AK  SEÇİMLER

Bu haber 25 Haziran 2018 - 18:25 'de eklendi ve 788 kez görüntülendi.

     Recep SAVRAN

     recepsavran49@gmail.com

 

Nasıl olsa  MHP de İyi Parti de  ülkücülere sahip çıkmayacaktır, AKP’nin ak seçimler hatırına ülkedeki Türk ve ülkücülük sorununa el atması gerekiyor! Ülkücüler de normal bir hayat sürmek istiyor! Ahir ömründe ülkenin kıyağını görmek istiyor!  Kürt sorununu dilinden düşürmeyen hiçbir aydın Türk sorununu görmüyor! Bari devlet görsün!   Ömür kısa yol uzun, uzun ince bir yol!  Kahramanlık tarihin seyrini değiştirmektir.

 

AK  SEÇİMLER

 

Gürültüyü patırtıyı bırakın Allahaşkına; adam  adam gibi seçim aldı! Torbalar ile oy kullanılmış, hile yapılmış iddiaları palavradan ibaret! Cumhur ittifakında iki ortak da umduğuna kavuştu. Bahçeli’nin zaten bundan fazla beklentisi yoktu, elli civarındaki vekil eline de yüzüne de yeter! HDP ve İyi Parti ile aynı durumda, düşmanlarına bakarak dostluğu ayarlaması lazım! Lazım olmaya lazım da ufuk yok! Hatay gibi yeni listelerle gidilen seçimlerde büyük başarı var; Mersin’de Büyükşehir Belediyesi senin elinde olmasına rağmen tek vekil, Olcay Kılavuz! Adana rezalet 6 vekillik potansiyel 2’ye düşmüş!  Değişmez vekil Varlı’ya yeni bir akraba eklenmiş, doğrusu Adana’ya yazık! İstanbul düşük 100 vekillikten ancak 7! Sana da yeter bana da! Hayret Zühal Topçu kazanamamış Genel Başkan Yardımcılığını kim yapacak?

 

AKP’nin yapacakları belli; mutlaka ekonomiye çekidüzen verecek ve terörle mücadeleyi ısrarla sürdürecek. Tabi bunun başında sınır güvenliği Afrin ve Fırat Kalkanı kazanımlarını bir an evvel Münbiç’e tahvil etmek. Bilinmeli ki bu partiye seçimi bölücülüğe karşı kararlı mücadele tutumu kazandırmıştır. Bu konuda MHP, hatta İyi Parti’nin samimiyetle devlet yanında olacağını söylemek için vakit erken değildir.

 

Bahçeli seçim sonuçlarını tarihi başarı olarak nitelendiriyor,  doğrudur ama kimin için? Elbette AKP için bu tesbit yerindedir, fakat MHP için asla! Çünkü MHP’nin geleceğe yönelik ne bir stratejisi ne de projesi bulunmamaktadır. Dolayısiyle  yaşayan milliyetçiliğin MHP hiç farkında değildir. Sanki  bir adım ileri gidilmemesi için yemin edilmiştir; HDP kadar oy  reva görülüyor ama, vekil sayısı onlarda daha fazla! Adam gibi Kürt tahlili yapması gereken milliyetçiler sokak adamları gibi düşmanlık yapıyor! Kürt meselesini el ele veren halklar gibi el ele vermesi gereken iki toplumun da aydınlarıdır. Fakat ne yazık ki bu konuda teşebbüs bile yoktur! İşin üzücü yanı da bu değil mi? Kürtler arasında huzuru sağlayacak Bitlisî gibi birine elbette çok ihtiyaç var! Devlet içinde devletleşmek mutlaka mümkün değil ama pek ala ululaşmanın önü açılabilir!  Çünkü bu iş inkar edilecek veya gizlenecek boyutları aşmıştır!

 

Devletimizin aslî unsur olarak görmek zorunda olduğu Anadolu’ da insanlara Kürtler kadar kıymet verilmediği bir gerçektir. En fazla bakımsızlık ve işsizlik  ülkücüler arasındadır, pekala FETO boşlukları o fedakâr insanlarla doldurulabilir! Elbette ülkücülerin rey verdiği partiler onlara yeterince sahip çıkmamaktadır! MHP’nin ilgisizliğinin ortaya çıkardığı İyi Parti de maalesef ülkücüleri sattı ve bunun cezasını da gördüler! Ülkücüler rey verdikleri partilerde haklarını aramalıdır! Ağlamayana kimse meme vermez! Evvelki yıllarda olduğu gibi devlet ülkücülerden ürkmemelidir. Bilinmelidir ki Tayyip Erdoğan’ın seçilmesi için onlar AKP’lilerden ziyade bir heyecanla rey vermek için sıraya girdiler! AKP oyları ile Cumhurbaşkanı oyları arasındaki fark tereddütsüz ülkücülerdir; devlet bunun idrakinde olması gereklidir!

 

Ülkücüler artık üvey evlat olmaktan kurtarılarak rejime entegre olmalıdır. Görülüyor ki HDP hariç her partide ülkücü oylar var! Onları işsizlik bakımsızlıktan kurtarmak şarttır! Bir camia dünyanın hiçbir yerinde 38 yıldan beri bunalımda bırakılmaz. Böyle bir durumu hiçbir sosyolojik anlayışla izah edemeyiz! MHP dahil seçilenler içinde hakkıyle ülkücü pek azdır! Hiç dikkat ettiniz mi? Seçilenler yar ve yaran takımından! Ülkücüleri ne zaman normal vatandaş olarak göreceğiz?

 

Devlet Başkanı Türklük sorununu en az Kürt sorunu kadar ciddiye almak zorundadır! Bu inceleme ve çalışmaya ülkücülerin sorunlarından başlanmalıdır! Her ortamda kenara bucağa atılıyor ve itilip kalkılıyorlar! Geçmişte örneklerini gördüğümüz gibi çoğu zaman mafyanın  kucağına atılıyorlar! Kabadayılara ve dayılara kullandırılıyorlar! Artık yeter dünün gençleri bugün 50’li yaşları devirmiştir, ama açlık ve yokluk devam ediyor!

 

Nasıl olsa MHP de İyi Parti de ülkücülere sahip çıkmayacaktır, AKP’nin ak seçimler hatırına ülkedeki Türk ve ülkücülük sorununa el atması gerekiyor! Ülkücüler de normal bir hayat sürmek istiyor! Ahir ömründe ülkenin kıyağını görmek istiyor!  Kürt sorununu dilinden düşürmeyen hiçbir aydın Türk sorununu görmüyor! Bari devlet görsün!   Ömür kısa yol uzun, uzun ince bir yol!  Kahramanlık tarihin seyrini değiştirmektir.

 

Muhabbetle.

Recep SAVRAN
Recep SAVRANrecep.savran@gmail.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments