ÖN YARGI

Zeliha Alkan

MHP’NİN BELEDİYELERİ

Bu haber 20 Eylül 2018 - 2:53 'de eklendi ve 1.749 kez görüntülendi.

    Hamza ALPARSLAN

       hamzaalparslan.80@gmail.com

Şimdi mesele 2019 yerel seçimlerde, inanın MHP seçmeni dürüstlük dışında birşey aramıyor ve istemiyor! Belediye vatandaşa eşit olsun, Başkan insanlara karşı samimi olsun yeter de artar bile! Ülkücüler halkın dürüst eliti olmak zorunda değil mi? Göreceğiz umudumuz vekilimiz, eski Ocak Başkanımız  Lütfi Kaşıkçı  bakalım Hatay’da  nasıl bir dizayn teklif edecek! Başaracak mı sınıfta mı kalacak, Adana karanlık!

 

 

MHP’NİN BELEDİYELERİ

 

Açık söylemek ve bir ülkücü olarak itiraf etmek gerekiyor ki  2014 Mahalli Seçimleri’nde  seçim kazanan MHP’li belediyeler hiç de iyi imtihan vermediler. Büyükşehirler sınıfta kaldı, maalesef hizmet üretemediler  ve gerek partililer gerekse  halk memnun kalmadı! Buna karşılık Genel Merkez hiç de tedbir almadı ve AKP’nin gösterdiği cesareti bir türlü gösteremedi.

30 Mart 2014’de MHP  8’il; bunun 3’ü Büyükşehir olmak üzere  113 yerde seçim kazanmıştı. Süreleri dolmak üzere, şunun şurasında  yeni mahalli seçimlere  6 ay, yani 180 gün gibi  az bir zaman kaldı.  Başarılı olamamalarına rağmen   kendilerini  Kaf Dağında görenlerin  hemen hemen tamamı  yeniden aday olmak hevesinde! Ortalıkta ciddi veya  dedikodu haberler dolaşıyor ve şimdiden ülkücü seçmenin midesi bulandırılıyor.

Başarılı olmuş tek bir Belediye gösterebilir misiniz? Şöyle icraat ile ün yapan dürüstlüğü ile  bayraklaşan MHP’li Belediye! Halbuki dürüst olmak Türk Milliyetçiliğinin ruhudur! Yalan mı yani! Başkanlar hiçbir şey yapmasa da dürüstlük ile  her girdikleri seçimleri kazanabilirler. Ne kadar dürüst olabilirler, en az  Türk Milleti ve onun seciyesi kadar. Var mı böyle isimler, nerede söyleyin de oraya  taşınalım. Ömrümüz Adana ve Belen’de geçti; gelin bir ömrü arşınlayalım!

Adana  aksiyoner Türk Milliyetçiliğinin başkenti; 2014’de MHP Büyükşehri aldı; adam evvelce Ceyhan Belediye Başkanı idi. Ne marifeti oldu, ne yaptı, halk memnun mu, hâlâ ülkücülerin desteği devam ediyor mu? Ettiği kanaatinde değiliz, baştan aşağı dökülüyor! En başta katil Yılmaz Güney adamın gözdesi, mutlak olarak ülkücüler üvey evlât! Halbuki ta Avusturalya’dan  sedye ile gelip da ona oy kullananlar vardı! Güya adam Turancı idi! Teyze oğlu, DP’li Murat Cevheri halefi, hani şu Cevher Cevheri’nin oğlu, Necmeddin Cevheri’nin torunu! Yani o da mı Turancı! Enver Altaylı içeride, Sözlü’nün en büyük destekçisi idi, bir kere olsun adını andığını bilen ve duyan var mı? Peki bu adam kim, elbette  şu anda Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı koltuğunda oturan Bay Sözlü! Sahi Sözlü ne yapıyor? Aile tâlukatı ile   saltanat sürüyor, kardeşler para musluklarının başında ve hakkında söylenenler ayyuka çıkmış! Bürokratlar Adana dışından, kendine bağlı, fakat hep uzantılı, desisecilik ve şeytanlıktan diplomalı şahıslar! Çocukluk ve okul arkadaşı Rahmi Pekar ASKİ Genel Müdürü idi, şimdilerde  Büyükşehrin büyük bürokratlatından, A.E. adlı bir müteahhidden 4,5 milyon aldı da kaçtı, pardon kaçmadı terfi ettirildi! Genel Başkan durumu biliyor, adam iki  kere şikâyet etmiş!

Medeni iftiharımız, MHP Başkentinin muhteşem Büyükşehir Belediye Başkanı Bay Sözlü  ihale yolsuzluğundan 5 yıla mahkum! Mahkum olmaya mahkum da  yine aday ki yedi düvele  Bahçeli’nin  gözdesi olduğunu ve yeniden  aday gösterileceğini ilân etmiş, ülkücüler CHP ve İyi Parti kapılarında protesto ediyor! AKP’liler de öyle! Peki bu adamdan kim memnun? Elbette zengin ettiği  akıldaşları ve saltanat süren ithal bürokratlar!

Az da olsa şu “Bozkurtlar Yuvası” çilehanemiz  Belern’den bahsetmeyelim mi? 2014’de MHP burada seçim kaybetti, aslında Hatay’ın tamamında kaybetti, 8 Belediye 1’e düştü, Dörtyol! O da  operasyon  altındaymış derler! Belen’de  Cemil Yılmazlar birkaç devre Belediye Başkanlığı yaptı da ikinci sefer kaybetti! İyi Partili  Koray Aydın’ın has adamı! Şimdi yine hazırlanıyor! Cemil’e  bizim gibi bir garibi de dolandıran bir üç kağıtçıdan dertlenmiştik de “Yahu Hocam dürüst adamla siyaset yapılmıyor ki” demişti! Şimdi Belen Belediyesi AKP’li, adamın icraatı yoksa da dürüst, ne yapalım kapasitesi bu! Cemil ve avanesi  mercek altında yargılanıyormuş! İşte hali pür melalimiz! Bu başarılar Bahçeli’ye de ülkücülere yeter!

Şimdi mesele 2019 yerel seçimlerde, inanın MHP seçmeni dürüstlük dışında bir şey aramıyor ve istemiyor! Belediye vatandaşa eşit olsun, Başkan insanlara karşı samimi olsun yeter de artar bile! Ülkücüler halkın dürüst eliti olmak zorunda değil mi? Göreceğiz umudumuz vekilimiz, eski Ocak Başkanımız  Lütfi Kaşıkçı  bakalım Hatay’da  nasıl bir dizayn teklif edecek! Başaracak mı sınıfta mı kalacak, Adana karanlık!

Hoşçakalın.

Hamza ALPARSLAN
Hamza ALPARSLANhamzaalparslan8@gmail.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.