DOLAR
8,4782
EURO
10,2862
ALTIN
507,75
BIST
1.454
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Gök Gürültülü
22°C
İstanbul
22°C
Gök Gürültülü
Çarşamba Gök Gürültülü
24°C
Perşembe Gök Gürültülü
24°C
Cuma Gök Gürültülü
24°C
Cumartesi Gök Gürültülü
25°C
Bir meselden çıkan ibret! Harun KILIÇ Adamın biri gitmiş Nasreddin Hoca’ya “Yahu hocam bizim ev pek dar, sığamıyoruz bir türlü, ama büyük eve de paramız yetmiyor, ne yapayım?” diye sormuş. Hoca bu abuk soru karşısında ne desin, kafasını karıştırmış biraz, düşünür gibi yapmış sonra da “Senin tavukların vardı değil mi?”...
Yumurta tavuk, tavuk yumurta hikâyesi Fuat YILMAZER Yaptıklarının farkındalar mı bilemem ama ülkemiz çok sıkıntılı döneme giriyor. İktidar bloğu da, muhalefet bloğu da sevgisizlik, ayrışma, kutuplaştırma politikalarını bilerek isteyerek sürdürüyor. Halk ekonomik anlamda perişan, sosyal ve siyasal anlamda hoşnutsuz, iktidar buna çözüm yolu üretmek, çare bulmak için çalışmak yerine futboldaki...
NATO ZİRVESİNE DOĞRU Efendi BARUTÇU ÇANLAR KİMİN İÇİN ÇALIYOR  Bugün Brüksel’de yapılan NATO zirvesinde gözler Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’la ABD Başkanı Con Baydın arasındaki görüşmeye çevrilmiş durumda. Bu zirve ABD açısından yirminci yüzyılın yeniden tanzimi anlamını taşımaktadır. Bir önceki ABD başkanı Tıramp’ın Afganistan’daki Irak’taki ve dünyanın diğer muhtelif bölgelerindeki askeri varlığını...
OSMANLI’NIN LAİKLİĞE BAKIŞI Volkan Yaşar BERBER             Osmanlı son dönemlerinde yeni çağa ayak uydurabilme babında bir takım önergelerde bulunmaktan geri kalmamıştır. 1872’de Eyvah draması birden fazla evliliğe karşı, 1875 yılında Açık Baş isimli komedisi halkı dini alet ederek sömürenlere karşı sunulmuş olup destekte görmüştür. Avrupa’dan alınan her şeyin red edilmeyip bilakis...

RAMOĞLU

RAMOĞLU

Ali ALPARSLAN 

Ersin Ramoğlu, Sabah Gazetesi Adana Temsilcisi; aynı zamanda  gazetenin bölge yazarıdır! 43 yıllık gazeteci imiş; yani bizim şarkıcı hikayeleri  gibi çocuk yaşlarda  gazeteci olmuş diyebiliriz, anadan doğma ! Gazetecilik derin kültür, birikim, tecrübe, yüksek ahlâk isteyen bir meslek de; bizim ülkemizde  bu özelliklere  malik gazeteci sayısı maalesef azdır! Toplum bu mesleği bir nev’i  şantaj mesleği olarak algılar! Dünyanın hiçbir tarafında  böyle şey görülmüş değildir! Çok gariptir ki görevi vatandaşın haysiyetini korumak olan  makamlar da böyle adamların çamurundan korkarlar!

 

Ramoğlu’nu  Adana’ya gönderenler elbette  Çukurova’da  Sabah Gazetesi’ni itibarlı kılmak için göndermişlerdir! Dolayısiyle bir “Güney Uzmanı” olması gerekiyor, ama  aksine Akdenizli değil  Karadenizli, Trabzon Of’lu!O sebeble   Adana mütehassıslığının kaynağını  bilmiyoruz! Elbette koca gazete onu  buraya gönderdiğine göre fevkalede bir  Çukurova sevdalısı olmalı! Bakın bir yakını onu nasıl anlatıyor:

 

“SabahGazetesi bölge koordinatörüdür. Karadenizli’dir.
Çalıştığım yer ile alâkalı olarak kendisini tanırım. Öyle sohbetimiz var anlamında değil, tabii ki mecburiyetten birazcık! İyi geçinilmesi gerekir kendisi ile! Yoksa sabahın bölge gazetelerinden, sizi ilgilendiren, bir tanesinde rezil eder sizi!Kalemin elinde olmasını kullanır kısaca! Reklâma ihtiyacı olan bir yerseniz el üstünde tutmak zorundasınızdır bu durumda!” Görüyorsunuz değil mi,yahu bu adam rahatsız, o zaman! Yani biraz da ülkedeki gazeteci resimlerine ve tariflerine  uyuyor!

 

Eski gazeteciler bilir; 1978’de  Adana’ya bir Emniyet Müdürü geldi, Cevat Yurdakul! Hatay’dan teşrif etmişti ve Ecevit’in koalisyon hükümetinde kuvvetli desteği vardı! Herhalde geldiği gün ÇGC’inde  esti gürledi, her tarafı  POL-DER polisleri ile doldurdu ve ard-arda  masum ülkücüler öldürülmeğe başlandı! Toplantıda bulunanlar bilir,”Aman müdürüm yapmayın, burası Hatay değildir, sokaklardaki kanı artırırsınız.” demiştim! Dost olduk ama hiç dinlemediler! Allah rahmet etsin, herşey bir yana vatansever bir adamdı! Yıllar sonra zamanın Cumhuriyet Gazetesi Temsilcisi  Çetin Yeğenoğlu, şimdi rahmetli olmuş  Adana Cumhuriyet Başsavcısı İhsan Eroğlu’na bizim için “Efendim bu arkadaşımız olmasaydı 1980’den  önce Adana sokaklarından çok kan akardı.” dedi. Bilmiyoruz  Ramoğlu  bunları biliyor mu? Nasihat dinler mi?   Çukurova çok hassas  dengeler üzerinde kurulu  bir bölge, çok kaşıntı yapmamak gerekiyor!

 

14 Ağustos 2016 tarihli Sabah Gazetesi Güney sayfasında, 430 bin oyla Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen   MHP’li  Sözlü için ne buyuruyor:

 

“MHP’liHüseyin Sözlü ile bazı belediye başkanları kapalı kapılar ardında Bahçeli’nin gitmesi gerektiğini, yerine Meral Akşener’in gelmesi gerektiğini söylüyorlardı. Yıkım ekibi, FETÖ’nün desteğiyle kongreyi yaptırmak için var gücüyle çalıştı.Darbe gecesi havada uzun süre kalmaları için F-16’lara yakıt ikmali yaptıran FETÖ’cü Tuğgeneral Bekir Ercan Van da Bahçeli’nin gitmesi için çalışıyordu. Meral Akşener’e yüklü miktarda paralar akmıştı.Sözlünün de para gönderdiği devlet kayıtlarına girmişti. Sözlü’nün kafasına saksı düştü sanki. Birden aklına Adana’daki Kenan Evren Bulvan’nın adını Devlet Bahçeli Bulvarı olarak değiştirmek geldi. Meclis üye tam sayısının 3’te ikisine bakmadan karar aldı. Bahçeli’yi böyle kandırmak istedi.Valilik onayını beklemeden de tabelayı astı.MHP’li Ali Uğur Akbaş, Sözlü için ‘İhânetini böyle gizlemeye  çalışıyor’ dedi.”

 

Biz ülkücü şahıslar  Sözlü zamanında  belediyenin kapısından giremedik; acaba  tamamen ihbar niteliğindeki bu açıklamalar için herşeyden evvel Sözlü ne yapmıştır? Ya Meral Akşener, gördü mü acaba? Hain, şu yüklü paraları ne yaptı? Bari bize de bir ekmek parası gönderse! MHP’lillere sorun; Hüseyin’in  belediyesi ülkücülerin üzerinden silindir gibi geçti;  çocuklarımız tefecilerin elinde kaldı, evlerini  Belediye tedarikçileri  yağmalıyor! Acaba haberleri var mı? Bu kuş Ali Uğur Akbaş değil Allah’ın kuşu! Konuyu dağıtmayalım, Ramoğlu  okusun bunları! Fakat bu kadar fazla,Sözlü’ye  iftira atıyor da başkan neden dâvâcı değil!

 

Allahım  Yarabbi? Lütfen  bu adamın 15-19-20-22 tarihli Sabah-Güney sayfa yazılarına savcılar baksın! Ben olsam kırk kere çağırırlardı! Memlekette ne kadar ihanet varmış ve hainler içimizde geziyormuş da haberimiz yokmuş!15.08.2016 tarihli yazıdaki hainler listesinden bir adam:

 

“Enver Altaylı: Eski istihbaratçı…O da bir CIA ajanı…”  Liste uzun, âilenin  Adana’da geçen sene açılan ve ilk yılda 5 milyon lira zarar eden TED kolejini,  Cemaat’ın okulu sanıyor! Bununla bitmiyor 19.08.2016 tarihli müteakıp yazıda Altaylı’nın  kardeş Kazakistan’da  Cemaat ihtilâli hazırladığını yazıyor! Daha ilginci Abdullah Öcalan ve Altaylı dostluğu! Acaba Sayın Altaylı eski istihbaratçı mı, yoksa  hâlen  devam ediyor mu? Şu CIA’da ne enayi imiş doğrusu! MİT elamanını  kendi elamanı yapabiliyor! Hem de iliklerine kadar Türklük işlemiş bir adamı?

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.