HESAPLAŞMA ZAMANI

Bu haber 21 Aralık 2018 - 11:37 'de eklendi ve 1.123 kez görüntülendi.

    Hamza ALPARSLAN

       hamzaalparslan.80@gmail.com

 

 

Şimdi İller Bankası soruşturması ile Ceyhan’da  yakalandılar. Daha işe başlanmamış, tedarikçinin  elinde bulunan boruya göre proje  revizesi yapacaklarmış, ama olmamış! O belgelerde böyle yazıyor! Yarın bir gün müfettişler işin eniğini cücüğünü bulacaklar! Belgeyi  verdiğini sandıkları kişilere baskı devam ediyor! Müfettiş bunları da bulacak! Hepsinin ötesinde  “Ölümden” bahsedildiğine göre can güvenliğimiz de yok! Ama korkmuyoruz ve yasalar dışına çıkmıyoruz, çıkmayacağız! Burası Çukurova mert insanların toprakları! MHP Genel Merkezi anlasa da anlamazsa da  mücadeleye devam! Yılmayacağız, elbette hesaplaşma zamanı geldi! Haksızlık karşısında  susanlara ne denir, siz söyleyin. Şunu söylüyoruz: ”Gelir elbet gelir elbet zalimleri tard etmeye mahvetmeye nöbet.”

 

HESAPLAŞMA ZAMANI

 

Adana’da MHP’nin başarılı olması ve Belediye seçimlerini kazanması için 2014’de canımızı dişimize katarak  çalıştık, adam gibi  oylarımızı partimize verdik! Hiç unutmayız yurt dışından sedye ile oylarını kullanmaya gelen ülkücüler vardı! Adayımız “Yörükoğlu”nun Belediye Meclis üyeleri seçiminden işin iyi olmayacağı belliydi ama aldırmak ve o adamın kişiliğine  güvendik! Ne oldu?

 

Önceki dönemin usulsüzlüklerinin hesabını soracağına ihalelerin  derdine düştüler ve çok küçük işler için  ihale komisyonlarına baskıya başladılar! Aslında Ceyhan’ı bilen  seçmenler bu adamı iyi tanıyormuş, dünya kadar  itirazlarda bulundular! Netice itibariyle Ceyhan Adana’nın arka bahçesi! Aldırmadık ama Ceyhan’ı  bilenler haklı çıktı; çünkü bürokrasi Ceyhan Belediyesi’nde şaibeli adamlardan oluşuyordu! Hani şu karısına  BMW alan Giritli’yi düşünün!  Ve arkasından özellikle yetki ve para musluklarında aile hakimiyeti, ahbab çavuş istihdamı! Okul arkadaşı “Kooperatifçi”yi  ASKİ Genel Müdürü yaptı, adamın bir yükleniciden  borç para adı altında  4500 TL aldığı  deşifre olup, Devlet Bahçeli’ye kadar ulaşınca, hakkında soruşturma açmak yerine  Büyükşehir Genel Sekreter  Yardımcısı olarak ödüllendirildi! Ve hâlâ giderayak  pervasız icraat ediyor!

 

Biz kalem erbabları imkânları olmayan insanlarız; ancak yazarız, çünkü mahkemelere dâvâ açıp da masraf yapacak halimiz yok! Elbette inceletmeden  ve doğruluğu  tetkik etmeden yayın yok, çamur yok! O sebeble dünya kadar belgesel yayın yaptık! Usulsüzlükleri bir bir ortaya koyduk, şahsen “Savcılığa” suç duyurusunda da bulunduk! Adı ülkücü olan bir yayın organında  Genel Merkeze işi anlatabildik mi? Adana hâlâ masada duruyor, “Yörükoğlu”nu AKP istemiyor  fakat  MHP sanki kuvvetle direniyor! Adamı savunmak ve yeniden seçtirmek istemek  yaptığı kanunsuz işlere iştirak  değil mi? Yılan hikâyesine dönen  5 yıllık mahkûmiyetin akıbeti nerelerde, MHP’nin her şeyden evvel bunu açıklaması gerekmiyor mu? Çıt yok, ses seda yok! MHP seçmeni dağılmış, ”Oy vermeyiz” diye direniyor, yer yer sesini yükseltiyor! Ne olacak ne haber var? Ülkücüler bekleyişte!

 

Yörükoğlu Belediye’de ülkücü tedarikçi ve yüklenici bırakmadı! Bu mağdurlardan biri de müessesede 20 yıllık geçmişleri olan bizim çocuklarımız! Savcılığa şahsen ve kurum olarak müracaat edip müşteki olduk: Bekliyoruz. Bizim “Kalem” den başka ne silâhımız ne de servetimiz yoktur! Hangi sebeble olursa olsun koca ASKİ Genel Müdür Yardımcısı, “Öldüreceklerdi ben kurtardım” demiş! Ama işin peşini bırakmadık! Bire bir devlet belgelerini yayımladık! Hem de öyle alel usül değil  uzmanlara incelettirdikten sonra!

 

Ve İller Bankası Genel Müdürlüğü Teftiş Kurulu “Ceyhan İçmesuyıu İnşaatı” ile ilgili belgeler üzerine soruşturma açmış, arandık şevkle elimizden gelen  yardımı yapacağız! Bu iş “Öldürecek” diye ima edilen tedarikçiye düşük indirimle ihale edilmiş. Adam yüklenici değil tedarikçi, imalât yapıyor, ama üzerinden  mal satacağı bir firma bulmuş! Tezgâhı kurduğu görülüyor, çünkü yeterli rekabet ortamı oluşmamış, üstelik idareden arkasındaki adam belli! Adam bizim çocukları batıranlardan biri, “teminat senedini” icraya koydu ve bağırta bağırta aldı! Neyse bunları geçelim, şimdi bizimkilerin bitirip teslim ettiği işin banka mektubunu iade ettikleri halde nakit teminatı iade etmiyorlar! O yardımcı müdür bir taraftan “Ödeyin” diye talimat yazmış ama şifai olarak “Ödemeyin” dermiş!  Muhasebe müdürü âileden, ne olmuşsa görevinden alınmış! Olan bizim 4 âileye oldu!  Genel Müdür Yardımcısı “ Hukuken haklarıdır alırlar” demiş! Peki neye ödetmiyorsun?

 

Şimdi İller Bankası soruşturması ile Ceyhan’da yakalandılar. Daha işe başlanmamış, tedarikçinin elinde bulunan boruya göre proje revizesi yapacaklarmış, ama olmamış! O belgelerde böyle yazıyor! Yarın bir gün müfettişler işin eniğini cücüğünü bulacaklar! Belgeyi verdiğini sandıkları kişilere baskı devam ediyor! Müfettiş bunları da bulacak! Hepsinin ötesinde  “Ölümden” bahsedildiğine göre can güvenliğimiz de yok! Ama korkmuyoruz ve yasalar dışına çıkmıyoruz, çıkmayacağız! Burası Çukurova mert insanların toprakları! MHP Genel Merkezi anlasa da anlamazsa da  mücadeleye devam! Yılmayacağız, elbette hesaplaşma zamanı geldi! Haksızlık karşısında  susanlara ne denir, siz söyleyin. Şunu söylüyoruz: ”Gelir elbet gelir elbet zalimleri tard etmeye mahvetmeye nöbet.”

 

Muhabbetle.

 

Hamza ALPARSLAN
Hamza ALPARSLANhamzaalparslan8@gmail.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments