ÖN YARGI

Zeliha Alkan

MHP, MHP OLMALI……

Bu haber 03 Kasım 2016 - 4:44 'de eklendi ve 794 kez görüntülendi.

Gültekin ÖZTÜRK

 

Hayatımın elli yılı Türk Milliyetçiliği/Ülkücülüğü milli davasına hizmet etmek gayretiyle geçti. Ne dün ne de bugün sigara içmek dışında yaptıklarımdan ve yaşadıklarımdan asla pişman değilim. Aksine büyük gurur duyuyorum.

Bugün hareket kabiliyetimi kısıtlayan hastalığım sebebiyle kutsal saydığım siyasi davama yeteri kadar faydalı olamamanın üzüntüsünü içinde bu yazıyı yazıyorum.

Bu yazımın bazıları için sevimsiz olacağını, birilerine rahatsızlık vereceğini hatta kimilerinin sert/çok sert tepki vereceğini bilerek yazıyorum. Bütün bunlardan gocunmuyor, korkmuyorum. Bütün endişem, samimi Ülküdaşlarım tarafından anlaşılamamak ya da yanlış anlaşılmaktır. Mevlana’nın dediği gibi “Siz ne kadar anlatırsanız anlatın, anlattıklarınız karşınızdakinin anladığı kadardır.” Zira bazı hususları anlatmakta yeterli olamayabiliriz. Tıpkı Sayın Bahçelinin ve genel merkezimizin sıkça yaşadığı gibi… Dilerim ben bu anlaşılamamazlık halini yaşamam.

Ve esas meseleye geçelim;

Türk Milliyetçileri/Ülkücüleri bir an için iktidardaki partinin AKP olmadığını ve Cumhurbaşkanlığı makamında da Sayın R.Tayyip Erdoğan’dan başka birinin olduğunu varsayalım. Lütfen soracağım sorularımı bu varsayıma göre cevaplayınız.

Uğruna mücadele verdiğimiz Türklük davasının “Milli Devlet güçlü iktidarında”;

  • PKK/PYD/IŞİD/THKP-C/FETÖ ve benzeri terör örgütleri ile bugünkünden farklı hangi yöntem ve söylemlerle mücadele ederdiniz?
  • AB/ABD/RUS/ÇİN gibi küresel ve bunların güdümündeki bölgesel devlet ve unsurlarla bugünkünden farklı (dünden ayrı) nasıl bir ilişki izler hangi farklı pozisyonları alırdınız?
  • Cumhurbaşkanımızın ülkemizi ziyaret eden yabancı misyonu tarihte kurduğumuz 16 Türk devletinin üniformalı askerlerinin taşıdığı bayraklarla karşılamasını izlerken, aklınıza herhangi bir olumsuzluk gelir miydi ya da buna karşı çıkar mıydınız?
  • Milli Ülkümüzü iktidara taşıyan siyasi partinizin girdiği bütün seçimleri rakiplerine uzak ara kazandığını görseydiniz temsilcilerinizin sizi temsile devamları hakkında neler düşünürdünüz?
  • Daha açık bir ifadeyle sorarsak; Bugün iktidar olan AKP’lilerin kendi temsilcilerine baktığından farklı bir gözle mi bakardınız yoksa aynı hayranlıkla gurur duyarak mı bakardınız?
  • Kendi siyasi partinizin lideri ve yönetim kadrosuna alenen hakaret eden, birbiriyle kanlı bıçaklı, birinin ak dediğine diğerinin kapkara dediği bir taraftar topluluğuna siz seçimlerde oy verir miydiniz?

Size bu sorularımdan sonra izninizle iki soru da kendime sorayım, cevaplayarak da bu yazımı noktalayayım;

  • Acaba inandığım Türklük Ülküsü uğruna severek adadığım hayatımın elli yılını benim için hayal kırıklığı ile neticelenecek bu soruları sormak için mi harcadım?

Elbette hayır! Bin kere milyon kere, milyar kere hayır!

  • Peki, bu soruları sorduğum için utanmalı mıyım, sıkılmalı mıyım?

Elbette hayır! Bin kere milyon kere, milyar kere hayır!

Ben değil, beni bu duruma getirenler, gençlerin Ülkü Ocakları yerine başka ocaklara gitmesine, Ülküdaşım dediğim kırk yıllık kadim dostların başka siyasi organizasyonlarda yer almasına yol açanlar utanmalı, sıkılmalı.

Ve bu kabul edilemez olumsuzluğun, kendini anlatamamazlığın sorumluları derhal beni bu hüsran ve elim durumundan kurtaracak “Büyük davamızın şehit, gazi ve mağdurlarını tatmin ederek Türk Milliyetçilerini/Ülkücülerini birleştirecek” bugünkü anlaşılmaz durumdan farklı bir pozisyon almalı….

Dilerim bu yazımın muhatapları ne demek istediğimi “Kavramış” kavradıklarını “Anlamış” anladıklarını da “Anlatacak” olgunluğa ve şuura ulaşmışlardır.

Esen kalınız…..

Not:

Lütfen cevap ve yorumlarınızı bu platformda belirtiniz. Ya da e-posta ile bildiriniz.

gzsiva@gmail.com

siva54@mynet.com

Gültekin ÖZTÜRK
Gültekin ÖZTÜRKgzsiva@gmail.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.