GÖZÜMÜZ AYDIN

Bu haber 16 Kasım 2018 - 11:22 'de eklendi ve 872 kez görüntülendi.

Hamza ALPARSLAN

       hamzaalparslan.80@gmail.com

 

Helâl olsun Genel Başkanımıza, bizleri ihyâ etti gönüllerimizi ferahlattı! Biz Hüseyin’e âilece 2014’de  7 oy vermiştik, haram olsun; gözünden, burnundan ve ağzından gelsin. Bu seçimde ilk olarak  Sayın Genel Başkanımın talimatına uymayacağım!  Aytaç Durak taifesi de  yanlarında olmayacak! Ülkücüler yakışıksız da olsa CHP ve İP için çalışıyor, AKP’de bulunanlar da  genel seçimlerde olduğu gibi  bu tarafa gelmez!  Alsın bakalım nasıl seçim alacak! Acaba Genel Başkan gelecek mi, miting var mı? Etkinliği kiminle yapacak?

 

GÖZÜMÜZ AYDIN

 

Gözümüz aydın nihayet ve bizzat bilge liderimiz Devlet Bahçeli 2019 Mahalli Seçimler için  Adana Büyükşehir Belediye Başkan adayımızı açıkladı: Hüseyin Sözlü. Veya namı diğer Yörük Hüseyin! Aslında bu iş  bir hayli karışık! Çünkü ana Dörtyol Kürdü ve ucu Van’a kadar çıkıyormuş. Dolayısıyla  eşi ve kendisinin  mevkuf  Figen Yüksekdağ’a akrabalığı böyle aydınlanıyor!  Tabii olarak  Hüseyin’deki katil Yılmaz Güney aşkı da  böylelikle açıklama kazanıyor! Doğru mu bilemeyiz ama  bu işi Adana’da bol olan mütehassıslar ve âile yakından  biliyor! Aslında Kürtlüğün  izahı kolay çünkü Hüseyin’in  teyzesi  Urfalı Necmeddin Cevheri’nin oğlu Cevher Cevheri’nin karısı! Hani Hüseyin’in seçimle gelmiş  Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Salih Gökçe’nin yerine getirdiği DP’li  Murat Cevheri’nin anası! Yani teyze çocuğu! Velhasıl  “Yörüklük” işi karışık ve tartışmalı bir iş! Gerçi olsa ne olur, adamın 5 yıllık icraatı ortada  değil mi?

2014 Mahalli Seçimleri Çukurova’da Milli Mücadele havası içinde  geçti ve bilhassa parti farkı gözetilmeden “Adanalılık” olgusu önde gitti. Yurd içi iller ve yurtdışından sedyelerle insanlar “Yorük  Hüseyin” e oy vermeye geldiler. O yarım milyona yakın oy böyle devşirildi. Başta CHP’li milliyetçiler olmak üzere köy ve taşra ülkücüleri seferber olarak  çalmadıkları kapı ve gitmedikleri mezra bırakmadılar. Doğrusu bu işlerde Ankara’nın bir etkisi olduğu da söylenemez; tek marifet  kalın dosyasına rağmen Hüseyin’in tercih edilmesi idi. Elbette Genel Merkez adamın  Ceyhan İlçe belediye Başkanlığı zamanında  marifetlerini biliyordu ve  ülkücüler de bu durumdan haberdardı. O sebeble MHP Ceyhan’da seçimi kaybetti ve AKP listesinden  yine bir ülkücü seçildi.

 

Adana Büyükşehir Belediyesi’nde  bir hayli CHP’li bürokrat vardı, bunlar  sırf Adanalı oldukları için  Aytaç Durak tarafından getirilmişlerdi; uzman ve işlerini bilen  yetişmiş teknokratlar bilhassa  göze çarpıyordu. Bunları tek tek isim isim sayabiliriz, aynı zamanda çok dürüst  insanlardı, “Organize İşleri” bilmezlerdi! Belediye bünyesinde AKP davulunu  sonradan MHP’den vekil seçilen  ve ASKİ Genel Müdürlüğü yapan  Seyfettin Yılmaz getirmişti, ki bunlar resmi dairede ve damlarında  AKP pankartları açtılar.

 

Esasen Belediye Meclis üyeliği tercihlerinde  Hüseyin’in yönü belli olmuştu. Çünkü MHP listelerinden şaibeli  solcular,  yine solcu mafya babaları öne çıkmıştı! Peki ülkücüler nerede; çakmalar, organize adamlar ve işi bu olanlar! MHP’liler tarafından iyi bilinen  Adem’in oğlu ve  şu meşhur adam Bülent Özülkü! Ve bunları takip eden  DSP’nin militan Seyhan Belediye Başkanı Yalçın! Hüseyin bunları bal gibi yutturdu ki önceden tasarlayarak teyze oğlu DP’li Murat Cevheri’yi de seçtirdi, şimdilerde Başkan Vekili! Haşmetli  Genel merkezimiz de bunların başına  eski Genel Başkan Yardımcılarından Murat Şefkatli’yi organize işler için memur etti! Nasıl proje beğendiniz mi?

 

Yörük Hüseyin seçilir seçilmez bunlardan başlaması gerekirken  evvela ülkücülerden başladı ve muazzam bir temizlik yaparak Katil Yılmaz Güney’i Belediye’ye taşıdı! Sonra yavaş yavaş tamamı Adanalı olan  CHP’li bürokratları ya emekli etti ya da kızağa çekti! Yerlerine de  kendi işine yarayacak eğitimleri düşük ve katiyen teknokrat olmayan, önlerine gelen her talimatı imzalayan “Çakma Taşmedreseliller” getirdi.

 

Neyse şimdi bunları bırakalım ve seçilmek için her şey mübah sayıldı diyelim! Parti ve derneklerde  sandalyeler üzerinde gerçek ülkücülerin hangisine sahip çıkıldı? Böyle tek adam gösterebilir misiniz? Belediye yüklenicileri en azından  Çukurovalı idi; şimdi bunların kaçı duruyor? Mesela yatırımcı ASKİ’de tek yüklenici var  eski solcu ve  Dörtyol’dan akraba, organize işlerde kaç kere batmış bir adam! Bu adam  sırf önünü açılsın diye Hüseyin  Genel Müdür yaptığı çocukluk ve  okul arkadaşı Rahmi Pekar’a  4,5 milyon lira  güya ödünç para vermiş! Adam Bahçeli’ye şikayete gitmiş de verilen cevap; ”Hüseyin bu adamın parasını ödeyin!” Peki ödendi mi, hayır, adama yüklü iş verilmeye devam ediliyor! Bu konuda yatırım Genel Müdür Yardımcısı görevli!  Şimdi ASKİ’nin tek yüklenicisi bu eski müflis adam!

 

Helâl osun Genel Başkanımıza, bizleri ihyâ etti gönüllerimizi ferahlattı! Biz Hüseyin’e âilece 2014’de  7 oy vermiştik, haram olsun; gözünden, burnundan ve ağzından gelsin. Bu seçimde ilk olarak  Sayın Genel Başkanımın talimatına uymayacağım!  Aytaç Durak taifesi de  yanlarında olmayacak! Ülkücüler yakışıksız da olsa CHP ve İP için çalışıyor, AKP’de bulunanlar da  genel seçimlerde olduğu gibi  bu tarafa gelmez!  Alsın bakalım nasıl seçim alacak! Acaba Genel Başkan gelecek mi, miting var mı? Etkinliği kiminle yapacak?

 

Hoşçakalın.

 

Hamza ALPARSLAN
Hamza ALPARSLANhamzaalparslan8@gmail.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments