MHP – 50.YIL – 50 VEKİL

Bu haber 20 Mart 2019 - 11:51 'de eklendi ve 600 kez görüntülendi.

   Hamza ALPARSLAN

      hamzaalparslan.80@gmail.com

 

Ne demek istiyorsunuz? Şunu söylemek istiyorum: Artık Tıp bilimi  içindeyiz, Gazzali veya Haldun’dan ziyade Farabi ve İbni Sina’yı okuyacak, oradan HİKMETLER keşfedeceğiz! Merak etmeyin bulamazsak  uydurururuz; çünkü bu işte çok mahir insanlarız! Herşey kendimizden menkul ama, bu dünyada sadece MİLLİYETÇİLER yaşamıyor! Dinliler, dinsizler, nesepsizler, babaları belli olmayanlar, hırsızlar, milliyetçiliği rant aracı sananlar var! Ne yapalım ki  bu dünyada ve coğrafyamızda yaşamak zorundayız! Nasıl? Ülkücü olarak! Güle Güle değil düşünerek oyunuzu kullanın! Benim gibi HATIR için hareket etmeyin!

 

.MHP -50.YIL-50 VEKİL

 

Bilge liderimiz  Mahallî Seçimler dolayısiyle  katıldığı bir TV. Programında çok anlamsız bir şekilde  “50.Yıl kutlamalarında 50 milletvekilinden” bahsetti! Konuyu nereden getirdi? Adana’da MHP’nin  kurucularından Rahmetli Hasan Çulhaoğlu’nun oğlu Metanet Çulhaoğlu’nun sanki babasının hâtırasına binaen MHP’den bir dönem milletvekili yapıldığı, ancak sonradan İP.’ye giderek şu anda oradan vekil seçildiğini ifâde ederken, “50.Yılda 50. vekil olarak aramızda olsaydı ne olurdu,” diyor! Elbette Çulhaoğlu’nun  aralarında MHP’li olarak bulunmasından ziyade baba hâtırasını işâret etmektedir!

 

Allahaşkına şu açıklamadan ne anladınız? Hasan Çulhaoğlu gibi büyüklerimiz rahmetli oldu; Ahmet Sofuoğlu, Ekrem Tümsa, Faruk Akkülah vs. Peki çocukları veya yetiştirdikleri gençler nerede? İlk ikisinin çocukları kendi hâlinde, köşelerine çekilmiş ülkücü şahıslar! Hayatında da çok tartışılmış olan  Rahmetli Faruk Hoca’nın itina ile Yağmur adını verdiği oğlu  FETO’dan içerde! Peki o dönemin  çocuk yaşta olan ülkücüleri nerede? 50. Yıla lütfen çağrılan var mıydı, iştirak eden oldu mu? Halbûki o yıllarda  MHP’nin yeteri kadar hem aksiyon hem de düşünen adamı vardı, neredeydi onlar?

Güldürmeyin adamı, Bilge Liderin yanında seçtirmek istediği  şaibeliler vardı, her türlü harcama ve etkinlik çalışmalarını da onlar yapıyordu! Aradan bir asır geçmemiş, lâkin 1969’da 20 yaşında olanlar şu anda 70 yaşında! Yani çoğu hayatta! Neye gelmediler,  küsmüşlerse çağrılamazlar mıydı? Bahçeli Metanet’in neden küstüğünü anlayamadık gibi bir lâf etti! Allahaşkına kim küsmemiş, kim dertli değil! Bakın sosyal medyaya okkalı cevaplar bulacaksınız! Adam gibi olanlar Belediye’nin suiistimal   eğilimlerinden dertlenerek Adana’yı tekettiler! Metanet küstü mü, küstürüldü mü? Veya doğru konuşalım kim küstürülmedi?

 

Daha baştan beri yanlış olan MHP değil, üzerine bina edildiği  mevcut milliyetçi yönelişlerdir! Vefâsız bir harekettir; AHD var VEFA yok! Kitaplarını  ülkücülerin okuduğu akademisyen kökenli hocaları düşünün, edebiyatçısından  tarihçisine kadar! Türkeş’e tepeden bakan insanlar değil miydi ki, şimdi öğrencilerinden VEFA  bekleyelim! İsimlendirmeyelim düşünürseniz bir dakikada listeyi oluşturusunuz! Öğrenciler hocaları kadar sert değil ama onlar da yuvayı ilk terkedenlerden oldu! Bir düşünce hareketinde bilim adamı kurucu şahıstır, yuvayı terkederse  o hareketin anlamı ve rengi kalır mı?  Bu ülkede en kötü Türkçeyi Türkçüyüm diyen  ülkücüler konuşuyor! Horladıkları Osmanlıcılar bile onlardan iyi, çünkü kural yani gramer biliyorlar! “Ne demek istiyorsunuz” diye sormayın, bal gibi anladınız, Tayyip Bey  Devlet Bahçeli’den daha güzel Türkçe konuşuyor! Anlamayan ve zekâsı eksik olan hemen şimdi bir şey yapıştıracaklar! Hiç zahmet etmeyin  MHP vitrininde, açıklamalarında, gazetelerinde kullanılan Türkçe’ye katlanmak zorunda değilim! O sebeble öğretmenleri olsam  umum milliyetçileri Türkçe’den  sınıfta bırakırım!

Konumuza dönelim; acaba  Sayın Bahçeli’nin ufku 50. Yılda   50 vekil miydi? Demek Bahçeli kafasındaki  MHP’nin tek başına iktidara gelmesi için demek 250 yıla ihtiyacımız var! Aman Yarabi  böyle mantık olur mu demeyin, var mı başka îzah şekli! Bu iş için kaç kuşak lâzım? Şimdiden 2 kuşak yemişiz, demek daha 12-13 kuşak lâzım! Böyle bir hesabı ne matamatijk ne de sosyolojiye yatkın sosyal bilim olan istatistik bilimi bile  merkeze otırtmaz! Çünkü sosyolojik tabanlar herşeyi uzun da kısa da olsa o ÖMÜR denen  süreçte görmek ve yaşamak ister! Kendine insan ömürü uzağında hedefler  seçen ideolojiler artık MUHAHAYYELE  konusudur ve işi  Psikoloji’ye havale edeceksiniz! Daha da ileri gidebilrsiniz ki  FELSEFE’den uzaklaşan  PSİKOLOJİ artık TERAPİ  sürecindedir, çünkü konu,  eğilim ve amaçlar, idealler değil RAHATSIZLIK’lardır!

 

Ne demek istiyorsunuz? Şunu söylemek istiyorum: Artık Tıp bilimi  içindeyiz, Gazzali veya Haldun’dan ziyade  Farabi ve İbni Sina’yı okuyacak, oradan HİKMETLER keşfedeceğiz! Merak etmeyin bulamazsak  uydurururuz; çünkü bu işte çok mahir insanlarız! Herşey kendimizden menkul ama, bu dünyada sadece MİLLİYETÇİLER  yaşamıyor! Dinliler, dinsizler, nesepsizler, babaları belli olmayanlar, hırsızlar, milliyetçiliği rant aracı sananlar var! Ne yapalım ki  bu dünyada ve coğrafyamızda yaşamak zorundayız! Nasıl? Ülkücü  olarak! Güle Güle  değil düşünerek oyunuzu kullanın! Benim gibi HATIR için hareket etmeyin!

 

Muhabbetle.

 

Hamza ALPARSLAN
Hamza ALPARSLANhamzaalparslan8@gmail.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments