ADANA’DA YEREL ALGI

Bu haber 30 Aralık 2018 - 12:08 'de eklendi ve 1.067 kez görüntülendi.

      Ali ALPARSLAN
alialparslan78@gmail.com

 

 

Yok kardeşim yok, sıradan adamların dedikoduları ile halk ve parti nezdinde basit algı yaratıyorlar. Bir kere adam mahkûm nasıl aday olacak? Belki de adamı devre dışına çıkarmak için bir oyun! Neye oyun olsun diyebilirsiniz, çünkü birçok Ankaralı görevli gırtlağına kadar yasa tanımazlığa gömülmüştür! İsterse aday yapılsın kim oy verecek, MHP’li mi, AKP’li mi, CHP’li mi, İyi Partili mi? Belki HDP’li verebilir çünkü nimetler onların elinde, kanunsuzluğa en kolay onlar bulaşabiliyor! Nereden bakarsanız bakın Sözlü ile cahil ve menfaatde gözü kara adamlar tam ona göre! Ülkücülük akıllı ve yasalardan yana olmak demektir! Sonu açlık da olsa!

 

ADANA’DA YEREL ALGI

 

AKP Büyükşehir, İl ve İlçe Belediyelerinin adaylarını tamamen açıkladı, dolayısiyla MHP’ye kalan yerler de belli oldu. Evet konumuz Adana,  bu sütunlarda bizler Çukurovalı birkaç ülkücü yazar olduğumuz için yine konu belli! Hâlâ Adana net değil, evet Genel Başkan iki sefer açıkladı, lâkin bizler tatmin olmadık ve istemiyoruz! Hiçbir ülkücü de istemiyor! Kozan’da bir anket yapılmış %60 CHP+İyi Parti adayı. MHP’nin kendine bırakılan yerlerin adayları da tam belli değil, işte bu bakımdan hâlâ umutluyuz! Acaba kendi partimize mi oy vereceğiz yoksa CHP’ye mi? Elbette mevcut muhafaza edilirse CHP’ye, müsebbiblerin gözü aydın olsun!

 

Herkes “Fal yok boncuk yok” diyor da, Sözlü ve avanesi  umutsuz da olsa  her tarafa “Söz kesildi” diye  haber yayar,  bir nev’i yerel algı yaratıyorlar! Köşe başlarında  yeminli  bürokratlar gayret içinde, dün yüz vermedikleri ülkücülere şimdilerde yaklaşıyorlar, hatta  iş verdikleri yükleniciler bile olmuş! İş vermek veya almak mesele değil, nasıl olsa para musluklarının başında “Yeminli İtaatçılar” var! Suç işleme  pahasına  âlemin parasını vermeyerek  kaçırıyorlar! İl dışına göçen dünya kadar mağdur var! Hala Belediye “Kapkaççılar”ın cirit alanı! Ömründe iş hayatında başarılı olamayan  beddualı  adamlar bir numaralı yüklenici, sabah erkenden koruyucuların masalarına ilişmişler! Mağdur çok, birkaçı istisna edilirse  mücadele eden, işi yargıya taşımaya çalışan  yiğit de yok! Adana’nın hali!

 

Anket sonuçlarını Sözlü biliyor, cin gibi adam, MHP eski Genel Başkan Yardımcısı Başdanışman da biliyor! Lâkin umut ülkücülerden ziyade AKP’li seçmenlerde! AKP seçmeni oldukça politize yani rakı festivali yapmış bir adama oy verirler mi?” Kahir ekseriyet “MHP’lilerin oy vermediği bir adama biz neye verelim” diyorlar! Sözlü’nün 2014’de en büyük destekçisi CHP’nin Belediye bürokratları idi, şimdi onlar da tehcir edilen ülkücüler gibi sürgündeler, ya arşivde yahut da bir masa ucunda iş bilmezlerle aynı çay servisini paylaşıyorlar! Koltuklarında lise mezunları oturuyor, öyle ya  üniversite mezununa kıran girmiş! Neye mütehassıs adam istemiyorlar, sebeb her şeye imza atmamaları! En fazla “Ziraatçi” olan güya teknik adamlarla  inşaat yürüteceksin! Büyük çaplı eski boruyu, AÇB Boruyu sökeceksin de yarı çapına PVC esaslı boru takacaksın!  Uzman “Bu boru bu suyu taşıyamaz” dediği zaman da “Gerisi sokaklara aksın” diyeceksin! Amaç boru üreticisini kurtarmak olduktan sonra  tabii ki normal! Fakat işin içinde  bir tesis kuracak kadar, 22 milyon varsa, işte o zaman iş değişiyor!

 

Bahçeli Köprüsü’nün  cenazesi duruyor, sözleşmeye göre iş bitmiş, ama tesis nerede! Bahçeli’nin odasında maket olarak duruyor, bizimki de onunla sevinip, övünüp teselli oluyor! Turgut Özal Bulvarı’na “Mikro Tünel” yapacaklardı, Bay Durna buna “Mühendislik Harikası” diyordu, ki sanki tünel üstüne çim dikilecekti! Halbuki basit bir iş cadde dört şeritli, mikro tünele ne gerek var! Normal bir yüklenici bu işi  taş çatlasa 3 milyona yapar, fakat tünel ihalesi 36 milyon! Devletin malı deniz yemeyen domuz! Aynı pakette şaibeli “Kuzey Adana Projesi” de var! Bunlar giderayak yüklenicisini köşe döndürecek peşkeşler! Ama devlet el koymuş, “Kreditör” İller Bankası Teftiş Kurulu Başkanlığı soruşturma açmış! Tünel makinası “Polisevi” sokağında duruyor! Aman çürümesin, ne de olsa milli servet! Yüklenici akıllı adamsa alıp götürsün, bakarsın bir gece otomatik vinçli damlar uçuruverir! Daha evvel bir ASKİ. mağdurunun başına gelmiş bir kamyon ve iki kırıcı buharlaşmış, hem de gündüz gözünde! Neden, sahibi olanın malının yanına gidecek dolmuş parası yok! Binek araçlarını da vergi dairesi çekmiş!

 

Şimdi siz bu kadar şey bileceksiniz, bu kadar yasa tanımazlığın içinde olacaksınız da Bay Sözlü’ye oy vereceksiniz! Yahu böyle bir şey görülmüş mü? Hiç mi aklımız yok, yani bir ziraat mühendisi kadar teknik bilgisi olan yok mu? Zavallı ülkücüye  ziraatçi olduğu halde atom idaresinde çalışma veya  mahalli idarelerde görev alma imkanı verilmemiş! Neden verilmemiş, para yok beyim para! Öyle Ceyhan Belediyesi gibi bir merdiven bulup da duvara dayansaydı  Herkes bir Sözlü olabilirdi!

 

Yok kardeşim yok, sıradan adamların dedikoduları ile  halk ve parti nezdinde basit algı yaratıyorlar. Bir kere adam mahkûm nasıl aday olacak? Belki de  adamı devre dışına çıkarmak için bir oyun! Neye oyun olsun diyebilirsiniz, çünkü birçok Ankaralı  görevli  gırtlağına kadar yasa tanımazlığa gömülmüştür! İsterse aday yapılsın kim oy verecek, MHP’li mi, AKP’li mi, CHP’li mi, İyi Partili mi? Belki HDP’li verebilir çünkü nimetler onların elinde, kanunsuzluğa en kolay onlar bulaşabiliyor! Nereden bakarsanız bakın Sözlü ile  cahil ve  menfaatde gözü kara adamlar tam ona göre! Ülkücülük akıllı ve  yasalardan yana olmak demektir! Sonu açlık da olsa!

 

Hoşçakalın.

Ali Alparslan
Ali Alparslanalialparslan78@gmail.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments