SÖZLÜ’NÜN HÂRİKA MÜHENDİSİ

Bu haber 09 Aralık 2018 - 15:45 'de eklendi ve 1.036 kez görüntülendi.

      Ali ALPARSLAN

   alialparslan78@gmail.com

 

Birkaç gün içinde,  MHP evvelce ilân ettiği Belediye Başkan adaylarını ya değiştirecek yahud da ısrar edecektir. Her seçimde ülkücünün iradesine sırt dönüldü ve o adamlarda ısrar edildi! Fakat bu sefer manzara değişik, ortak izin vermiyor! Devlet başkanı “GBT’leri bile inceledik” diyor! Hiç bizlerin devede kulak  bilgilerinden  habersiz olmaları mümkün mü? O adam Devlet Başkanı’na da hakaret etmedi mi? Ne bu cesaret, Devlet Başkanı’nın %50’nin üstünde oylarla millet  seçmedi mi? Nedir  itirazınız, “demişti ki” gibi  algılardan ibaret!  Siz ülkücüler de, onlara karşı yanlış laflar etmeniz mi? Hâlâ  Bayan Mütefekkire  “AKP=PKK” demiyor mu? Yeter artık yeter! Devletin de  Bahçeli’nin de devlet görüşü ile ilgili siyasetleri doğrudur.

 

SÖZLÜ’NÜN HÂRİKA MÜHENDİSİ

 

İki günden beri  bu sütûnlarda  MHP’li Adana Büyükşehir Belediye’sin  resmî tesbitlerle ipliği pazara çıkarılıyor, dikkat ve ibretle izliyoruz! İnsan “ne adammışsın be Yörükoğlu” demekten kendini  alamıyor!  Peki arkadaş devlet yok mu, bunların arkasında kim var, ortakları kim, bu gözü karalık hep cehâlet mi? Elbette değil, bizim ülkede  iktidardan cesaret almayan ve sırtını oraya dayayamayan, menfi veya müsbet hiçbir  icraat ve  teşebbüs başarıya ulaşamaz! Devlet pişmanlığı ifâde edilen FETO’yu hatırlayın, “15 Temmuz  Katliamı”ı  yaşadık, şimdi temizlemekle bitmiyor! Bizimkiler cemaatten tehlikeli çünkü onlar gibi kanuna uyduramıyorlar! Peki bu durumu da onların  tezgâhlamadığını bilebilir misiniz? Biliyorsunuz “Cemaat”  da bir liyâkat katilidir ve devlette liyâkat bırakmamıştır! Bizim istihbarat, bizim savcılar ne yapar? İnanmak istemeyiz ama  hakikatten yargı çökmüş mü?

 

Bu işlerin her  kurumda bir anahtarı var mı,  hiçbir  zaman ve hiçbir olayda  bulamıyoruz ama arkalarında “Devletin” süflî adamları var mı? Cesareti bunlardan mı alıyorlar? Doğrusu insan düşünmeden edemiyor! Peki  Adana Büyükşehir Aski’de Bay Sözlü’nün tetikçisi kim? Bunu herkes biliyor, kendisi gibi ziraat mühendisi, yaptığı iş inşaat mühendisliği olan genel müdür yardımcısı  Yüksel Durna! Kötülemiyoruz ama herşeyi bilen adam! Meselâ bir tedarikçi güya tahsil edemediği alacak için bir yükleniciyi mi öldürecek bunu bile bilir! Hattâ  bazı tedarikçilere  yüklenici hakedişlerinden  ödeme de yaptırır, bunun adı kanunsuz tahsilât değil mi? Hele bu  kıyak o öldürecek adama yapılıyorsa  acaba işbirliği mi var, yoksa korkuyor mu? Bay Yüksel kanun kandırmasını  biliyor,  ilgili birime “Şu yüklenicinin teminatını iade edin” diye yazıyor ama ardından “Sakın ödemeyin” diye şifai tâlimat veriyor! Peki o zaman suçlu kim oluyor, elbette  ilgili daire başkanı! İtiraz mı ediyor  Başkanlık marifeti ile “Alın görevden!”

 

Allahaşkına  devletten güç alan böyle bir kanunsuzlukla kim mücadele edebilir? Elbette  yine devlet; ama olmuyor yapılmıyor, yapılamıyor! Hepimizin elinde bulunan ve  başlı başına birer   kodes fermanı olan  o devlet raporlarını devlet bilmez mi, savcılar görmez mi?  Yargı işin ucundan tutarsa  her zaman açıklanamaz, çünkü onların  icraatından  “siyasette dizayn” yapılmaktadır. Elbette siyasette dizayn da yasal çerçevede   devlet için pek faydalıdır, lâkin aşikâr görülen pisliklerin üzerine âdeta macun kaydırılarak,  en azından zanlıyı bir daha hâkim yapabilir misiniz?

 

Artık vatandaşımız bunu idrak seviyesindedir,  talimat ile ödünç oy vereceğine aslına yöneliyor! Ülkücülerin devlet siyasetinde  iktidardan çok memnuniyetsizlikleri bulunmuyor, varsa da algılardan ibaret! Bugün ülkücü câmida  MHP’den ziyade Devlet Başkanından devlet memnuniyeti vardır! Bunu cesaretle söyleyin! AKP oyları uzaydan gelmiyor, MHP boşu boşuna 20 yıldan beri küçülmüyor! İyi Parti ile  asgari ülkücülük 100 vekildir, neden veya hiçbir zaman Bahçeli yönetimindeki MHP bunu yakalayamadı?

 

Arkadaş  ülkede seçmenin  istediği icraattan evvel  dürüstlüktür; hiçbir şekilde organize işler istemiyor! O sebeble bu işler  Ankara’dan celb edilen gözü kara   uzmanlara veriliyor! Elbette onlar hesap verecek, kimsenin hakkı kimsede kalmaz! ”Gafururrahimlik” de işte buradan geliyor. Bizim toplum merhametlidir ama yere düşeni çok görmez, fukarayı ve mazlumu sevdiği de inanın göstermeliktir! Cumhuriyet  tarihinde   hangi kurbanın hakkı  iade edildi! Medeniyette  dünya gibi maddeperest olduğumuzu lütfen kabul edelim.

 

Birkaç gün içinde,  MHP evvelce  ilân ettiği  Belediye Başkan adaylarını ya değiştirecek yahud da ısrar edecektir. Her seçimde ülkücünün iradesine sırt dönüldü ve o adamlarda ısrar edildi! Fakat bu sefer manzara değişik, ortak izin vermiyor! Devlet başkanı “GBT’leri bile inceldik” diyor! Hiç bizlerin devede kulak  bilgilerinden  habersiz olmaları mümkün mü? O adam Devlet Başkanı’na da hakaret etmedi mi? Ne bu cesaret, Devlet Başkanı’nın %50’nin üstünde oylarla millet  seçmedi mi? Nedir  itirazınız, “demişti ki” gibi  algılardan ibaret!  Siz ülkücüler de, onlara karşı yanlış laflar etmeniz mi? Hâlâ  Bayan Mütefekkire  “AKP=PKK” demiyor mu? Yeter artık yeter! Devletin de  Bahçeli’nin de devlet görüşü ile ilgili siyasetleri doğrudur.

 

Muhabbetle.

Ali Alparslan
Ali Alparslanalialparslan78@gmail.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments