TAŞ MEDRESELİ

Bu haber 21 Ekim 2018 - 2:02 'de eklendi ve 714 kez görüntülendi.

Ali ALPARSLAN
alialparslan78@gmail.com

 

Gelelim asıl konuya: Büyükşehir mülkiyeti ASKİ’ye ait olan 50 dönüm civarındaki bir arsayı satmak istiyor. İlgili İnş. Müh. Daire Başkanı diğer üyelerin de istemediği bu satışa yol vermiyor! “Sen misin karşı gelen” denilip Daire Başkanı görevden alınıyor ve yerine  yasal pozisyonu tutmayan  birisi vekâleten atanıyor! Adam “Taş Medreseli” imiş, lise mezunu olduğu söyleniyor; ki en azından teknik adam değildir! Fakat emrinde  bir hayli teknik adam çalışıyor! Anlayacağınız  “Taş medreselilik” diploma yerine de geçiyormuş! Helâl olsun büyük hizmet, Başkan’ı alkışlamak gerekiyor! İyisi mi, hazır talimat da varken yeniden seçelim, tabii seçebilirsek!

 

TAŞ MEDRESELİ

 

12 Eylül’ün vatandaşlık çemberi dışına attığı  ülkücülerin kendiliğinden organize olmuş iki örgütü var:” Taş Medreseliler” ve “Yusufiyeliler”! Bildiğimiz kadarı ile bir çatı altında toplanmaları mümkün olmamıştır. Bunların yanında bir de bizler gibi  iki organizenin de dışında olanlar var! Bu organizeleri o zamanın genç arkadaşlarının yaptığını  belki çok bilen çıkmaz, ama doğrusu budur! Bu arkadaşlar ellerinden olmayan sebeplerle düzgün bir eğitim yapamadılar, aralarında lise bitirmeyen  çoğunluktadır. Dolayısıyla  diploma zoru ile  iş  bulma imkânları olmadı; fakat bazıları da  azim göstererek içeride veya çıktıktan sonra   dışarıdan veya devam ederek yüksek tahsil yaptılar. Yine de bunların sayısı azdır; içlerinden birisi olarak söyleriz ki sanırız  “Taş Medreseli” veya “Yusufiyeli” olarak adlandırılan 5000’in üzerinde ülkücü bulunmaktadır. Hakikatten eğitimli olmayanlar yokluk içinde bir hayat yaşadılar; bildiğimiz bazılarını eşleri ve çocukları terkettiler! Bunların büyük kısmını ANAP kullandı,  Tansu da devam etti! Türkeş Bey’in varlığında “Çek-Senet Tahsilâtı” gibi gayri meşru işlere girenler oldu; bazıları da  “Cuntacılar” tarafından kullanıldı. İşte  “Taş Medrese-Yusufiye” denilen organize budur!

 

“Taş Medreseseliler” anladığımız kadarı ile MHP bünyesinde, Genel Merkez’de  odaları ve masaları varmış! ”Yusufiyeliler”in elinden kim tutuyor bilmiyoruz! Güya Genel Merkez “Taşmedreseliler”e İllerde ve Mahalli İdarelerde(Belediyelerde)  görev vermiş! Ne yaparlar tabii ki diplomaları olamadığı için  ayak işlerinde  kullanılıyorlar! Bu ayakçılar o kadar ayağa düşmüş ki  “itin-köpeğin” üç kuruşu için  onların ellerine bakıyorlar! Faal görünenler ve caka satanlar böyle, lâkin  iş kuranlar, başarılı olanlar ve kimseye el açmayanlar da yok değil! Tabii onlara söylenecek laf yok!

 

MHP listelerinden Büyükşehir veya İlçe Belediyeleri seçilenler genel olarak ülkücüler adına  hiçbir hizmet üretmezken  dostlar iş başında görsün diye   bunlardan bazılarını yanlarına almışlar! Tabii ki “Bedelli” bir berberlik,  yollarının ülkücülük olduğunu  göstermek istiyorlar! Peki bu adamları nasıl kullanıyorlar? Öyle kullanıyorlar ki  aklı başında kişinin bulaşmayacağı kanunsuz  işlere bulaştırıyorlar! Nasıl olsa siyasette hesap sorulmaz diye düşünüyorlar! Herkesin aldığı kendine kâr alır diye  hesaplıyorlar!

 

Bakınız işte size bir örnek: Örnek Adana’dan; neden Adana’dan çünkü bizim ömrümüz burada geçti ve en fazla kanunsuzluk yapılan yer! Malum adam yolsuzluktan 5 yıla mahkum! Mahkum olmaya mahkum da yine Genel Başkan’ın  adayı imiş; lâkin  büyük ortak kabul etmiyormuş ve “MHP’lilerin rey vermeyeceği bir kişiye biz  seçmenimizi yönlendiremeyiz.” derlermiş! Yani  Adana’da kurtarıcımız AKP! Demek sadece tepede değil tabanda da  AKP’ye mecburuz! Adana’da MHP’nin dışında birisi seçim alırsa   acaba çok kabarık olan dosyayı  açacak mı?

 

2014 Mahalli seçimlerinde AKP’ye karşı  bütün Adanalılar MHP’ye oy verdi ve Büyükşehir’i onlara teslim etti! MHP’liler adamın Ceyhan icraatını biliyordu, lâkin sağlam seçmen CHP’lilerden utanarak ses çıkarmadılar! Aytaç Durak’tan kalan  Belediye’de sorumlu mevkide bulunanların çoğu  ülkücü şahıslar veya Karaisalılar, yahud da  en azından “Kemalist” bürokratlardı! MHP eski Vekili  S.Yılmaz, ASKİ’yi yeteri kadar bozmuş, gırtlağına kadar  borca girdirmişti! Yeni yönetimin  o dönemle hesaplaşacağı sanılıyordu; olmadı ve  belediyeye ait  her şey  kanunlu kanunsuz yollarla  satıldı!  Para basan ASKİ veznelerinde hâlâ  haciz memurları var! Yani bu derece rezâlet! Eskiden gelen  ve işini bilen bürokratlar yerine “ Taş medreseli” diye  adamlar tayin edildi; uzmanlar ya emekli yahut ta  başka idareye geçmekle  daha fazla ezilmekten kurtuldu.

 

Gelelim asıl konuya: Büyükşehir mülkiyeti ASKİ’ye ait olan 50 dönüm civarındaki bir arsayı satmak istiyor. İlgili İnş. Müh. Daire Başkanı diğer üyelerin de  istemediği bu satışa yol vermiyor! “Sen misin karşı gelen” denilip  Daire Başkanı görevden alınıyor ve yerine  yasal pozisyonu tutmayan  birisi vekâleten atanıyor! Adam “Taş Medreseli” imiş, lise mezunu olduğu söyleniyor ki en azından teknik adam değildir! Fakat emrinde  bir hayli teknik adam çalışıyor! Anlayacağınız  “Taş medreselilik” diploma yerine de geçiyormuş! Helâl olsun büyük hizmet, Başkan’ı alkışlamak gerekiyor! İyisi mi, hazır talimat da varken yeniden seçelim, tabii seçebilirsek!

Hoşçakalın.

 

Ali Alparslan
Ali Alparslanalialparslan78@gmail.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments