DOLAR
8,3369
EURO
10,0295
ALTIN
480,22
BIST
1.420
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Parçalı Bulutlu
22°C
İstanbul
22°C
Parçalı Bulutlu
Cuma Az Bulutlu
25°C
Cumartesi Gök Gürültülü
24°C
Pazar Az Bulutlu
21°C
Pazartesi Açık
20°C
KOMANDO RECEP Halim Kaya Ülkücü Hareketin tarihi mücadelesini anlatan kitapların yazılmasını destekleyen ve mümkün oldukça da alıp okuyan, sekiz bin civarı kitabıyla azımsanmayacak bir kütüphanesi olan sıradan bir vatandaş olarak ben bu kitabı önce almak istemedim, fakat daha sonra ne hikmetse içime almak isteği doğdu. Almak istemememin ilk sebebi bana...
ÂLEMLERİN GÖZ BEBEĞİ Melek DÖRTBUDAK Seni yazar kalem, gül düşer satırlaraGül yağı damlar, göz bebeğinden cihana Göz ne muazzam bir organımız. İnsanın süsü yüz, yüzün süsü de gözdür. İnsanın gönlüne ve idrakine giden yolları göz açar. Bu konuda en ağır işçidir göz. Göz sadece gören bir organdan ibaret değildir. Aynı...
KIBRIS KONUSUNDA RUMLAR HALA TAKILMIŞ PLAK! Atilla ÇİLİNGİR         27-29 Nisan 2021 Tarihleri arasında BM öncülüğünde Cenevre’de yapılan 5+1 gayrı resmi Kıbrıs konferansı sona erdikten sonra KKTC Cumhurbaşkanı Sn. Ersin Tatar ile Türkiye Dışişleri Bakanı Sn. Mevlüt Çavuşoğlu,  ortak basın toplantısı düzenleyerek şu hususlara dikkat çekmişlerdir:         Sn.Tatar, burada yaptığı konuşmada:    “Rum...
BİZ, ASYA’NIN ÇOCUKLARI…. Kemal ÇOPUROĞLU       Lisede öğrenciyken târih dersinde bize okutulan târîh kitâplarında, yine aynı kitâpların dâimî öznesi olan atalarımız için ; “Türkler” ifâdesi kullanılır, bu üçüncü şahıs çekimli ifâde benim pek  tuhafıma ve zoruma giderdi ; niyeydi ki biz Türk değil miydik de yabancı bir milletten bahseder...

HOŞGELDİN AYTAÇ ABİ

HOŞGELDİN AYTAÇ ABİ
04.12.2018
0
A+
A-

Hamza ALPARSLAN

       hamzaalparslan.80@gmail.com

 

Aytaç Abi CHP-İP müşterek adaylığına  sanırız sıcak bakıyor; dinlenmiş ve telefonda sesi gür çıkıyor! Lâkin yine etrafında eskimiş o kokulu adamları taşırsa yandı gülüm keten helva! Adı ülkücüye çıkmış tosun muhbir yanındaymış! Tutacak mı, önümüzdeki günlerde göreceğiz!

 

HOŞGELDİN AYTAÇ ABİ

 

Aytaç Durak  Cumhuriyet tarihinde en uzun süre Adana Belediye Başkanlığı yapan zat! Evet dile kolay 5 dönem, eski süre hesabıyla tam 20 sene!  Türkeş sonrası dönemde bizim ülkücü irade hep “Müfteri” olmuştur, artık bunu kabul edin! Aytaç Durak çok geniş düşünen, çok zeki bir insan! O sebeble önder teknik adamdır! DP’li âile geleneğinden geldiği için o  eski teamülle hep sağda  olmuştur! Son döneminde  biraz daha ileri gitmiş ve MHP’li  olmuştur! Herşey güzel de kendisi  MHP’li olmaya hazırdı da  MHP buna hazır mıydı? Elbette yanlış işler de yaptı ve ülkücüleri hep melaike sandı, özellikle hastalıklı olanları, ülkücülüğü  kabadayılık sanan rezil adamları yanında topladı! İşte  o sebeble o efsane başkanlığı birden  ayaklar altına düştü!

Hiç inkâra kalkışmayın, MHP ülkücülüğü tabandan tavana kadar hastalıklı  ülkücüler de vardır! Aksi takdirde o kabadayılık gösterileri, çek-senet vs. işlerini izah edemezsiniz! Şimdilerde bile  ülkücülükle ilgisi olmayanlara “Kader adamı” gözüyle bakıyorsunuz! İlginçtir Sayın Durak öyle mert adamlarla ve gerçekten kader adamı olanlarla iş tutmadı! Netice itibarıyla o kader adamları ömürlerini dört duvar arasında geçirmişlerdi. Fakat Aytaç Abi ömründe karakol görmemişlerle iş tuttu ve kendini öyle  mahvetti! Peki ne oldu,  kendisi gitti düzen ve hastalıklı  ülkücülük devam etti, babalık ayağa düştü, “Organize şebekelere” döndü!

2014’de  âilenin ülkücü olanları da dahil hepimiz ona karşı çıktık ve “Yeter” dedik! Fakat en kötüyü nankör siyaset yaptı  ve onu “Hırsız” ilân ederek  “Aklan da gel” dedi!  Mahkemelerde Sayın Durak’a suçlamalardan hiç birşey çıkmadı, hele hele  kul hakkı-kamu hakkı gibi ithamlar  ispatlanamadı! Ama  o irade nezdinde mahkumiyeti devam etti, tıpkı çoğunluk halis ülkücüler gibi! İlginçtir o irade şimdi   kamu hakkını yediği için beş yıla mahkum olan adamı aday ilan etti ve  teyid açıklamalarla bunu tam olarak  doğruladı! Fakat ortak istemiyor, çünkü onu iyi tanıyor! İrade de tanıyor olmaya tanıyor ama   işin içinde hesap kitap var! Ankaralılar Belediyeye hakim, suyun gözünde  oturuyor!

 

Evet Aytaç Abi yaşlanmıştı, biz bilhassa bunu için karşı çıkmış   ve bir sürü yazı yazmıştık! Sonunda âile ve bizi dinledi, onun ruhunda bulunan milliyetçilik depreşti ve  o rezil adam için adaylıktan çekildi de  MHP seçim kazandı! Çekilmeseydi MHP seçim kazanabilir miydi, asla, bunu en  yakından biz biliyoruz! Feragatın  canlı şahidi  Oktay Altaylı Ağabey’dir! Peki ne oldu? O adam önce Belediyeden ülkücü  çalışan ve yüklenicileri temizledi! Ülkücülerin karşısın  katil Yılmaz Güney akrabalarını, dini bütün insanlara karşı da “Rakı” festivalini getirdi! Dolayısıyla ülkücüler ve dini bütün insanlarla işi olmayacağını ortaya koydu! Şimdi kap-kaç devam ediyor, az zaman kaldığı için hızlı gidiyor ve bir hayli de açık veriyor! Muhtemelen aday yapılmayacak ve  Bahçeli de onu böylece harcayacak! Çünkü Bahçeli’nin üç günlük ameliyatında kendini MHP Genel Başkanı ilân etmemiş miydi?

 

Sosyal Medyada Devlet Başkanına hakaret içeren videolar dolaşıyor, bizim bildiğimiz  Tayyip Bey hiç onu affeder mi? Hadi siz cevap verin? Hangi ülkücü, hangi CHP’li ona rey verecek? Üç günlük İP sırf bu adam yüzünden Adana’da MHP kadar rey aldı ve iki vekil çıkardı! Ve o yıllarca hizmet eden canını veren başta ülkücü öğretmenler olmak üzere ülkücü şahıslar İP yönetiminde! CHP Çukurova’da Belediye için yarışa giren  dünya kadar  ülkücü var! Yani bu adam kiminle  seçim kazanacak? Taşrada duyulmuyormuş ta, bugün taşra mı  kalmış! Biz âilede 7 oy vermiştik; haram, zehir, zıkkım olsun! 20 yıl Belediye yükleniciliği yapan çocuklarımızı batırdı, elden yatırdıkları üç kuruşu  iade etmiyor! Neden  yüklenici borçlu imiş, böyle mazeret olur mu? Müstehak olana öde, elini tutan mı var? Tabii mesele o değil ülkücüleri açlık ve yoklukla terbiye etmek!

 

İşte o sebeble ülkücülüğün bir Adana hizmetkarı olan olan biz “Hoş geldin Aytaç Abi” diyoruz! Hayatımız bu şehirde geçti her alanda  önde gidenlerden olduk ve cuntacıların zulmü ile inim inim inledik! Kimlerde hakkımız varsa onlar iyi bilir! Helâlleşmenin yolu bu adamı seçtirmemektir! Kim olursa olsun, ama mutlaka Adanalı olsun, yeter artar bile!

 

Aytaç Abi CHP-İP müşterek adaylığına  sanırız sıcak bakıyor; dinlenmiş ve telefonda sesi gür çıkıyor! Lâkin yine etrafında eskimiş o kokulu adamları taşırsa yandı gülüm keten helva! Adı ülkücüye çıkmış tosun muhbir yanındaymış! Tutacak mı, önümüzdeki günlerde göreceğiz!

 

Hoşçakalın.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.