Parmak boyası..

HARUN KILIÇ

BİZİM ÇOCUKLAR

Gazi KARABULUT

HÜMANİZMA

Ali BADEMCİ

UÇAN PARTİ

Bu haber 03 Mayıs 2018 - 14:59 'de eklendi ve 287 kez görüntülendi.

Hamza ALPARSLAN

      hamzaalparslan.80@gmail.com

 

MHP’de gelenek kalmamış; ÜO. dışında  Bahçeli’ye biat eden de bulamazsınız! Ama listeleri o hazırlayacak, yine kefilim diyecek, fakat seçtikleri tarafından terkedilecek ve klâsik otomobillerle başbaşa kalacak, onların da taraftarlığı yok ya! MHP’de liste tartışmaları tehditlere kadar varacak, sonunda da Bahçeli her zamanki gibi kolay yolu tercih ederek  teşkilât feshine gidecektir! İşte bu kadar, böyle gelmiş böyle gider! Genel Başkanın zaten bir iddiası da yok! Bekaa! Kendinden başka bu deyimi bu kadar çok telâffuz eden bulunmuyor! Yani onlar “Bekaasız” adamlar mı?

 

UÇAN PARTİ

 

Tam elli gün sonra,  rejimimizin milli piyango çekilişi, yani seçimler var ya maaşallah demokrasimizin temel kurumları olan siyasi partilerimiz de uçmaya başladı! İşin ilginci uçma tecrübesi kazanmamış, yani yumurtadan yeni çıkmış civcivler  daha hızlı! Acele mi ediyorlar derseniz, bilemiyoruz, elbette bir bildiklari ve düşündükleri var! Ne de olsa tasavvufa çok yatkın bir toplumuz; olur ya gaipten sesler gelmiş, “Sen Cumhurbaşkanı” olacaksın diye haber vermiş olabilirler! “Mesih“ bekleyenler de olabilir, çok tuhaf değil! Bizim ülkücülerden de cezaevinde  “mesih” bekleyip kendini unutan ve kanunlardan bile haberleri olmayanlar vardı! Burası Türkiye, Allah müslümanları korusun, arkasından bir şey çıkmazsa temenni de deseniz dua da deseniz güzel! Peki müslüman olmayanlar ne olacak demezler mi adama!

 

Şimdilik karada-havada-denizde uçan partimiz, en genç olanı yani İyi Parti! Hatun kişinin  MHP’ye Genel Başkan olmasını elinden aldılar ama, sür’atinde bir değişiklik olmadı, eski partisinden ayrıldığı günden beri Cumhurbaşkanı adayı! Civciv mi, erken öten horoz mu, bilmiyorsun ki, meydana yeni çıkmış pehlivan! Güreşebilir mi güreşemez mi, yiğit mi şaklaban mı ne bilelim! Göreceğiz arşın hesabına çok kalmadı! Kadim ülkücüler birbirine soruyorlar: Hâlâ mı MHP’lisin! Hatun kişinin hayatında ülkücü saflarda bulunmuşluk yok,  bildiğimiz gibi DYP’de siyaset yapmış! Peki ülkücülükle bağlantısı neydi de, MHP’ye davet edilip milletvekili ve Meclis Başkan Vekili yapıldı! Ağabeyi eski İl başkanlarındanmış da kendisini şunlara bunlara emânet etmiş! Peki o şunlar bunlar nerede? Hiç hatır sormuş mu? Ne gezer!

 

Allah var hatun kişinin ülkücülük diye bir meselesi ve iddiası yok!  Türkeş Bey’e ilgi ölümünden sonra aydınlarda moda olmuş dozda! Fakat çok ilgi çekici eski partisinden yanında kimse yok; onlar kaçanlar olmuş! Peki ya ülkücüler, partinin tamamı eski MHP’li! Sanırız bunlar da uçanlar ve uçuranlar! Hanımefendiye   ne alâmetler yapıştırıyorlar, kadından imam olmaz ama bakarsınız ülkücüler onu da yaparlar! Malum ülkücülerin din anlayışları da değişik kendini şaman zannedenler hatta son zamanlarda moda deyimle “deist” olanlar bile yok değil! Velhasıl doğru veya yanlış herşeyden bir parmak, işte günümüz ülkücülüğü!

 

Ana muhalefet iktidar gibi seçim çalışmalarına ihtiyatla girdi!  Cumhur Cephesi MHP ile kendini garantiye aldığına hiçbir surtette ihtimal vermiyor! Vergi affı gibi yeni kazanımlar peşinde! Kılıçdaroğlu  en az referandum sonucu alacak garantili proje istiyordu ama tutturamadı! SP ve HDP gösteriş, olduğundan fazla görünme çabasında! Elbette SP Cumhur Cephesi’ne HDP de CHP tarafına yatacaktır! İşte şimdiden bir köşeye yazın, cepheleşme neredeyse merdivenin son basamaklarında! Şahsen benim merak ettiğim şey ittifak içinde MHP’in alacağı rey ne olacak! Geçen seçimlerde HDP’in altında kaldı, herhalde bu seferde  “Uçanlar”ın! Çünkü gürültü çok çıkıyor, MHP tabanı da o ölçüde sessiz!

 

5 Mayıs günü  Cumhurbaşkanı ve Milletvekili adayları belli olacak! Bakalım  partilerde ne gibi depremler yaşanacak! Özellikle CHP-MHP ve İyi Parti’de!  İktidar partisinde çok ses çıkmaz, çünkü lider kuvvetli ve muktedir! CHP’de partiye bağlılık fazla, belki de Mustafa Kemal’den kalan ve aslı İttihat Terakki içinde gömülü olan  tek müsbet haslet! MHP ve İyi Parti’de büyük dalgalanmalar olur! Bu parti zaten teşkilat kurulması sürecinde en az %50 kan kaybetti! Parti hatun kişinin çeyrek popülaritesi ile gidiyor! Önce teşkilatlardan şimdi de listelerde adını görmeyip de tasfiye olanlar  seçim sonu durumuna göre Meral’siz bir parti olmayı başaracaklardır!

 

MHP’de gelenek kalmamış; ÜO dışında  Bahçeli’ye biat eden de bulamazsınız! Ama listeleri o hazırlayacak, yine kefilim diyecek, fakat seçtikleri tarafından terkedilecek ve klâsik otomobillerle başbaşa kalacak, onların da taraftarlığı yok ya! MHP’de liste tartışmaları tehditlere kadar varacak, sonunda da Bahçeli her zamanki gibi kolay yolu tercih ederek  teşkilât feshine gidecektir! İşte bu kadar, böyle gelmiş böyle gider! Genel Başkanın zaten bir iddiası da yok! Bekaa! Kendinden başka bu deyimi bu kadar çok telâffuz eden bulunmuyor! Yani onlar “Bekaasız” adamlar mı?

Muhabbetle.

Hamza ALPARSLAN
Hamza ALPARSLANhamzaalparslan8@gmail.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments