HIRSIZ MI YOKSA HIRSIZ POLİS Mİ?

Bu haber 27 Eylül 2018 - 15:15 'de eklendi ve 766 kez görüntülendi.

Hamza ALPARSLAN

      hamzaalparslan.80@gmail.com

 

Bizden yazması; elbette bazıları gibi düşünmüyoruz, devletin görevi de yakalamak  ve kendisi ile beraber vatandaşın helâl servetini korumaktır. Böyle bir hadise Adana’da oluyor, başka bir yerde olsaydı bu kadar dikkat çekmezdi. Malum Güneydoğu’da iş makinalarının yakıldığı günler oldu. Belki hala da vardır; lâkin Adana’da olmaması lâzım. E-mail kutumuz açıktır ilgilillerden ilgi ve bilgi istiyor, Sayın İçişleri Bakanı’nın da dikkati sınıyoruz.

 

Adana Emniyet Müdürüne:

 

HIRSIZ MI YOKSA HIRSIZ POLİS Mİ?

 

Bu ülkede Sayın İçişleri Bakanı milletten de devletten de iyi not almıştır, neden? Elbette  Vali ve Emniyet Müdürlerinin dirayetli oluşundan! O sebeble insanımız devlete dua eder durur ve  “Allah Zeval Vermesin” deriz Tabii olarak bu dua aynı zamanda organlaradır! Ama bakın size kanınızı donduracak bir  bir hırsızlık olayı anlatacağım: Hırsızlık yükte hafif bahada ağır şeyler değil; koca bir kamyon, 2 ton ve 1 ton ağırlığında  hidrolik kırıcı! Evet güpe gündüz ve güvenlik kameraları sahasında çalınıyor ve polis bunu bulamıyor. Araştırma ve şüpheliler için  kamyon vakası henüz bildirimde bulunulmamış. Olay Adana-Sarıçam’da olmuş!

 

Çalınan mallar Balkaş İnş.Tic.LŞtd.Şti.’ye ait. Sadece kırıcılar 50 bin TL değerinde. Kırıcılar için şirket temsilcisi (Ç.B) bir ay önce ihbarda bulunmuş. Olay Adana’nın hiç olay olmayan ilçesi, Sarıçam’da vukuu buluyor. Şirket kırıcılardan bir sonuç çıkmadığı için kamyon için bildirimde bulunmuyor ama eninde sonunda bulunacak. Çünkü bu çalıntı mallar amortismandan düşecek ve  kayıp bedeli devlete intikal edecek. Kırıcıların bulunduğu yer hem özel hem de kamu güvenlik kameralarının bulunduğu Sarıçam-Ceyhan Otoyol bağlantısı. Etraf ev dolu, gündüz kaldırıcı getirerek kırıcılkarı yüklemiş ve götürmüşler. 3 ton demir yığınının güvenliği olmadıktan sonra insanlar nasıl yaşar, bunu da siz düşünün!    

 

Derler ki   hırsıza polis göz yummuş! Olur mu böyle şey, tavşana kaç tazıya tut! Veya  başlık olarak kullandık hırsız mi hırsız polis mi, yoksa organize edilmiş bir şebeke işi mi? Şu hırsızlar da hep fukaralar ile uğraşır; şirket sahibi üç kardeş iflas etmiş, ne olur ne olmaz diye satmaya kıyamamışlar, ama elin kıranı almış götürmüş! Vay anasını! Gündüz gözünde gidiyor, evlerden haber veriliyor ama gidildiğinde  kurtarıcı hareket etmiş üç ton demir çoktan yeni sahiplerini bulmuş!

Adana Emniyet Müdürlüğü bu olayın faillerini bulmak  zorundadır elbette işin takipçisi olacağız! Mal emniyeti olmayan yerde  can emniyeti olur mu? Burası bir kamusal alan orada da güvenlik yoksa hiçbir yerde olmaz. Efendim neden buraya koydunuz denilemez, çünkü orada çalışlma  yapılmış ve bu aletler kullanılmış, bu kadar ağırlıkların gündüz gözü ile çalınacağını kim düşünebilir!

 

Bizden yazması; elbette bazıları gibi düşünmüyoruz, devletin görevi de yakalamak  ve kendisi ile beraber vatandaşın helâl servetini korumaktır. Böyle bir hadise Adana’da oluyor, başka bir yerde olsaydı bu kadar dikkat çekmezdi. Malüm Güneydoğu’da iş makinalarının yakıldığı günler oldu. Belki hala da vardır; lâkin Adana’da olmaması lâzım. E-mail kutumuz açıktır ilgilillerden ilgi ve bilgi istiyor, Sayın İçişleri Bakanı’nın da dikkati sınıyoruz.

 

Muhabbetle.

Hamza ALPARSLAN
Hamza ALPARSLANhamzaalparslan8@gmail.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments