MHP ANTALYA KAMPI DİKKATİNE: ADRESE TESLİM İHALE

Bu haber 24 Kasım 2018 - 15:57 'de eklendi ve 1.454 kez görüntülendi.

    Hamza ALPARSLAN

hamzaalparslan.80@gmail.com

 

Başta Adana Belediyesi olmak üzere  MHP’li idareler sürekli olarak ülkücü yüklenicilerden şikayet eder ve başarılı olamadıklarını ısrarla savunurlar! İnsan düşünmeden  edemiyor, acaba bu insanlar  geri zekalı mı, eğitimleri mi eksik! Böyle bir şey yok da herhalde doğululardan daha  eğitimlidirler! O zaman neden  ülkücü geçinen bürokratlar  onlardan şikâyet eder! Mesele belli, alavere-dalavere kokusu değil mi?  ASKİ’den 20 Adanalı yüklenici ekmek yerdi de şimdi eski bir müflisle teke düşmüş ve artık  yemekçiler  ile tekstilciler sahaya indirilmiştir. Verilen işler %1 tenzilâtlı olduktan sonra  o keyf ile  rekabet mümkün mü? Eski yükleniciler  devleti kazandırıyordu, bunlar batırıyor! Neden MHP Genel Başkanı ve yönetimi bunu görmez! Ülkücüler MHP’li bürokratlar tarafından   açlıkla terbiye edilmeye çalışılıyor! Ve insanımızdan oy istiyorsunuz! Düzgün adayla çıkmayı neden düşünmüyorsunuz? Kul hakkını nasıl ödeyeceksiniz?

 

 

MHP ANTALYA KAMPI DİKKATİNE

ADRESE TESLİM İHALE

 

Bir önceki yazıda  bir belge neşretmiştik; bilirkişi kaleminden esaslı bir ihanet vesikası! Belge kredi müessesesi İller Bankası Genel Müdürlüğü’ne gönderilmiş; yani  deşifre edilmesi bir kişi ile ilgili değildir. Lakin  hemen telaşa düşülmüş ve zavallı personel içinde köstebek aranmaya başlanmıştır. Bu yazıda  ihale ve sonuç kararının belgesini neşredeceğiz. Malum geçen yazının başlığı bu ihalenin komisyon başkanı; dikkatle inceleyin  kimin talimatı ile kimlere  devlet parası peşkeş çekiliyor! Olayın adresini tekrara gerek var mı bilmiyoruz ama, biz yine de açıklayalım: Adana Büyükşehir Belediyesi Aski Genel Müdürlüğü! Bu bilgiler ihale konusu  neşrettiğimiz belgede bilirkişi raporuna ilâvedir.

 

“Cumhur İttifakı” için MHP yönetimi ve yerel adaylar    Antalya kampında. Esasında Genel Başkan Adana’yı önceden açıkladı: Hüseyin Sözlü. Şimdi ihtimalen Savcılar neşrettiğimiz belgelerin peşine düşeceklerdir, idarelerin telaşından bunu anlıyoruz. Genel Başkanın ısrarına bakılırsa ya hiçbir şeyden haberi yok yahut ta olgunluğa vuruyor! Antalya kampında kim ne dereceye kadar dinlenir, durumu ortaya koyan olur mu, bunu pek iyi bilmiyoruz! Yalnız son Erdoğan-Bahçeli görüşmesinde Adana’nın MHP’ye bırakıldığı fakat  Sözlü’nün  Erdoğan tarafından istenmediği iddia edilmektedir. Malum   çocukluğu aşamamış olan Sözlü birkaç yıl önce  Devlet Başkanı’na meydan okumuştu! Erdoğan’ın MHP’ye bir hayli  cömert davrandığı hatta Osmaniye jestinde bulunması tevatürleri doğrular mahiyettedir.

 

Dönelim şu adrese teslim ihaleye! İşin konusu “Ceyhan İçmesuyu İnşaatı AÇB Değişim Projesi.” 09.05.2018 ilana çıkmış, idarede saklı yaklaşık maliyet tutarı 21.386.217,95 TL. İki talip dosya almış birisi KİK’den doküman indirmiş diğeri bizzat idareden satın alınmış. Dosyalar  ihaleden bir gün önce  temin edilmiş, önce   adresi belli olan firma saat 15.15’d sonra da mesai bitmeye  bir dakika  kala  yani 17.29’da adres  firma elamanının kollarına girmiş. Yardımcı firma  bir Yemekçilik A.Ş., adres firma ise  tekstilci! Tabii olarak şartnameyi yerine getirmek için yanlarına birer  iş bitirmeli  firma almışlardır. Adres firma kesinlikle önceki yazıda belirtilen  Boru Fabrikası!

 

09.05.2018 günü ihale yapılıyor, en düşük teklif 20.999.109,80 TL.  ile adres firmaya ait. Güya gizli tutulan yaklaşık maliyetten sadece 387.108,15 TL. düşük. İhale tenzilatı denilen bir şey var ki bu işte %0,98, yani bir bile değil. Halbuki Sözlü’den evvelki ASKİ İhale tarihinde en düşük tenzilat oranı %50 idi. Tabii o yükleniciler tarih oldu ve bir bir batırıldılar. Batırmak kolay,  hedef  doğulu firma ise  kendilerinden dinleyen bir kontrol,  yerli yüklenici ise  yeminli bir   denetçi verirsiniz iş biter! O da olmazsa  6 ay, bir yıl hakkediş ödemez  yüklenicileri ekmeğe muhtaç edersiniz! Böyle bir  araştırma yaparsanız  batık yükleniciler ve yanlarında çalışan binlerce  işçinin halini görürsünüz! Kaderiniz o Genel Müdür Yardımcısı olan İhale Komisyon Başkanı’nın elinde ise ( ki öyledir) elden yatırdığınız  teminatı da alamazsınız! İş adresine gitti mi, elbette yerini buldu ve tenzilatsız! Şimdi yeni proje ile   ilgili fabrika üretimi boru kullanılması sağlanacak! Oh ne ala, ne ala’.

Belge

 

Başta Adana Belediyesi olmak üzere  MHP’li idareler sürekli olarak ülkücü yüklenicilerden şikayet eder ve başarılı olamadıklarını ısrarla savunurlar! İnsan düşünmeden  edemiyor, acaba bu insanlar  geri zekalı mı, eğitimleri mi eksik! Böyle bir şey yok da herhalde doğululardan daha  eğitimlidirler! O zaman neden  ülkücü geçinen bürokratlar  onlardan şikâyet eder! Mesele belli, alavere-dalavere kokusu değil mi?  ASKİ’den 20 Adanalı yüklenici ekmek yerdi de şimdi eski bir müflisle teke düşmüş ve artık  yemekçiler  ile teksilticiler sahaya indirilmiştir. Verilen işler %1 tenzilâtlı olduktan sonra  o keyf ile  rekabet mümkün mü? Eski yükleniciler  devleti kazandırıyordu, bunlar batırıyor! Neden MHP Genel Başkanı ve yönetimi bunu görmez! Ülkücüler MHP’li bürokratlar tarafından   açlıkla terbiye edilmeye çalışılıyor! Ve insanımızdan oy istiyorsunuz! Düzgün adayla çıkmayı neden düşünmüyorsunuz? Kul hakkını nasıl ödeyeceksiniz?

 

Muhabbetle.

Hamza ALPARSLAN
Hamza ALPARSLANhamzaalparslan8@gmail.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments

takipçi satın alinstagram takipçi satın altwitter takipçi satın altiktok takipçi satın alyoutube abone satın alfacebook takipçi satın altwitch takipçi satın al