülkücülüğün sırtından el-kalem kazanır dayım hâlâ varını yoğunu  inançları için harcar! Bırakın âileyi kendi çocukları bile  açtır. 12 Eylül işkencesinden  geçmiş ve bunca eser vermiş bir insana Köpek demek  dâvâyı  ancak  oyun kurmak olarak  anlayanların işidir! Hiç merak etmeyin  video da yayınlanır ama yanındakilerin kabahati yoktur! Yüzlerce mesaj geliyor  Meral Hanımefendi’ye ülkücü gelmemiş DYP’liler gelmiş, acaba bunları biliyor muydunuz? MHP’li sayısı   iki düzineyi geçmez! Kilis’e götürebildiniz mi ki  buraya getireceksiniz! Kötü söz her zaman sahibine aittir! Saygı ile.

 

[*] Yorum yapan, tenkid eden, telefonla arayan,  pek değerli dâvâ arkadaşlarım  daha nazik ve kibar olmalıdır. Herkes aynı şeyi düşünecek diye bir kural yoktur. H.A.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Porno Gratuit Porno Français Adulte XXX Brazzers Porn College Girls Film érotique Hard Porn Inceste Famille Porno Japonais Asiatique Jeunes Filles Porno Latin Brown Femmes Porn Mobile Porn Russe Porn Stars Porno Arabe Turc Porno caché Porno de qualité HD Porno Gratuit Porno Mature de Milf Porno Noir Regarder Porn Relations Lesbiennes Secrétaire de Bureau Porn Sexe en Groupe Sexe Gay Sexe Oral Vidéo Amateur Vidéo Anal