DOLAR
8,5483
EURO
10,3669
ALTIN
510,36
BIST
1.437
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Gök Gürültülü
23°C
İstanbul
23°C
Gök Gürültülü
Perşembe Gök Gürültülü
25°C
Cuma Gök Gürültülü
26°C
Cumartesi Gök Gürültülü
27°C
Pazar Gök Gürültülü
26°C
Bir meselden çıkan ibret! Harun KILIÇ Adamın biri gitmiş Nasreddin Hoca’ya “Yahu hocam bizim ev pek dar, sığamıyoruz bir türlü, ama büyük eve de paramız yetmiyor, ne yapayım?” diye sormuş. Hoca bu abuk soru karşısında ne desin, kafasını karıştırmış biraz, düşünür gibi yapmış sonra da “Senin tavukların vardı değil mi?”...
Yumurta tavuk, tavuk yumurta hikâyesi Fuat YILMAZER Yaptıklarının farkındalar mı bilemem ama ülkemiz çok sıkıntılı döneme giriyor. İktidar bloğu da, muhalefet bloğu da sevgisizlik, ayrışma, kutuplaştırma politikalarını bilerek isteyerek sürdürüyor. Halk ekonomik anlamda perişan, sosyal ve siyasal anlamda hoşnutsuz, iktidar buna çözüm yolu üretmek, çare bulmak için çalışmak yerine futboldaki...
NATO ZİRVESİNE DOĞRU Efendi BARUTÇU ÇANLAR KİMİN İÇİN ÇALIYOR  Bugün Brüksel’de yapılan NATO zirvesinde gözler Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’la ABD Başkanı Con Baydın arasındaki görüşmeye çevrilmiş durumda. Bu zirve ABD açısından yirminci yüzyılın yeniden tanzimi anlamını taşımaktadır. Bir önceki ABD başkanı Tıramp’ın Afganistan’daki Irak’taki ve dünyanın diğer muhtelif bölgelerindeki askeri varlığını...
OSMANLI’NIN LAİKLİĞE BAKIŞI Volkan Yaşar BERBER             Osmanlı son dönemlerinde yeni çağa ayak uydurabilme babında bir takım önergelerde bulunmaktan geri kalmamıştır. 1872’de Eyvah draması birden fazla evliliğe karşı, 1875 yılında Açık Baş isimli komedisi halkı dini alet ederek sömürenlere karşı sunulmuş olup destekte görmüştür. Avrupa’dan alınan her şeyin red edilmeyip bilakis...

Alternatif bayramlaşma olmazmış!

Alternatif bayramlaşma olmazmış!

Ali ALPARSLAN
alialparslan78@gmail.com
SMS:0542.311.1564

İşte bizim MHP, herkese hayırlı olsun? Alternatif bayramlaşma olmazmış! Birader bunu da mı izne tabi tuttunuz! Müsaade edin bugün bayram isteyen istediği şekilde bayramlaşsın! Hatta aç partinin kapılarını oraya gelip bayram yapsınlar! Olmaz değil mi? Zaten bir kere Nuh dedi mi peygamber demez bizimki!

 

MHP’nin dâvâsı, yani ülkücülük denen fazilet yarışı bizim hayatımızın ve ömrümüzün dâvâsıdır! Yani son aylarda yönetim denen kör döğüşünün bayağı faydaları da oldu! En azından TV’ler ve siyaset günlerce MHP konuştu! Hakikatten MHP yönetimi bu işlerin neresinde; varlığı veya yokluğu belli mi? Bahçeli’den başka konuşan yok; o da her konuştukça biraz daha batıyoruz; kim ne derse desin Türkçe zayıf, üslup yok, hitabet yok, fikir hiç yok! Sürekli olarak ülkücüleri, tehdit ediyor! İhraç sebebi, ihanet ediyorlar vs. Ne de bitmez ve tükenmez ihraçmış, ne kadar hain varmış, vay anasını! Partinin oyları çoktan %5’in altına düşmüş, aldıran yok! 1187 delegeyi Şefkat Çetin seçmişti; şimdi en azından üç parça! Helal olsun Sinan’a adam gibi ülkücülük yapıyor; Akşener sonuna kadar diyor ve gerekirse siyasi hayatımı burada sonlandırım açıklamaları yapıyor! Muhayyel basın parti kuracağından bahsederek samanda su döğüyor! Bayram sonu yeni bir çalışma daha varmış; görelim ne olacak! Bizler seyirciyiz, bakıyor denetliyoruz! Fikir ve düşüncelerimizi de adam gibi açıklıyoruz! Tarafımız yok ama bi-taraf da değiliz; çünkü ülkücüyüz!

Bir kere Devlet Bahçeli hata üstüne hata yapıyor; kendilerini seçen en az 650 delege verdiği yetkiyi geri almak istiyor da, elindeki ihraç silahının anlamı nedir? Bari hepimizi, ihraç etsinler de biz de kurtulalım kendileri de! Fakat ülkücülük kimsenin malı değildir! Yanındaki adamların iş görmezliği ayyuka çıkmış, hiç mi göremez! Bugün kendine karşı mücadele edenler daha evvel yine kendilerinin has adamları değil miydi! Kırkbin kere Adana milletvekili malum şahsın “Cemaatçı” olduğunu söylediler, dönüp de baktı mı? Halbuki adam da Meclis kürsüsünden aynı açıklamayı yapmıştı! Çirkinleri “Evlat” diye diye 20 sene başında tuttu da ne oldu, şimdi nerede poz veriyorlar görmüyor musunuz? Bu kadar kabiliyetsiz ve sıradan insanları nereden buldu anlamak mümkün değildir!

Bizler kendileri için arkadaşlarımızla ilgiyi kestik de dönüp baktı mı? Vekil sıralamalarında önüne konan şaibeli listeyi onayladı! Hiç bu günleri düşünmedi; yanına konuşan insanları yaklaştırmadı! Halbuki dost her zaman acı söyler! Bizler ne dersek diyelim, ne yaparsak yapalım çemberin dışına çıkamayız! Ne kendilerinin “payanda” olduğuna ne de, Akşener’in “Cemaatçı” olduğuna inanmıyoruz! En önce bayrak açan Sinan da ülkücü değilse bu ülkede ülkücülük mevta olmuştur! Neyi var Ümit Özdağ’ın ki bu kadar öteliyorsunuz! Bu üç arkadaşın üçü de gerçek ülkücüdür; elbette yanlışlıkları ve hataları olabilir, fakat böyle durumlar onları çemberin dışına atmamızı gerektirmiyor!

Ülkücülükte kıyım ve kırım devri artık gerilerde kaldı! Allahaşkına Bahçeli’nin kurduğu hangi müessese normal çalışıyor? Belediyeler mi, derseniz en önce ülkücüleri onlar dışlandılar! Ne yazık ki hiçbir MHP’li Büyükşehir Belediye Başkanı Bahçeli’nin yanında değildir! İl teşkilâtlarının yarıdan fazlası kapanmış durumda! Genel başkan kime karşı restini çekiyor anlayabildiniz mi? 19 yıldan beri emaneti sana teslim etmişler; ama gitmiyor ve yürümüyor! Her seçimden önce delikanlı diye tesbihi eline alıyorsun ama rahmani mi şeytani mi olduğu belli değil! Demek ki tesbihte de keremat yokmuş; çünkü at sahibine göre kişnermiş! Herhalde tesbih de isyanları oynuyor!

Seçimle gelmiş insanlara hiç kimsenin “Çekil git” demeye hakkı yoktur; ama “Kurultay” diye ülke inim inlim inliyor! 19 yılda daha kendin gibi birini bulamadın mı birader! Ne Kasımpaşa efeliği ne de Osmaniye Beyliği durumu kurtarmıyor! Kimeyi bühtan altında bırakmaya gerek yoktur! Ülkücülüğün haini yoktur; ancak arada çifte çifte cirit atan provakatörler bulunuyor! Sayın Bahçeli’ye de kimse ülkücü değilsin diyemez!

Akşener yanımda “Dört Ocak başkanı var” diye hava atıyor! Kim bunlar anlayamadık doğrusu! Hala 1968’lerde kalanlardan başkan olmaz, Şemsek de devrini doldurdu? Musavvat iyi adam azarlıyordu ama şimdilerde sesi çıkmıyor, neden acaba? Bahçeli eleğinden geçemiyenlerden kimseye hayır çıkmaz! Hayır etselerdi eski sahipleri onları kovar mıydı? Bunlara göre seçilecek sıralar önemli? Nasıl, bir daha ele geçer mi?

İşte bizim MHP, herkese hayırlı olsun? Alternatif bayramlaşma olmazmış! Birader bunu da mı izne tabi tuttunuz! Müsaade edin bugün bayram isteyen istediği şekilde bayramlaşsın! Hatta aç partinin kapılarını oraya gelip bayram yapsınlar! Olmaz değil mi? Zaten bir kere Nuh dedi mi peygamber demez bizimki!

Hayırlı bayramlar.

 

Not: Bu yazı Akşener’in bayramlaşma törenindeki talihsiz olaydan önce kaleme alınmıştır. (Ülkücü Kadro)

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.