DOLAR
8,7540
EURO
10,3906
ALTIN
496,61
BIST
1.391
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Gök Gürültülü
25°C
İstanbul
25°C
Gök Gürültülü
Pazartesi Gök Gürültülü
26°C
Salı Gök Gürültülü
25°C
Çarşamba Parçalı Bulutlu
27°C
Perşembe Parçalı Bulutlu
28°C
ZİYA GÖKALP MÜZESİ Kenan EROĞLU Ünlü düşünürümüz Ziya Gökalp konusuna devam ediyorum.  Bu gün Ziya Gökalp’in büyük damadı  Ali Nüzhet Göksel’in  “ZİYAGÖKALP MÜZESİ” açılışı nedeniyle 1956 tarihinde  ulusal ölçekte yayın yapan  “VATAN” gazetesine yayınlanan açıklamasını yorumsuz olarak aktarmak istiyorum.          “ Dün (23 Mart 1956) Ziya Gökalp’ın doğumunun 80. yıldönümü idi. Bu vesile ile Diyarbakır’daki evi...
SECCEDEN SEHPAYA ELMA VE BIÇAK Asena Kınacı MORAL Ş. Adnan Şenel tarafından yazılan “Secdeden Sehpaya Elma ve Bıçak”*, “ismiyle müsemma” diyebileceğimiz bir roman: Yüreği imanlı alnı secdede bir gençliğin sehpalarda, işkencelerde, falakalarda, Filistin askılarında umutlarının ellerinden alınışını anlatmış ve adına da yakışmış. Ak alınlarıyla secdeden sehpaya gidenleri en güzel anlatan...
YUNUS EMRE’YLE HASBİHAL – 13 Ahmet URFALI      Yunus, şairden çok bir filozof ve ahlâkçı idi. Düşüncelerini tasavvufa dayanarak savunmaktadır. Onda tasavvuf kaos içindeki bir toplumda kozmoza varan bir yoldur.                                                   İ.Hakkı Baltacıoğlu 37. Aşk uluları söyledi aşktan kuruldu bu yurt Gönül kardeşliğinin ışığı alınlarda şavklandı Yıldızlardan sağılan sevgiyi çoğaltıp bengisuyla Kırbalar...
Bosnalı Bir Kahraman          İ S M E T  H O C A Ahmet  B.KARABACAK         Kısa bir süre önce Bosna Kasabı denen bir cani Avrupa mahkemesi tarafından ömür boyu hapse mahkûm edildi. Bu hüküm yüzlerce masum kişiyi  ne geri getirir, ne de acıları  yok eder. Binlerce Bosnalı kadının ve kızın tecavüze...

HARAÇ MEZAT ÜLKÜCÜLÜK

HARAÇ MEZAT ÜLKÜCÜLÜK

Ali ALPARSLAN
SMS:0542.311.1564

Meral Akşener Cumhurbaşkanı’na mektup yazmış; “Çevremden tutuklama yapacağınıza beni tutuklayın” demiş! Gerçekten doğrusu bu değil mi? Siyasi manevralar insan kişiliğinin önüne geçmemelidir! Maalesef böyle bir kişilik aranır haldedir.

HARAÇ MEZAT ÜLKÜCÜLÜK

Ülkücülük ve Ülkücülere yönelik operasyonlar maşallah durmak bilmiyor! Efendim parti içinde muhalefet ettiği için ihraca maruz kalan Meral Akşener’in avukatlarından biri “Fetocu” imiş! Yakaladık, vurun abalıya; çuhalının iktidarı devam etsin! Esasında ülkücülüğü korumak iddiasında olan MHP meseleye sahip çıkıp vekillik ve Meclis Başkan Vekilliği yaptırdığı zata sahip çıkması gerekmiyor mu? Bahçeli’nin Meclis İdare Amirliği yaptırdığı Adana gözdesi kürsüden “Cemaatçı” olduğunu ifade etmişti, kişi cemaate ait evlerde kalarak okul bitirmiş ve çiçeği burnunda bu Orman Mühendisi bir anda Adana Orman Bölge Müdürü, arkasından da Aytaç Durak tarafından ASKİ Genel Müdürlüğü’ne getirilmişti! Onu siyasete atanlar Seyhan Oteli’nin de sahibi olan Pınar Madencilik’di; fakat yükünü tutarak, MHP’nin en en fazla para harcayan adamı ve Genel Başkan’ın bir numaralı adamı oldu! Acaba arkasındaki güçlü destek kimdi? Sarıcam’ın güya MHP’li Belediye Başkanı Bilâl Uludağ, Hukuk Müşaviri Yusuf Özer; Aytaç Durak ve Zihni Aldırmaz devrinin kara kutusu mevkuf Ferhat Yüksel’e sormak gerekiyor!

Ülkenin başından başarılı olamayan bir ihtilâl masalı geçti; Cumhurbaşkanı ve Genel Kurmay’ın etkili yerlerinde yaverlere kadar “Fethullahçılar” elegeçirmiştir! Hergün yeni bir haber çıkıyor; dünya kadar adam toplanarak kodese atıldı! Bütün bunların yanında Akşener’in avukatlarından biri de “Fetocu” imiş! Devlet ve Hükümet adamları bir özür veya nedamet beyanı ile işin içinden sıyrılırken bu adamın durumu neden günlerdir medyanın manşetinde? Anlamak ve izah etmek mümkün mü? Akşener Türkiyem TV’de” Bu operarsyonlar bu kafa ile giderse AKP’den dışarıda kimse kalmaz hepsi cezaevine girer” mealinde bir beyanda bulunmuştu; buna katılmamak mümkün mü? Eh adam MHP’lilere selâm vermişse potansiyel suçlu, AKP’li ise bir özürle işi atlatabilirsiniz!

Ülkücülerin partisi MHP, mensuplarını savunamadığı gibi muhalefet asabiyetinden kendi kafasına kurşun sıkıyor ve insanları adeta AKP’ye yönlendiriyor!n Bunun adı nedir elbette, ”Haraç Mezat Ülkücülük” başka birşey söylemek imkânı var mı? Daha Haziran 2015 seçimlerineden hemen sonra AKP’in akıl hocaları “Devlet Bey devleti için partisini feda etti” deyip de, buna MHP üst yönetimini iknaa etmedi mi? Halbuki ülkücülerin devletin yanında bulunması isteniyorsa bir siyaset markası olan “Ülkücülük”ün ismen de cismen de ayakta kalması gerekmiyor mu? Gerçekten MHP barajı aşamazsa AKP %75 olur mu, bu mümkün mü, biraz akıllı olmak gerekmiyor mu?

Bir kere bizim gibi akıllı veya akılsızlar olduğu müddetçe MHP hiçbir şekilde barajın altında falan kalmaz; MHP’nin cesedi bile barajın üzerindedir! Acaba bu konum da mı çok görülüyor! Çünkü %25’leri aşmış bir MHP ve ülkücülüğün, iktidar partisini %40’ların altına çekmesi tecrübeler ve kamu oyu yoklamaları ile sabittir! AKP Devlet’in, Hükümet’in ve partinin “Cemmat”e dönüşmesinin içinden çıkmış da, bu işi MHP için düşünmek tam bir eksik zekâlılıktır! “Feto”nun en az bulunduğu siyasi camia mutlak olarak ülkücülerdir! CHP’li olması gereken dünya kadar aydın “Taraf Gazetesi “ örneğinde olduğu gibi “Cemaat”e hizmet etmedi mi?

Bir Marksist anlayış üzerine kurulmuş siyasi Kürtçüler’e çok aldırmayın; anladık ki adamlar “Fetocular” ile birlikte çalışmışlar ve bir çok “Feto” rütbelisi şu anda Kandil’dedir! Devlet tesbit ve ifşaa etti ki “Fetocular” yıllarca operasyonları günü gününe ve saatine kadar PKK’ya bildirmişlerdir. Bu derece yoğun bir ağın içinde bazı MHP’li sanılanların bulunduğunu düşünmek bile akıl kârı değildir! Bu olsa olsa Bahçeli iktidarını devam ettirmek için bir senaryodur; böyle bir işe inanan ve çıkar gözmetmeyen bir ülkücü varsa o da paranoyakdır!

Bayram tatili dolayısiyle MHP vekilleri Anadolu’ya dağılmış ve Meral Akşener’in “Fetocu” olduğunu yaymaktadır, halbuki ülkücüler böyle laflara sadece gülüp geçiyor! Partide canlılık yok, İl Başkanları bile gelmiyor! Halbuki birçok MHP başkanı veya vekili 15 Temmuz evvelinde Meral Akşener’in yanında yer almak için yarış yapıyorlardı! Şimdi ne oldu ve ne değişti! Akşener’in yanında resim çektirenlerden bir kısım kişiliksiz görevliler Bayram’da Bahçeli’nin elini öpüyorlardı! Gerçek ülkücü bunu yapmaz, demek ki kendilerini temsil edenler ülkücü falan değilmiş!

Meral Akşener Cumhurbaşkanı’na mektup yazmış; “Çevremden tutuklama yapacağınıza beni tutuklayın” demiş! Gerçekten doğrusu bu değil mi? Siyasi manevralar insan kişiliğinin önüne geçmemelidir! Maalesef böyle bir kişilik aranır haldedir!

Muhabbetle.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.