BİZİM ADANA

Bu haber 18 Aralık 2018 - 11:29 'de eklendi ve 637 kez görüntülendi.

Hamza ALPARSLAN

      hamzaalparslan.80@gmail.com

Evet bu günler karar zamanı; MHP üst yönetimi bu adama yol verecek mi? “Cumhur”un büyük ortağı istemiyor ve “biz bu adama oy isteyemeyiz” diyor! Acaba anlaşılıyor mu, kendi tabanını anlamayan bir zihniyet  iktidar gücünün faveranını anlamaz mı? Az daha bekleyelim, “Bilge” liderimizin kararını görelim, bakalım ne olacak! Belediye ve ünitelerinde her kapıda üç-beş “çakma taş medreseli”nin vaziyeti toplamaya gücü yeter mi? Onlar avanta ile geçiniyorlar, bunu bilmeyen var mı?

 

BİZİM ADANA

Birkaç gün içinde Mahalli Seçimlerde Adana Büyükşehir Belediyesi MHP’de mi kalacak yoksa CHP’ye hediye mi edilecek, bunu göreceğiz. Cumhur ittifakı şüphsiz ki Cumhuriyet tarihimiz Türkiye siyasetenin  ihtiyaçı olan en büyük birliktelikdir. Fanatiklerin dışında özellikle terörle mücadelede ülkenin devlet Başkanı ve milli siyaset etrafında kenetlenmesi bunun en güzel örneğidir. Adana’da ittifak yaralı-bereli, birçok ülkücü CHP ve İyi Parti yanında saf tutmuş, başkan adaylığı veya meclis üyeliği bekleyen yüzlerce gerçek taş medreseli yüreğine taş basarak MHP dışında siyaset yapıyor!

 

Bu dağınıklığın sebebi nedir, neden böyle oluyor! Elbette Büyükşehir  sende olunca teşkilâtın fazla önemi kalmıyor! Yani İl ve İlçe Başkanları rahat  haraket edemiyor! Tekmil “Cumhur Seçmeni” Adana’nın MHP’li kalmasını istiyor da, Sözlü’yü istemiyor. Çünkü mahkeme kararı ile tescil edilmiş ki bu adam kanunsuzluklara boğulmuş ve camianın adını kötüye çıkarmıştır. Hizmet diye kamuoyuna takdim edilen, hangi taşı kaldırsanız altından pis kokular geliyor! Örnek mi istersiniz  işte siz “Bahçeli Köprüsü” yüklenici idare nezdindeki kesin teminatını alarak kilini tarağını toplayarak gitmiş! Bir daha gelir mi veya böyle bir adam bulunur mu? Sayıştay Raporları iki sefer kullanılan ıç veya iç kredinin işe harcanmadığını işaret ediyor. Çok iyi bilmiyoruz ama işin realizasyon oranı taş çatlasa %30, fakat  yüklenicinin serbest kalması için iş %80’dedir diye tesbit yapılmış ve adama yol verilmiş! Ortada görülen köprü var mı yok mu halk biliyor!

Bizim iyi bildiğimiz kadarı ile ASKİ usulsüzlüklerle dolu! En az %50 tenzilatla iş yapıp   hem kendi ekmeğini hem de devleti kazandıran yükleniciler artık yok! ASKİ’nin kadim İhale Komisyonu Başkanına soruyorlar, nereye gitti o adamlar! Bedavaya kanalizasyon, yağmursuyuı, içmesuyu inşaa etmişlerdi, nereye gittiler!  Cevap belli onlar aldıkları işleri tamamlayamıyorlar, tedarikçilere borç takıyorlar ve sahtekârlık yapıyorlar! Hakikatten şu “sahtekâr” deyiminin kimlere ait olduğunu tesbit etmek güç! Devlet adamı işlerin ucuza gittiğinden şikâyet eder mi? Onun görevi ucuza giden işi kaliteden ödün vermeden  yaptırmak değil mi?

ASKİ İhale Komisyonu Başkanı’nın  en fazla müşteki olduğu yüklenici, sayısı çok az olan ülkücü emekçiler! Yani bunların arasında hiç mi düzgünü yok! Yoksa kendimizi sorgulamamız gerekmez mi? Güya bunlar ülkenin  en rezil adamları! Ne yapmak lâzım, hasbel kadar iş alırlarsa yaptırmamak, hatta batırmak, onların yerine tenzilâtsız iş verecek adamlar bulup bir takım yerlere  çıkar sağlamak! Peki iş? İş önemli değil yapılır yapılmaz hiç önemli değil! Yasa diyorsanız ona da gerek yok! Bilgileri verir yazılacak rakamları da takdim edersin iş adresini bulur!

Ankaralı bürokratın yakın durduğu bir adam var, yüklenici değil tedarikçi, adamın boru farikası var! Sık sık silâhtan bahsedecek kadar kafası kanunsuz işlere odaklanmış bir adam! Ehh komisyon başkanı adamın olunca öyle Ceyhan İçmesuyu İnşaatı gibi 22 milyonluk işi  üç-beş tenzilatla alabilirsin! Peki iş yapılıyor mu derseniz, hakgetire! İşin projesi o fabrikanın ürettiği boruya veya malzemeye göre revize ediliyor! Fabrikanın ürettiği en çaplı boru mevcud AÇB borunun taşıdığı suyu taşıyabilir mi; taşımazsa da yarısı aksın denilmiş!

Bay Komisyon Başkanı istemediği adamlara bu hakkı neden tanımamış, özellikle ülkücü yüklenicilere! Evet onlar sahtekar, dolandırıcılık yapıyorlar! Arkadaş öyle bir şey varsa  devletin yargısı yok mu, infazı sen mi yapacaksın! Devlete ucuz iş yapanın başına talimatlı adamını diker adamın çalışmasını engellersen ne olacak? Mutlaka su bir yerden patlayacak! İşte hep öyle yapılmış! Adam batırmak içim hiçbirşey yapamıyorsan adamın parasını birkaç ay salladın mı  amacına ulaşırsın!

Evet bu günler karar zamanı; MHP üst yönetimi bu adama yol verecek mi? “Cumhur”n büyük ortağı istemiyor ve “biz bu adama oy isteyemeyiz” diyor! Acaba anlaşılıyor mu, kendi tabanını anlamayan bir zihniyet  iktidar gücünün faveranını anlamaz mı? Az daha bekleyelim, “Bilge” liderimizin kararını görelim, bakalım ne olacak! Belediye ve ünitelerinde her kapıda üç-beş “çakma taş medreseli”nin vaziyeti toplamaya gücü yeter mi? Onlar avanta ile geçiniyorlar, bunu bilmeyen var mı?

 

Hoşçakalın.

Hamza ALPARSLAN
Hamza ALPARSLANhamzaalparslan8@gmail.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments