ADANA’DA SAYAÇ SOYGUNU

Bu haber 31 Ekim 2018 - 19:36 'de eklendi ve 1.161 kez görüntülendi.

Recep SAVRAN

     recepsavran49@gmail.com

 

 

Anlaşıldığına göre zaman zaman Sözlü’ye sinirlenen Bahçeli’yi  teskin eden bu adam, ona Ankara’nın Adana kolu veya kanadı diyebilir miyiz? Elbette diyebiliriz, çok tepede, beş yıldızlı otellerde yaşıyor, peki  bedeli kim ödüyor,  elbette  Belediye! Son olay ve bu adamın durumu Adana’da sır değil, yerel basına bakın günlük olarak  görürsünüz! Görmeye görürsünüz de  bunu duyan ve işe el koyacak adam  ve makam yok! Bu Murat’ın başının altından çok şey çıkar, biraz  karıştırılırsa   bir çok icraatın suç olduğu kolayca anlaşılır! Ankara’dan yanında getirdiği  başkaları da var, boyuna kadar çamura gömülmüş, sırası geldiğinde  onları da   halk huzuruna taşıyacağız: Yalnız işin  takibi ve çare bulunması size ait, Ankara’nın suyunu çıkarmalısınız!

 

ADANA’DA SAYAÇ SOYGUNU

 

Maşallah her halükârda  şovu elden bırakmayan  Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü Devlet Bahçeli’den de gerekli desteği aldıktan sonra  biraz daha şahlandı. Bahçeli’nin  belediyedeki mutemet adamı Murat Şefkatli, herkes biliyor, ticaret adamı ve şimdi yine ticarete soyunmuş! Adana’da  o kadar yaygın ki  kirli işlerin içinde hep bu adamın parmağı olduğunu söylüyorlar. Sözlü yüklenici ve tedarikçisine kolay kolay para ödemiyor, ille  tavassut  lazım. Şu ödemeler işi o kadar ayağa düşmüş ki  şu veya bu sebeble  vatandaşın idareye emanet bıraktığı  teminat da iâde edilmiyor; halbuki teminat karşılığındaki taahhüt ortadan kalkmışsa saniye bile bekletilemez! Bekletiliyor, hem de keyfi!  Devlet Bahçeli biraz da reyine talep olduğu vatandaşın  bu mağduriyetini neden görmüyor? Doğrusu o da varlıklı adam,  Allah yardım etsin altta  kalana! Ama bir patlama olursa  herkes parmaklarını ısırır, doğrusu öfkenin mazluma yaptırmayacağı şey yoktur!

 

Gelelim yeni soyguna: Su sayaçları değişiyormuş, uzaktan okumalı elektronik sayaçlar geliyormuş! Oh ne alâ ne alâ! Türkiye’de böyle bir uygulama yapan belediye yok, çünkü elektronik sistemi çalıştıramıyorlar, yani  mekanikten farkı yok. O zaman neden değiştiriliyor, belli ki  yeni yeni bir oyun ve rant var! Çünkü sayaç bedelini zavallı  aboneler ödeyecek. Peki kaç lira? Tamı tamına 360 lira, eskiyi sökme yeniyi takma  bedeli ayrıca var mı bilmiyoruz! Rant ne olur, 800 bin civarında abone var! 288.000.000 TL. eder, doğrusu fena para değil, ki ayrıca yüklenicinin  arka cep işi var mı, bu da ayrı bir  taraf!

 

Peki işin tedarikçisi veya yüklenicisi kim, kim ön ayak oluyor! Çünkü  diğer iki MHP’li Büyükşehir’e de tavsiye edilmiş de olmamış, kabul etmemişler! Adana’da olur mu, olur!  İşin içinde Murat Şefkatli var, Büyükşehir’in  danışmanı, organizatörü, güya seçim kazanmış dolu dolu adamı! Kim bu zat derseniz, Bahçeli’nin has damlarından, 2002’de Genel Başkan Yardımcılığını yapmış, 4,5 yıldan beri de Sözlü Efendi’nin  işlerini yürütüyor! Kendi ifadesine  göre 40 yıllık MHP’li imiş! Bakınız Temmuz 2014’de bir yayın organında onun için ne yazılmış:

 

 

“Adana Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü ve Murat Şefkatli’nin yerel seçimlerden sonra arkalarında bıraktığı enkaz giderek büyüyor. Sözlü’nün seçim kampanyasında, araba giydiren, pankart hazırlayan, anket yapan ve Sözlü’nün reklam verdiği 20’nin üzerinde kişinin parası halen ödenmedi. Başkan Hüseyin Sözlü’nün, Adana seçimleri için harcandığı söylenilen 5 milyon liranın, nerelere, hangi faturalarla kesildiği bilinmiyor.  Murat Şefkatli, 5 milyona yaklaşan parayı nerelere harcadı acaba?  YSK ve Anayasa Mahkemesi bunu hala sormayacak mı? Ya Bahçeli?”(Talât Atila, Güneş,11 Temmuz 2014).

 

Anlaşıldığına göre zaman zaman Sözlü’ye sinirlenen Bahçeli’yi  teskin eden bu adam, ona Ankara’nın Adana kolu veya kanadı diyebilir miyiz? Elbette diyebiliriz, çok tepede, beş yıldızlı otellerde yaşıyor, peki  bedeli kim ödüyor,  elbette  Belediye! Son olay ve bu adamın durumu Adana’da sır değil, yerel basına bakın günlük olarak  görürsünüz! Görmeye görürsünüz de  bunu duyan ve işe el koyacak adam  ve makam yok! Bu Murat’ın başının altından çok şey çıkar, biraz  karıştırılırsa   bir çok icraatın suç olduğu kolayca anlaşılır! Ankara’dan yanında getirdiği  başkaları da var, boyuna kadar çamura gömülmüş, sırası geldiğinde  onları da   halk huzuruna taşıyacağız: Yalnız işin  takibi ve çare bulunması size ait, Ankara’nın suyunu çıkarmalısınız! Ve bir ülkücü mektubu, aynen alıyoruz:

 

“Vay Adana’nnn haline…. Vay ki vayyyyyyy…. Yapılan değerlendirmelere göre; MHP 2014 yerel seçimlerinde Adana’da birinci olmuş; fakat  2018 yılı seçimlerinde il teşkilatının tüm gayretlerine rağmen Adana’da A.K.P. (34.68), C.H.P. (26.05, H.D.P. (13.52), İ.Y.İ. (12.14), M.H.P. (11.76) oy oranlarıyla sondan birinci parti olmasında, başkanın çalışmaları, yakın ekibi ve başarısız “prens” daire başkanlarının sahip olmasının katkısı büyük olmuştur. Yakın çalışma ekibini ve “prens” daire başkanlarını kendisi seçmiş olduğundan ; Adana M.H.P. partisi elinden geleni yaptığından hiçbir eleştiriyi hak etmemiştir. Suçlu sadece başkandır. Anket şirketleri tarafından yayınlanan 5 farklı seçim anketinden bir tanesini sunuyoruz; takdir Adana halkının (anket internette mevcuttur. oradanda bakılabilir.) Adana halkına Mart 2019 seçimlerine ait anket sunuyoruz. 25.10.2018 tarihli mak danışmanlık mart 2019 yerel seçim anketi son yerel seçim anketi sonucunda MHP’ye büyük şok! (mak danışmanlık Mart 2019 yerel seçim anketi) MHP genel başkanı Devlet Bahçeli’nin “artık yerel seçimde ittifak arayışında değiliz” açıklamasını değerlendiren kulat, : M.H.P. 2014 yerel seçimlerinde Adana’da yüzde 33.6 ile seçim almış. 2019 yerel seçim anketi yüzde 15 ile dördüncü parti ve M.H.P. belediye başkanının performansı da çok iyi değil. Kazanma şansı çok istisna olarak Adana ilçeler bazında belki bir başarı gösterir.”

 

Sağlıcakla kalın.

 

Recep SAVRAN
Recep SAVRANrecep.savran@gmail.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments