GÖKÇEK-SÖZLÜ-MHP

Bu haber 02 Kasım 2018 - 23:44 'de eklendi ve 1.590 kez görüntülendi.

      Ali ALPARSLAN
alialparslan78@gmail.com

 

Eskinin yenisi olur mu? Hele alınan mal denenmiş ve üç gün dayanmamışsa aynı malı yeniden alır mısınız? Bizim MHP alır, çünkü kendi dişine göre adam bulamıyor! Ülkücüleri sınıflara ayırmışlar, sözden çıkmayanlar ve problem olabilecekler! Eğer adam 20 yıl önce öyle bir damga yemişse işi tamam; yırtık pırtık elbiseleri eskiciye vermek yerip yeni ve temizini almak yerine çürükle yola devam! Nasıl olsa denenmiş ve kabiliyeti ölçülmüş! İtaatkar ve verimli adam!

.

GÖKÇEK-SÖZLÜ-MHP

 

Biz MHP’lilerin en çok öğündüğü şey hareketin bir “Kadro” hareketi olduğudur! Allah aşkına bu kadrolar nerede?  Siyasette diyorsanız görülmüyor, Medya’da diyorsanız yok, fikir ve düşünce hareketinde karne çok zayıf: Çok ciddi yayınlar bile âlemin 100 bin tirajına karşılık azamî 5000! Yanlı gazete satışları da ortada, sabah haberlerinde adı biler geçmiyor! Yani nerede bu kadrolar demekte haksız mıyız?

 

İşte Mahalli Seçimler geldi çattı, Ankara’da Melih Göçek’e sonuna kadar kapıların açık olduğu ilân edildi! Adamın geçmişine bakın bizzat Bahçeli ve MHP’ye ağır hakaretleri var! Yani şimdi AKP kışkışlayınca kıymete mi bindi Adana’da Hüseyin Sözlü  başarılı olamadı, üstelik zimmet suçundan  5 yıl mahkumiyet aldı, Belediye’nin satılmadık malı mülkü kalmadığı gibi borç batağı içinde.  Vatandaş alacağını alamıyor, yüklenici hakedişleri sıraya konmuş, yine icazet lazım! Her ünitenin kasasının başında bir yeğen oturuyor, onun tepesinde de Sözlü’nün komutanları, elbette son söz Sözlü’nün! Tabii Genel Merkez muhibbi Murat Şevkatli ayrı bir komutan! Çıkın işin içinden.

 

Adana Büyükşehir Belediyesi’nde kalifiye elaman kalmamış, hep kızağa alınmış, kanun yasa dinleyen yok! Lise mezunu daire başkanları sadece imza atıyor! Yatırımcı dairelerde adı çıkanlar  hemen sahipleniliyor ve Genel Sekreter Yardımcısı  yapılarak ödüllendiriliyor!  Bir şey söylendiğinde hemen  “Taş Medreseli” güvencesine sığınılıyor da onlar da maalesef çakma! Üç günlük iaşesi sağlandı mı işler tamam, “Yaşasın Başkan” bağrışmaları yükseliyor! Yani kadro hareketi bu mu?

 

Adana için öyle anketler yapılmış ki hepsinde de Sözlü %39! Allah Allah acaba biz mi görmüyoruz! Acaba  şaşa ile temeli atılan  Bahçeli köprüsü ne âlemde! Seçimlerden önce bitecek mi, öyle bir şey yok daha ayakları çıkmamış! Eski MHP Genel Başkan Yardımcısı Şefkatli  Ankara’yı temsil ediyor. Büyük organizatör!

 

Ülkücü iseniz Adana Belediyesi’nin kapısından giremezsiniz, kazaen girmişseniz  kökünüzü kazır sizi yek ekmeğe muhtaç ederler! Bu işleri bilen uzmanlar da var, sırası geldiğinde yazacağız! Elde çok belge var, bunlar mahalli basında tomar tomar yayınlanıyor! İşte yazıldı en son numara “Su Sayaçları” yandı  vatandaş yandı! Belediyeyi tenkid mi ediyorsunuz size hayat hakkı yok her taraftan ablukaya alınır mutlak olarak  yok edilirsiniz! Her şey organize dairesi içinde!

 

Melih ve Hüseyin, al birini vur ötekine, fakat  Sözlü’nin   Gökçek’ten daha öğrenecek çok şeyi var. Tavsiye ederiz biraz arşivleri karıştırsın, çok numara bulunur. Güvenilir  bir hukukçu dostum “Melih giderayak  birçok yüklenici ve tedarikçinin uyuyan teminatını nakde çevirdi” dedi!  Hüseyin bunu öğrenmiş, fakat insaflıymış ki bir firmanın  banka mektubunu iade etmiş de  63.000 TL. nakit teminatı güya ödeme sırasına koymuş! Yahu kardeşim bu  adı üstünde teminat, vatandaş tefeciden almış sana emanet etmiş bunun sırası, vâdesi mi olur?

 

Sözlü’nin adaylığı ilân edilmiş, Genel Merkez çok memnun, Ankara’nın yüklenmiş bürokratları da çok memnun! Kıyıma ve kırıma devam ediyorlar! Şimdi bunlar mı rey verip  MHP’yi, Adana’da iktidara taşıyacak!  MHP Mansur Yavaş’ı  ihanet etmiş gibi öteledi ve iteledi, adam CHP’ye gitti seçildi ama  vermediler! İktidar gücü ile  Melih baskın çıktı! Mansur’u şimdi  İyi Parti kapmış, CHP ile ortak aday olursa karşısında kim durabilir? Mersin’de Kocamaz onurlu adammış, Ankara’nın bozamadığı Tarsus yerine Mersin bozuldu; belki aday yapılmayacağı için  “Aday olmadığını” açıkladı! Neyi var Burhanettin’in! Manisa’da Cengiz Ergün çok düzgün adam, adaylığı belli değil diyorlar! Fakat AKP sıkıştırmaya devam ediyor!

 

Eskinin yenisi olur mu? Hele alınan mal denenmiş ve üç gün dayanmamışsa  aynı malı yeniden alır mısınız? Bizim MHP alır, çünkü kendi dişine göre adam bulamıyor! Ülkücüleri sınıflara ayırmışlar, sözden çıkmayanlar ve problem olabilecekler! Eğer adam 20 yıl önce  öyle bir damga yemişse  işi tamam; yırtık pırtık elbiseleri eskiciye vermek yerip yeni ve temizini almak yerine    çürükle yola devam! Nasıl olsa denenmiş ve kabiliyeti ölçülmüş! İtaatkar ve verimli adam!

 

Hoşçakalın.

Ali Alparslan
Ali Alparslanalialparslan78@gmail.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments