FRANSA

Bu haber 09 Aralık 2018 - 15:19 'de eklendi ve 1.065 kez görüntülendi.

     Recep SAVRAN

     recepsavran49@gmail.com

 

Devletin uyandığı ve millete indirdiği bir gerçek; o sebeble ABD ülkede herkesin nefret kaynağı! İnşaallah Avrupa da bu gerçeği görür, “İslâm”ı ve “Müslümanlar”ı itham etmek yerine  çarpıklığa özenenleri  ikna eder! Bunun için batının yapması gereken en önemli şey “Şark Canileri”ni, yargılanması için ülkelerine iade etmesidir! Yoksa ve inşallah batıda bu olaylar bitmez, Allah daha beter eder!

FRANSA

 

Adını bile kendileri koymuşlardı: “Küresel Terörizm”, aslında “Maşrık” da (Afganistan) başladı, “Mağrib”de yeşerdi ve bize geldi! “Hoş geldin” diyebilir miyiz? Ama onlar dedi ve “İslâm Dünyası”na yönelik terörizmi hâlâ koruyor ve destekliyorlar! Onlar “Ohh” dediler de şimdi sırada bizde değil mi? Efendim inançlarımız ve kültürümüz müsaade etmiyor, geleneklerimizde böyle bir şey yok! Kötü duruma düşene bir tekme de biz atamayız; varsın onlar atmaya hattâ tepelemeye devam etsin!  Orası öyle ama kimi ne alakadar eder ben sabah sabah şöyle bir “Ohh” çekeyim,  günahsa ceza çekmeye  razıyım! Nice günahımız var, bu da olsun be kardeşim!

 

Amerika’da oldu, Avrupa’da benzer münferit olaylar ortaya çıktı, aslında bunlar küresel terör yaratmak değil bir dünyanın, ”İslam Dünyası”nın  ferdi çıkışları idi, fakat  “Küresel Tehdit-İslâmi Terör” diye  adını koydular! Kabul etmedik ama kime dinletebildik! Evet şimdi Fransa merkezli Avrupa ayağa kalkmış, bunun da adını koydunuz mu? Fransa’da “Hükümetin  Çekileceği” söyleniyor! İşte Libya-Tunus-Mısır-Suriye-Irak-Afganistan  olaylarına Tanrı’nın terazisinde adalet! “15 Temmuz”da ne yapmak istediler, aklı başına gelen Türkiye’yi susturmak, tabi tutmak! Ama ters tepti ve Türkiye komployu anladı, deşifre etti, şimdi de mücadele ediyor!

 

Onların yaptıklarına akıl ermiyor, “İslâm” diyen dillerle açıkça ülkeyi bölmek ve sömürge yapmak isteyenleri bir cephede buluşturdular! Anladık ki FETO, PKK ve PYD aynı şeymiş! Ama kime anlatabildik, istediğin kadar bağır da, bir kısım kendi insanını da inandıramıyor veya ihanet cephesinden kurtaramıyorsun! Şu milletin ”Son Neferleri” bakıyorum da hala “AKP=PKK” diyorlar! Ve bu görüşleri gayet mütefekkirane ifade ediyorlar! Bizlerin görüşünü biliyorsunuz, elbette “Son nefer” de şu devletimiz hiç mi doğru iş yapmaz da sürekli batıya şikâyet ederiz!

 

Fransa Olaylarına hiç  “Küresel Terör” diyebilir misiniz?  “Kürre”den iştirak yok, hep Fransız vatandaşı ve hep Avrupalı! Meselâ gayet açık Liberal-Kapitalizm”in  dişlileri yağsız kalmış, tolumda karşılığı yok!  Yokluk elbette  yoksul ülkelerin kaderi de varlıklı ülkelerdeki yoksul isyanı tam da Fransa olayları değil mi? Hemhudut ülkelere de sıçramaktadır, çünkü bunlar yıllar önce  birlik  oldular! Olmasına oldular da “İslâm” karşıtı sloganlarla bir ideoloji yaratamadılar! Yine amaç belli uzak batıdan sömürgecilik! O sebeble Ortadoğu’da ne işler diyebilir misiniz? ABD’nin Irak’ı  işgalinden sonra uyandılar, şimdi hepsi ve her bakımdan Suriye’deler! Buraların eski sahipleri olan bizler bile  yeni fark ettik; ki fark etmemize de çok kızdılar! Bakın sana,  Irak’dan sonra komple  Suriye sınırlarımıza da siperler inşaa ettiler, gözetleme kuleleri kurdular ve 70 bin kişilik ordu  besliyor, sürekli modern silâh ve mühimmat yığıyorlar! Ne kadar güzel değil mi?

 

Yani şu Avrupa olayları da tam  zamanında ortaya çıktı, sadece Müslümanlara değil kendi vatandaşlarına karşı da  hep kalleş olan nankör batı sallanmaca sallanıyor! Darısı  Amerika ve İngiltere’ye! İngilizler yine  siyasete kazık atarak bunalım ortamının dışına çıktılar! ABD ile beraber “Uluslarararası Siyaset” dizayn ediyorlar! Acaba Avrupa olaylarında onların parmağı var mı, elbette var, çünkü ABD’ye tam riayet etmiyorlar! Acaba onun cezasını mı çekiyorlar! Fransa Devlet Başkanı Suudi Kralına Kaşıkçı için  yaman bir fırça kaymış, cezalandırılıyor mu  dersiniz?

 

Doğrusu ABD’nin yapmayacağı şey yok, yıllarca “Stratejik Ortak” diye yutmuşuz!  Türkiye’de ne devlet bırakmışlar ne hükümet, ne de siyaset! En başta istihbarat! Bu bakımdan yani 70’li yılların solcuları haksız mıydı? Ve sağcı dediklerimiz hatalarını anladılar mı? Niye o üç solcuyu astınız, ABD istedi diye cevap verebiliyorsanız doğruyu bulmuşuzdur! Ama hala rahmetli Darendelioğlu’nda bekliyorsanız yolunuz mutlaka yanlıştır!

 

Devletin uyandığı ve millete indirdiği bir gerçek; o sebeble ABD ülkede herkesin nefret kaynağı! İnşaallah Avrupa da bu gerçeği görür, “İslâm”ı ve “Müslümanlar”ı itham etmek yerine çarpıklığa özenenleri ikna eder! Bunun için batının yapması gereken en önemli şey “Şark Canileri”ni, yargılanması için ülkelerine iade etmesidir! Yoksa ve inşallah  batıda bu olaylar bitmez, Allah daha beter eder!

 

Muhabbetle.

Recep SAVRAN
Recep SAVRANrecep.savran@gmail.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments

takipçi satın alinstagram takipçi satın altwitter takipçi satın altiktok takipçi satın alyoutube abone satın alfacebook takipçi satın altwitch takipçi satın al