AKP’Lİ OLMAK

Bu haber 20 Aralık 2018 - 12:55 'de eklendi ve 1.002 kez görüntülendi.

Ali BADEMCİ

           alibademci@gmail.com

 

 

Bir husus daha vardır ki,  fakir kardeşiniz hayatında siyaset yapmadı, ama bir türlü siyasetin dışına da çıkamadı! Siyaset derken faal siyasetten bahsediyorum! Dostlarım da siyaset yazısı yazmamı istemiyor!  Ülkücü doğdum, ülkücü öleceğim, sallanmanın da salmamanın da doğru olduğuna inanmıyorum! Benim için kişinin ülkücülüğü partisinden önce gelir! Lütfen bilimsel yazılara kendi stili dahilinde açıklamalar getirin!  Rahat olun kitap çalışıyorum ve başka bir partili olma niyetim de yoktur! Daha yapacak çok şey var!

 

AKP’Lİ OLMAK

 

Sevgili ülkücü kardeşlerim; Allah sizin hayrınızı versin, ne o mesajlar, mailler! “AKP’li oldunuz Hocam!”. Ne kadar  âmiyane bir serzeniş!  Şöyle baksanız karı-koca güllük gülistanlık şartlarda yaşıyoruz, yediğimiz önümüzde yemediğimiz arkada sanıyorsunuz! Bir köyde yaşıyoruz, bir keçi 18 tavukla beraber, ekmeğimiz buğday unu, tandırımız var, bu yaşta ve karda kışta ekmek yaparız! Bahçede ot da bol; tere, turp, maydanoz, lahana, ıspanak, soğan, sarımsak! Arasanız da bunları her gün bedelsiz bulamazsınız! Anlayacağınız doğal besleniyoruz; ısınma için de soba yakıyoruz! AKP’nin bedava kömürünü bile vermezler, çünkü evimiz ve arabamız, sırtımızda yük olan baba mirası malımız var! Yani bir olağanüstülük yok, 50 sene önce ne isek şimdi de oyuz! Diş sıkmaya devam!  Paramız yok ama hamdolsun hiçbir şeye ihtiyacımız da bulunmuyor, Allah kadim dostların yokluğunu göstermesin!

 

Devlete bir kuruş vergi ve sigorta borcu olmayan çocuklarımın 30 yılı aşkın  ticari hayatları var! İki kere iflâs ettiler birinci MHP’li koalisyon devrinde, diğeri de MHP’li Adana Büyükşehir devrinde! Üç yıldan beri de iş yapmıyorlar, iş araçları tutanın elinde kaldı, batınca yerlerinden kaldıramadılar, her gün birisi çalınıyor! Kamyon, kamyonet, hidrolik kırıcı vs. AKP’li olsak bu zulmün hesabını sordurtmaz mıyız? İktidar yalakası olsak öyle üç beş kuruşa, bir çuval kömüre muhtaç olur muyuz? Arabamız 2000 model, iki yıldan beri üç kere yerinden oynamadı!

 

İnsaf edin biz nasıl AKP’liyiz! Elbette ülkücüyüz ve MHP’liyiz, lâkin bu şartlarda  nasıl rey verelim? Bizim irademiz yok mu, kaldı ki aday çıkarılmayan yerlerde işaret edilene oy vermek zorunda mıyız? Peki ne yapacağız, elbette bir parti veya adayına oy vereceğiz! AKP olabilir mi? Elbette olabilir, onlara oy veren %45’lik büyük bölüm  uzaydan mı geldi? Veya verenler hain mi? CHP’ye de verilebilir! Hele söz konusu mahallî seçim olunca  bu iş biraz daha  değişiyor! Hatay’da oy kullanacağız, şâibesiz olana vereceğim, Adana’da olsaydım kesinlikle MHP’li o adaya vermezdim! Çocuklarıma da vermemelerini söylerim!

 

Partim adam olsun oyumu ona vereyim; adam olmazsa adama benzeyen başka partili birine neden vermeyelim! Hiç olmazsa o partili olmadığım ve bir defa rey verdiğim için, başa kakanların muhatabı olmam! Yetmez mi? Bana ne der çıkarım, olumsuzluk olursa üzülmem, döğünmem! Hata ettik oy vermekle der geçeriz!

 

Allah rızası için beni kırdığınız gibi şuna mı verelim buna mı verelim tartışmaları ile birbirinizi kırmayın! Biraz rahat olun ve geniş düşünün, yıllardan beri birçok arkadaşımız AKP=PKK diyordu, hâlâ söyleyenler var! Yani buna hayır diyorsak AKP’li mi oluyoruz! Yani çılgın muhalefet ağzı ile bütün kötülükleri Devlet Başkanı ile eşleştirmemiz mi gerekiyor! Tayyip Erdoğan veya AKP’nin hiç mi doğru yaptığı şey yok! Hayret ediyorum!

 

Abi mi dersiniz, amca mı derseniz, dede veya hoca mı dersiniz, ne derseniz deyin, bendeniz fakir baştan beri Hükümetin Suriye politikasını önemsiyor, 15 Temmuz’dan sonra alkışlıyorum! Ne var bunda? Hiç mi aklımız yok; üzerinde yaşadığımız toprakların bir ferdi olarak doğma mı dersiniz algı mı dersiniz, işte o taraflarda el sallamamız şart mı? Bırakın demokrasinin faziletini anlayalım ve tadına bakalım! Hayatımız, gençliğimizin en güzel günleri zincirsiz esaret değil miydi? Vallahi hülasa edeyim dedi-kodu yapıp birbirinizi kıracağınıza aklınızla hareket edin!

 

Bir husus daha vardır ki,  fakir kardeşiniz hayatında siyaset yapmadı, ama bir türlü siyasetin dışına da çıkamadı! Siyaset derken faal siyasetten bahsediyorum! Dostlarım da siyaset yazısı yazmamı istemiyor!  Ülkücü doğdum, ülkücü öleceğim, salmanın da salmamanın da doğru olduğuna inanmıyorum! Benim için kişinin ülkücülüğü partisinden önce gelir! Lütfen bilimsel yazılara kendi stili dahilinde açıklamalar getirin!  Rahat olun kitap çalışıyorum ve başka bir partili olma niyetim de yoktur! Daha yapacak çok şey var!

 

Saygı ve sevgi ile

Ali BADEMCİ
Ali BADEMCİalibademci@gmail.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments