DOLAR
8,7540
EURO
10,3892
ALTIN
496,61
BIST
1.391
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Gök Gürültülü
23°C
İstanbul
23°C
Gök Gürültülü
Pazar Gök Gürültülü
25°C
Pazartesi Gök Gürültülü
26°C
Salı Parçalı Bulutlu
26°C
Çarşamba Parçalı Bulutlu
27°C
Kurallar çiğnenmek için değil uyulmak içindir Toplumlar huzur içinde yaşadıkları zaman mutlu olurlar. Mutlu olunması toplumdaki olumsuz söz, davranış ve eylemlerin hiç olmaması veya az olması sonucunu getirir. İnsan bireydir ama toplumda yaşamaya elverişli sosyal bir varlıktır. Birey yalnız yaşadığı zaman değil insanlar arasında yaşadığı sürece mutlu olan canlıdır. Yaratan...
Bosnalı Bir Kahraman          İ S M E T  H O C A Ahmet  B.KARABACAK         Kısa bir süre önce Bosna Kasabı denen bir cani Avrupa mahkemesi tarafından ömür boyu hapse mahkûm edildi. Bu hüküm yüzlerce masum kişiyi  ne geri getirir, ne de acıları  yok eder. Binlerce Bosnalı kadının ve kızın tecavüze...
Bir meselden çıkan ibret! Harun KILIÇ Adamın biri gitmiş Nasreddin Hoca’ya “Yahu hocam bizim ev pek dar, sığamıyoruz bir türlü, ama büyük eve de paramız yetmiyor, ne yapayım?” diye sormuş. Hoca bu abuk soru karşısında ne desin, kafasını karıştırmış biraz, düşünür gibi yapmış sonra da “Senin tavukların vardı değil mi?”...
Yumurta tavuk, tavuk yumurta hikâyesi Fuat YILMAZER Yaptıklarının farkındalar mı bilemem ama ülkemiz çok sıkıntılı döneme giriyor. İktidar bloğu da, muhalefet bloğu da sevgisizlik, ayrışma, kutuplaştırma politikalarını bilerek isteyerek sürdürüyor. Halk ekonomik anlamda perişan, sosyal ve siyasal anlamda hoşnutsuz, iktidar buna çözüm yolu üretmek, çare bulmak için çalışmak yerine futboldaki...

EVET KAŞINTISI

EVET KAŞINTISI

    Hamza ALPARSLAN

       hamzaalparslan.80@gmail.com

 

Eh inşallah “Evetçiler” de “Hayırcılar” da başarılı olur; lâkin  Rusya dostumuz Moskova’da  PKK-PYD’ye  konferans yapmış, Amerika’nın görüşleri zaten belli!  Hazır Kürtler Suriye’de  bir vatan kapmışken, Kuzey Suriye Kürt  Devleti ‘ne de  tıpkı Irak gibi kendimizi  hazırlayalım ve anlamsız “Kırmızı Çizgiler”i  kafalardan silmeye bakalım. Nasıl olsa Suriye’ye girerek itibarı kurtardık, paramız var harcamaya devam edelim.

 

 

EVET KAŞINTISI

 

16 Nisan’a gün sayarken yakın zamana ait henüz  tarih olmamış  bazı nahoş olayların kaşınmasına son sür’at devam ediliyor. Tabiî olarak  bu kaşıntılar âdeta şüpheleri  haklı çıkaracak bir şekilde  Cumhuriyet dönemine yöneliyor; “Osmanlı Hanedanı, İstiklâl Mahkemeleri, Türkçe Ezan, Milli Şef, Lozan”; bizler gerçekten  AKP’nin ilmî usullerle çalıştığına inanıyorduk! Referandum elbette bir seçim değildir, partiler veya düşünceler arası  savaş olmadığına müdrik olunduğunu sanıyorduk! Ey vah yine yanılmışız; şu AKP’nin ne kadar lehinde düşünsek, yine de  torbadan  aksi şeyler çıkıyor! Aydınları hedef gösteriyorlar; da  bu kadar aşırı ve çoğunluğa dönüşmüş  İslâm nefretinin  içini doldurmak mümkün değil; çünkü ateistler bile  dini törenle defnediliyor da, nerede din düşmanlığı!

 

Hadi İslâmcı basını bir yana bıraktık da; TRT kanalları ve yandaş medyadan, ATV yayınları; ne kadar düşündürücü ve ne kadar itici! Bütün bunlardan “Evet” oylarının arttırılması amaçlanıyor ama  milletin nasıl kamplaştığı veya yeni bir “Cemaatçılık” türünün  kapıları çaldığının sanki farkında değiller!  ATV Haber’i açıyorsunuz “Ver Mehteri Ver” nidaları ile Erken Tan’ın  o çirkin sesi! Yazık ki yıllarca spikerlik yapmış, Türkçe   Allah’a emanet, telâffuz diye bir şey yok! Yani bunlar mı “Evet” oylarını artıracak! Gerçek ilim adamları sinmiş, etrafı korku salmış, pespaye programlara kimse karşı çıkamıyor! Doğru veya yanlış akademisyenler açığa alınmış, kürsüler boşaltılmış da  dersler boş; imamdan hoca aranıyor! Tarih kaşıntısı  “Dünyanın en büyük köprüleri  ve  “El-Bab”  haberleri ile destekleniyor!  Amaç “Evet” oylarını attırmak!

 

“Fetö” hareketi de böyle yer edinmedi mi? Cumhuriyet ve Atatürk’ü iğnemeler ile  15 Temmuz’a geldik; millet elbette  kalkışmayı yabana atmıyor, kendine göre dersler çıkarıyor da, devletin duruşu ve  devam eden  algı yönetimi  haddini geçmiş, usanç çizgisine gelmiş! Operasyon, operasyon, operasyon, herkes korku içinde! Arada bir kaçırılan kız, kuyuya düşen köpek, dolmuşlarda tacizler ile yapay gündem yaratma ve tarih  tahribini unutturma gayretleri! Bütün bunları kimse yutmuyor, herkes işin farkında, süratle “Evet” diyecekler “Hayır”a yöneliyor! Halk Cumhurbaşkanı ile  şu görüntüler arasında  bir mesafe istiyor da, bu sefer  Yiğit Bulut çıkıyor saatlerce TRT’de ahkam kesiyor! Varlık yönetiminin  idaresine de memur edilmiş, daha ne ister?

 

CHP koşuyor, koşuyor da nefesi kesilmiş hasta ve hantal bir vücut!  Battıkça batıyor! MHP sanki kendi referandumu imiş gibi yine kendi tabanına saldırıyor! Her iki muhalefet de  çarpık hezeyanlar ve tarih olmamış hadiselerin  gerçek gibi takdimi hususunda bilgisiz ve çaresiz! Tarih fetvasını “Alaylılar” veriyor da, hiç “Alaylı”dan tarihçi olur mu? Cemaatın  tarihçileri fos çıktı ve “İhtilâl” kalkışmasına dönüştü, bu memleketin âlimi nerede?  Hani Cumhurbaşkanı  tarih konularında kararı “Tarihçiler” versin diyordu! İşte saat  dokuza geldi ki ATV’de  Can Okanar  çıktı ve okumaya başladı!  Atatürk için  “Bir insan  hem komutan, hem devlet adamı, hem de ilim adamı olur mu “ diyorlardı da işte oluyor! Helâl olsun  ihtiyara, gençleşmenin yolu  işbirlikçilik!

 

Amerikalı’nın TV’si,  akşam haber mi, yorum mu olduğu belli olmayan  bir tarzda “Hayırcıyım” diye bağıracak,  tahmin etmemek için  akılsız olmak lâzım! “Tarafsız haber m?”  kim kaybetmiş biz bulacağız! Doğru ve dürüst haber nerede? Adam “Nutuk” okuyor da Türkçe’den hiç geçer not alamamış, Hıfzı Veldet  lisanını kim anlayabiliyor! Yazık ki  Amerikan üslübu  “Nutuk”un da  ırzına geçmiş! “Burası Türkiye, ne arıyorsunuz kardeşim” demeyin! Ne yapalım  biraz birşeyler seyredelim de kafa dinleyelim  diyoruz! En iyisi biraz “Sözcü” okuyalım da rahatlayalım!

 

Harika çocuk artistik bir pozla  Cumhurbaşkanı ve Başbakan’ın “Hayır diyenler terörist” sözlerini  Kenan Evren’in  zamanındaki sözleri ile karşılaştırıyor! Demek daha 1980’lerde duruyoruz; değişmeyen ve değişmeyecek bir kafa! Müzmin muhalefet  ilişiği kesilen akademisyenleri konu etmiş, akıllı dediğimiz adam da  Devlet Bahçeli’nin  konuşmalarını fişlemiş, çoşkun adam belli ki muhabirlikten gelme  “Kuyu” hikâyesini  günümüz siyasetine uyarlıyor!

 

Eh inşallah “Evetçiler” de “Hayırcılar” da başarılı olur; lâkin  Rusya dostumuz Moskova’da  PKK-PYD’ye  konferans yapmış, Amerika’nın görüşleri zaten belli!  Hazır Kürtler Suriye’de  bir vatan kapmışken, Kuzey Suriye Kürt  Devleti ‘ne de  tıpkı Irak gibi kendimizi  hazırlayalım ve anlamsız “Kırmızı Çizgiler”i  kafalardan silmeye bakalım. Nasıl olsa Suriye’ye girerek itibarı kurtardık, paramız var harcamaya devam edelim.

 

Hoşçakalın.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.